... střechy Bramac umíme na výbornou

Hostitelem již sedmé mezinárodní „Pokrývačské olympiády Bramac“ byla v letošním roce Česká republika. Olympiáda se konala v květnu a sice ve „městě zlatého moku“ – Plzni. Čeští pokrývači slavili velký úspěch – získali tři medaile.

Historie mezinárodní Pokrývačské olympiády Bramac

Pokrývačská olympiáda se tentokrát po13ti letech vrátila do svého místa zrodu. Myšlenka pořádání „Pokrývačských olympiád" se totiž zrodila právě u nás a sice v roce 1994, kdy se konala první „Pokrývačská olympiáda". Tento motivující nápad postupně přejímaly další země koncernu Bramac. Mezi prvními Maďarsko, Slovensko a Rakousko. Dalším logickým vyústěním byl vznik Mezinárodních pokrývačských olympiád, na nichž měli vítězové jednotlivých národních kol možnost utkat se s vítězi „Olympiád" z ostatních států. V současné době se „Mezinárodní pokrývačské olympiády" účastní již vítězové z devíti států z koncernu Bramac - Chorvatska, Maďarska, České republiky, Slovenska, Slovinska, Bulharska, Bosny a Hercegoviny, Rumunska a Rakouska.


1. místo v kategorii - Historické budovy získala stavba společnosti SC CONEXTRUST SA z Rumunska.

Průběh hodnocení a výsledky 7. mezinárodní Pokrývačské olympiády Bramac

Vítězové národních olympiád se tentokrát setkali 18. – 20. května 2006 v Plzni.

O pořadí na stupních vítězů rozhodovala osmnáctičlenná mezinárodní porota, složená ze zástupců vedení jednotlivých zemí a odborné veřejnosti - novinářů, architektů a univerzitních profesorů. Celkem vybírala ze 150 staveb v pěti kategoriích (kategorie: Rodinné domy - novostavby, Rodinné domy - rekonstrukce, Veřejné budovy - novostavby, Veřejné budovy - rekonstrukce, Historické budovy). Pro zachování objektivity nesměl žádný porotce hodnotit objekty své země.

Slavnostního vyhlášení, které proběhlo v novém sálu hotelu Parkhotel, se zúčastnilo více než 350 hostů ze všech zemí koncernu Bramac, přítomni byli i novináři.

Ceny vítězům předával jednatel společnosti Bramac Dachsysteme International Ing. Ingo Wedam. Česká 30ti členná výprava získala tři medaile a stala se s tímto počtem a druhem kovu (dvě zlaté a jedna bronzová medaile) společně s Rumunskem nejúspěšnější ze všech soutěžících národních výprav. Není to poprvé! V minulých letech objekty z České republiky nasbíraly mnohá ocenění. Rok co rok se potvrzuje známé české rčení o zlatých českých rukou.

Výsledky


1. místo v kategorii - Veřejné budovy - rekonstrukce získala stavba společnosti SC SEMINAL SRL z Rumunska.

1. místo v kategorii Rodinné domy - novostavby získala stavba Jiřího Vrňaty z České republiky.

1. místo v kategorii Rodinné domy - rekonstrukce získala stavba společnosti Komárek, s.r.o. z České republiky.

viz. tabulka na konci článku

Doprovodný program

Velkou motivací pro každou pokrývačskou firmu je touha nejen získat ocenění v mezinárodním prostředí, ale i setkání s novými zajímavými lidmi, předání zkušeností, nové zážitky a možnost srovnání kvality provedené práce v evropském měřítku. Z atmosféry, která panovala, bylo znát, že se touhy zúčastněných naplnily. Organizující země pro ně připravila řadu zajímavých akcí – přes soutěže družstev po zajímavý zábavný program, který vrcholil velkolepým ohňostrojem.


1. místo v kategorii Veřejné budovy - novostavby získala stavba společnosti GALTCHEV INGENEERING Group AD z Bulharska.

Poděkování si zaslouží účastníci z České republiky

Za skvělou reprezentaci děkujeme nejen vítězům samotným: společnosti Komárek, s.r.o. (Liberec), Pokrývačství Bušta, spol. s r.o. (Křemže) a Jiřímu Vrňatovi (Průhonice), ale i ostatním zúčastněným pokrývačským mistrům: K&P Milan Beneš, klempíři – pokrývači (Svitavy), Petr Chládek (Strakonice), Huko Plzeň, Boštík Milan (Litomyšl), JaR Homolka (Bor), Mužík Felix (Rokycany), David Kašpar (Chrast), Sklenička Martin (Řevničov), Gradia s.r.o. (Praha 4), Petr Fabík (Větřkovice), AMJ Střechy, s.r.o. (Mladá Boleslav), Poklemp Kubala Apl (Sokolov).


1 Redakčně upraveno z tiskových podkladů firmy BRAMAC střešní systémy spol. s r.o.
2 BRAMAC střešní systémy spol. s.r.o. je dceřinou společností rakouské firmy Bramac Dachsysteme Internetional, GmbH, kterou společně vlastní Lafarge Roofing (50 %) a Wienerberger AG (50 %).
Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Archiv firmy