Jedinečný koncept - střešní okna vyráběná na míru. Střešní okna ROTO MR.

Důvody, pro které není možné použít při tvorbě podkrovního prostoru standardně nabízený sortiment střešních oken, jsou různé. Právě pro různost těchto důvodů vytvořil přední evropský výrobce střešních oken, společnost ROTO-Frank AG, ojedinělý Program ROTO MR. Program výroby střešních oken ROTO na míru.

Střešní okna vyrobená na míru většinou potřebují zákazníci, kteří již střešní okna mají a užívají. Ale jsou to okna starších typů, různých provedení a samozřejmě různých rozměrů, která je nutné po delším čase používaní v mnoha případech vyměnit.

montáž střešního okna ROTO

Úvaha o výměně takových oken, a zejména pokud se jedná o okna nestandardních rozměrů, je vždy spojena s obavami spojenými s předpokládanými nutnými zásahy do interiéru, které s sebou obvykle nesou bourací a stavební práce, hluk, prach apod. Zákazníci pak mnohdy, pod dojmem těchto obav, s výměnou váhají a zvažují zda přínosy, které jim výměna přinese, vyváží nepříjemnosti, s nimiž je spojena. S Programem ROTO MR však tyto starosti spojeny nejsou.

montáž střešního okna ROTO

Je to proto, že program střešních oken ROTO MR vychází ze stávajícího stavebního otvoru, a tak s výměnou střešního okna nejsou spojeny žádné stavební úpravy interiéru.

Změřit, dodat, vsadit. Jednoduchá montáž, jednoduché dokončení!

Nové okno na míru ROTO MR se totiž jednoduše vsadí do stávajícího střešního otvoru. Bourání, práce s omítkou a následné práce prakticky odpadají. S tím je přirozeně spojena i úspora peněz za stavební práce. Co je však nejdůležitější - vyšší kvalita střešního stavebního otvoru, která je dosažena kvalitnějším zabudováním střešních oken s lepšími parametry, než měla okna původní.

montáž střešního okna ROTO

Nezanedbatelným přínosem je i přitom provedená kontrola stavebního otvoru a případně provedená dodatečná izolace. Samozřejmé je vrácení interiéru do původního stavu při zachování původních rozměrů i povrchu.

Samozřejmě, pokud si stavební úpravy vyžádá stav stavebního otvoru, např. hniloba, zatékání apod., pak je nutné potřebné opravy a úpravy provést.

montáž střešního okna ROTO

Pro výrobu střešního okna na míru ROTO MR je velmi důležité, aby zákazník, když okno objednává, správně uvedl vstupní rozměry střešního okna. A těmi jsou šířka a výška stavebního otvoru, ve kterém je stávající střešní okno zabudováno. Klíčovou otázkou při úvaze o výměně střešního okna je proto právě tato otázka.

montáž střešního okna ROTO

Jak správně změřit okno?

Pro správné zaměření je důležité měřit oba rozměry ve středu jednotlivých strana to vždy pod rámem okna. Stavební otvor by měl být pravoúhlý. V případě, že tomu tak není, je nutné nejdříve provést potřebné stavební úpravy a potom provést nové měření.


Šířka střešního okna

Pro správné určení rozměrů je však také možné obrátit se na obchodní manažery společnosti ROTO, kteří stavební otvor zaměří.


Délka střešního okna

Každé okno lze nahradit


Pracovní poloha

Nové okno na míru ROTO MR s moderní výklopně kyvnou technikou nahradí stará střešní okna bez ohledu na jejich rok výroby, výrobce a velikost.


Pracovní poloha

Výrobek srovnatelný s novými okny ROTO MR jiný výrobce – ani v Německu, ani v Evropě, ani v celém světě, nevyrábí. Střešní okna z plastu, s moderní výklopnou/kyvnou technikou otevírání, obsluhou jednou kličkou dole na rámu a 4bodovým zavíráním, vyrábí pouze ROTO-Frank AG, SRN.


Mycí poloha

Sortiment střešních oken ROTO MR

V rámci Programu střešní okna na míru ROTO MR nabízí ROTO dva typy střešních oken. Střešní okna kyvná (647 K) a výklopná/kyvná (847 K).

Oba typy jsou vyrobeny ze čtyřkomorového PVC profilu. Standardní barva je bílá a na objednávku je možno dodat i s povrchovou úpravou „borovice“.

Typ 847 K MR s výklopným/kyvným způsobem otevírání je standardní. Rozmezí pro šířku okna je od 490 do 1320 mm, rozmezí pro výšku okna od 740 do 1420 mm.

Typ 647 K MR s kyvným způsobem otevírání je nadstandardní. Rozmezí pro šířku okna je od 430 mm a další rozměry jsou předmětem individuální zakázky, rozmezí pro výšku okna je od 580 mm a další rozměry jsou rovněž předmětem individuální zakázky.

Ke všem střešním oknům programu střešní okna na míru ROTO MR se dodávají i všechny doplňky z programu ROTO. Mají označení PREMIUM. Ceny jednotlivých doplňků jsou kalkulovány k příslušnému rozměru okna vždy individuálně.


Tab. 1: Střešní bytové okno ROTO 847 K MR


Tab. 2: Střešní bytové okno ROTO 647 K MR
Autor: PhDr. Václav Chaloupecký
Foto: Archiv firmy