Řeka Sázava

Světlá n. S. získala poslední pozemek potřebný pro stavbu mostu přes Sázavu

Světlá nad Sázavou (Havlíčkobrodsko) 5. února (ČTK) - Radnice ve Světlé nad Sázavou získala poslední pozemky potřebné pro stavbu silničního mostu přes Sázavu. Společnosti Agrofo za ně zaplatí 2,1 milionu korun. Kupní smlouvu schválilo městské zastupitelstvo. Vyplývá to z údajů, které dnes ČTK poskytla mluvčí města Blanka Sedláková. Novou část silnice s mostem by měl postavit kraj.

Město od firmy koupí zhruba 1900 metrů pozemků, za metr bez daně zaplatí 930 korun. Světelská radnice mluví o potřebě nového mostu přes řeku řadu let. S krajem kvůli tomu uzavřela smlouvu o spolupráci. Mluvčí uvedla, že podle předpokladu města by stavba mostu mohla začít v roce 2026, pokud všechno půjde tak, jak má.

Nová část silnice druhé třídy s mostem by měla propojit Zámeckou a Nádražní ulici, kde je teď přes řeku jen lávka pro pěší. Město by se tak zbavilo části aut v centru ve směru na Habry, který nyní vede auta po opraveném náměstí. Dalším impulzem pro uskutečnění objízdné trasy by měla být stavba vysokorychlostní železniční tratě mezi Prahou a Brnem, která povede kolem Světlé nad Sázavou.

Zástupci Kraje Vysočina dříve uvedli, že přeložka silnice s mostem ve Světlé nad Sázavou bude dlouhá 650 metrů. Náklady na ni tehdy předpokládali mezi 110 až 140 miliony korun.

Autor: ČTK
Foto: JirkaSv, zdroj: www.wikipedia.org