Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Střešní systém pro novostavby i rekonstrukce

Společnost ROVA-CZECH, a.s. je známým českým výrobcem lehkých střešních systémů a moderního trapézového programu. Rok 2007 byl pro značku ROVA® ve znamení úspěchů. Nejprve získala sesterská společnost ROVA-SK na veletrhu CONECO v Bratislavě prestižní ocenění Zlatá plaketa. Další ocenění na sebe nenechalo dlouho čekat. Společnost ROVA-CZECH získala na veletrhu For Arch Praha čestné uznání v soutěži GRAND PRIX. Obě tato ocenění byla za výjimečný produkt – střešní krytinu GOODLOCK.

O společnosti ROVA-CZECH, a.s., jejich produktech a službách jsme si povídali s ředitelem společnosti Ing. Michalem Sikorou.

Mohl byste představit společnost ROVA-CZECH našim čtenářům?

Značka ROVA® je na slovenském trhu od roku 2000, kde tuto značku zná v souvislosti s plechovými krytinami spoustu lidí, momentálně je lídrem na slovenském trhu s plechovými krytinami. Na českém trhu je značka od roku 2004 a také má ambice stát se do pěti let lídrem na českém trhu s plechovými krytinami.


Příklad realizace systému ROVA® GOODLOCK.

Co je největší výhodou střešní krytiny GOODLOCK?

GOODLOCK je výjimečný střešní systém, který má více předností. Mezi největší patří možnost naskladnění v prodejnách stavebnin na celém území České republiky. Do současnosti to nebylo možné, lidé museli na produkt čekat, takto svoji krytinu vidí a mohou si ji odvézt domů ihned. Zákazník si spočítá, kolik střešní krytiny potřebuje, a bez vyhotovení kladecích plánů nakoupí produkt v žádaném objemu. Ulehčí se tak zákazníkovi cesta k nové plechové krytině. Spojili jsme výhody lehkých a těžkých střešních krytin. GOODLOCK je lehká a rychle montovatelná střešní krytina s novátorským ukotvením v podobě Z-zámku. V jeho případě odbouráváme u zákazníků strach z nekrytých kotevních šroubů. Na GOODLOCKu jsou překryté samotnou střešní kry tinou, a proto nevyžadují ochranu před povětrnostními vlivy.

Ojedinělý způsob uchycení prvních modulů pomocí startovacích profilů přispívá k rychlé a nenáročné montáži.

Zmiňoval jste kombinaci výhod lehkých a těžkých střešních krytin. V čem se tato kombinace projevuje nejvíc?

Hlavní výhodou je nízká hmotnost, která je přibližně desetkrát nižší než u těžké krytiny. Další výhodou je, že v případě rekonstrukce nemusí realizátor příliš dimenzovat krov na vysokou zátěž. GOODLOCK pokryje rychle a účelně všechny typy domů. Zároveň nezabírá moc místa ve skladech u prodejců, takže může být neustále k dispozici. Je to jediný obdobně vyráběný systém ve střední Evropě. Inovace krytiny spočívá také v novém vstupním materiálu – v povrchové úpravě Colofer®Robust, má zvýšenou odolnost proti mechanické zátěži a zmírňuje silnou reflexi slunečního světla. Záruka na střešní krytinu GOODLOCK je 30 let, přičemž odhadovaná životnost krytiny je 50 až 60 let.

Uložení modulů se ukončuje bez narušení krytiny šrouby.

Jak tedy vypadá realizace se střešní krytinou GOODLOCK?

Zákazník si ve stavebninách nebo u prodejce systému ROVA® vybere z nabídky barvu střešní krytiny GOODLOCK, v nabídce je šest barev – čokoládověhnědá, červená, cihlová, zelená, modrá a černá. Realizátor nemusí počítat s lhůtou na vyhotovení kladecích plánů. Do prodejny stačí přinést nákres střechy, který se vynásobí jednoduchým koeficientem. Na základě toho se stanoví počet kusů potřebný na střechu.

Použití standardních nástrojů nezatěžuje realizátory speciálními nároky a zvýšenými náklady na realizaci objektu.

Moduly krytiny jsou naskládané na paletě po 200 kusech, přičemž ke každému balíku je připravený potřebný počet kotvících prvků. Jeden kus má necelých 5 kg. Tím se značně ulehčila přeprava i montáž střešní krytiny. Menší rozměry a hmotnost modulu tak přináší i jednoduchou manipulaci při práci s krytinou na střeše.

Systém využívá běžné pozinkované šrouby do dřeva, u kterých cena zvýhodňuje spotřebitele při konečných nákladech.

Mohl byste tedy stručně shrnout přednosti střešního systému ROVA®?

Ano.

  • Výjimečně lehký,
  • absolutně nenasákavý,
  • materiálově variabilní,
  • rychle smontovatelný,
  • finančně nenáročný,
  • barevně přizpůsobivý,
  • dlouhodobě odolný,
  • skládaný z velkoformátových dílů,
  • komplexní,
  • odborně ošetřený.
Jednotlivé moduly se vzájemně spojují výjimečným Z-zámkem, který zamezí průniku vlhkosti do střešního pláště.

Na závěr bych se ráda zeptala, kterých výstav se v nejbližší době zúčastníte, tedy kam se za vámi můžeme vypravit a tzv. na vlastní oči se s výrobky ROVA-CZECH, a.s. seznámit?

V lednu 2008 se zúčastníme 10. jubilejního veletrhu Střechy Praha, který se koná 24.–26. ledna na Výstavišti Praha v levém křídle Průmyslového paláce, kam jsou naši čtenáři samozřejmě srdečně zváni. K vidění zde bude celý sortiment našich výrobků a samozřejmě zde nebude chybět popisovaná jedinečná krytina GOODLOCK.

Dále se zúčastníme důležitých veletrhů v České Republice, tzn. v dubnu stavebního veletrhu IBF v Brně a v září veletrhu FOR ARCH Praha.


Výsledkem práce je: "Přesně, rychle, kvalitně i jednoduše dodanýa nainstalovaný kompletní střešnísystém značky ROVA® GOODLOCK".
Autor: Petra Bártová
Foto: Archiv firmy