Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Střechy, Pláště, Izolace, Stavba 2013

S přípravou stavební sezóny je spojen i veletrh Střechy, Pláště, Izolace, Stavba, který se bude konat ve dnech 28. února – 2. března 2013 na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Novinkami pro rok 2013 jsou témata Nízkoenergetické bydlení a Architektura zahrady, prezentace výsledků soutěže Dřevěná stavba roku a soutěž Zlatý triangl.

Do obnovené odborné soutěže Zlatý triangl se mohou zapojit stavební firmy, které zavádějí nový výrobek, realizují zajímavý stavební projekt nebo navrhly netradiční stavební technologii. Navíc vystavovatelé, kteří se na výstavě rozhodli prezentovat svůj nový produkt, mají možnost využít zvýhodněné 30% slevy z ceny výstavní plochy. Soutěž bude vyhodnocena před výstavou a 28. února budou na výstavě předány ocenění. Partneři soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Obec architektů a časopis Stavebnictví a interiér.

Dřevěná stavba roku

Na veletrhu Střechy, Pláště, Izolace, Stavba budou představeny i nejkrásnější a nejzajímavější stavby ze dřeva. Ty vybere laická veřejnost a renomovaní odborníci z oblasti stavebnictví a zpracování dřeva 23. února v rámci soutěžní ankety „Dřevěná stavba roku”, kterou organizuje Nadace dřevo pro život.

Poradny a praktické ukázky

Letošní ročník opět přináší návštěvníkům možnost získat přehled v novinkách a trendech v oblasti stavebnictví, srovnat nabídky jednotlivých vystavovatelů a poradit se se zkušenými odborníky. Jsou připraveny bezplatné poradny na téma Krby a kamna, praktické ukázky pokládky plechových krytin, izolačních pásů a ukázky dovedností řemeslných mistrů. Nebudou chybět soutěže o atraktivní ceny.

Regenerace bytových domů

Dne 28. února proběhne v rámci výstavy konference Regenerace bytových domů. Letošní příspěvky se budou mimo jiné zabývat praktickými důsledky dopadů ustanovení Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/31/EU o energetické náročnosti budov a energetických štítcích budov.

Veletrh Střechy, Pláště, Izolace, Stavba patří k nejvýznamnějším odborným veletrhům v oboru stavebnictví, které se konají v České republice. Důkazem je i pravidelná účast nejvýznamnějších firem z oboru stavebnictví na veletrhu. Přijďte se přesvědčit. Těšíme se na setkání s vámi na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Více na www.cerna-louka.cz.

Autor: Ing. Jana Kyzeková
Foto: Archiv firmy