Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Systémový zásobník teplé vody s možností využití obnovitelných zdrojů energie

Společnost ENBRA uvádí na český trh systémový akumulační zásobník Oventrop Regucor WHS. Zásobník umožňuje snadno propojit jednotlivé komponenty otopného systému využívající obnovitelné i neobnovitelné zdroje energie.

Zařízení Regucor WHS německého výrobce Oventrop je akumulačním zásobníkem na teplou vodu, který v sobě integruje všechny potřebné systémové komponenty pro využívání energie z konvenčních i obnovitelných zdrojů. Součástí zásobníku je sada pro připojení solárního systému ohřevu vody, stanice pro ohřev pitné vody a součásti pro napojení až dvou topných okruhů se směšováním či bez něj. Zásobník umožňuje snadno připojit také kotel či krbová kamna. Uživatel tak může různé zdroje energie ideálně kombinovat pro dosažení co největších provozních úspor.

Zásobník Regucor WHS umožňuje snadno využívat různé tepelné zdroje a spotřebiče bez nutnosti samostatné instalace komplikovaných armatur a dalších velkých zásahů do stávajícího otopného systému domu. Všechny potřebné technologie jsou totiž integrovány v jednom zařízení a několika doplňkových modulech,” sdělil Karel Vlach ze společnosti ENBRA, která zásobník Oventrop Regucor WHS na českém trhu prodává.

Jednoduchost a efektivita

Zařízení Regucor WHS je určeno hlavně pro rodinné domy využívající několik různých zdrojů tepelné energie. Pro dosažení co nejvyšší efektivity podporuje zásobník teplotní vrstvení akumulace. Zpátečky obou otopných okruhů a ohřevu vody jsou k zásobníku připojeny tak, aby nedocházelo k promíchávání již ohřáté vody s chladnou zpátečkou. Všechny funkce zásobníku řídí multifunkční regulátor Regtronic RS-B s možností individuální konfigurace podle využívaných tepelných zdrojů a spotřebičů. Regulátor umožňuje také napojení na datový záznamník a další technologie pro vizualizaci a monitorování energetické účinnosti.

Díky kvalitnímu regulátoru může provozovatel zásobníku Regucor WHS snadno zjistit a nastavit teplotu vody ve všech připojených okruzích. Nemusí tedy jednotlivě regulovat například solární systém, vytápění a ohřev pitné vody, ale vše se přehledně nastavuje na jednom ovladači,” popisuje výhody snadné regulace zásobníku Karel Vlach ze společnosti ENBRA, která se dlouhodobě specializuje na technické zařízení budov. „Zásobník je vhodný jak do stávajících rodinných domů, tak i do novostaveb. Osazení komponent přímo na zařízení snižuje čas potřebný k montáži a tím také nezbytné náklady spojené s instalací akumulačního zásobníku,” doplnil Vlach.

Součásti zásobníku Oventrop Regucor WHS:

  • Solární sada – armatury a technologie potřebné k bezproblémovému připojení termického solárního systému pro ohřev vody.
  • Stanice pitné vody – výměník, oběhové čerpadlo a regulační prvky potřebné pro ohřev pitné vody.
  • Napojení na otopné okruhy – oběhové čerpadlo, regulátor, třícestný směšovací ventil se servopohonem a další komponenty potřebné k snadnému napojení zásobníku na systém vytápění v domě.

Výhody zásobníku Oventrop Regucor WHS:

  • Jednoduchá a nekomplikovaná instalace,
  • možnost využívat obnovitelné i neobnovitelné zdroje energie,
  • snadná regulace všech zapojených systémů na jednom místě,
  • možnost využívat více zdrojů energie pro dosažení co nejvyšších úspor,
  • kompaktní rozměry,
  • všechny armatury jsou kompletně izolovány dle německé legislativy EnEV.

Autor: Mgr. Liliana Geisselreiterová
Foto: Archiv firmy