Technologie podhledů DPS® – 3D tvary s nebývalou elegancí

Napínané podhledy DPS není potřeba dlouze představovat. Za svou desetiletou existenci dokázaly, že své místo mají opravdu kdekoli a nezastaví se před ničím. Loňský rok byl pro podhledy DPS velkým krokem vpřed, především po stránce výrobní. Oprávněně se proto hlásí o své prvenství ve světě napínaných folií.

Rovné plochy bez dalších doplňků jsou okoukané a nezajímavé. Návrhy architektů se čím dál více kloní k 3D tvarům. Moderní trend si žádá oblouky, křivky, vlny, ale také svítící podhledy, jež správným návrhem dotváří smysl interiérů. Napínané podhledy DPS se v takovém prostředí stávají nezbytnou součástí. Pro jejich použití hovoří především plasticita, přizpůsobivost a přímo skvělé vztahy s uměle tvořeným světlem.

Český rukáv

Jejich tvarování do 3D bylo možné již dříve, ale provedení bylo realizačně náročné. Díky neusínající snaze být stále v popředí a udržet zájem architektů, zhmotnili producenti týmu DPS svou myšlenku, jež hrdě nese jméno Český rukáv.

Sám název napovídá, že hlavní myšlenka vzešla od zástupců české společnosti DPS design s.r.o., která je výhradním dodavatelem napínaných podhledů DPS v Čechách a na Slovensku.

Efektní realizace

Vyspělá technologie a velmi precizní provedení celého týmu umožnily společnosti DPS design s.r.o. podílet se při realizaci interiérů nově zrekonstruovaného Spa&Wellness hotelu Alexandria II v Luhačovicích.

Svou účast zde našly napínané podhledy DPS® hned několikrát. Svítící průsvitné podhledy vás osloví při vstupu do recepce. Saténové a průsvitné provedení podhledů je k vidění v prostorách bazénu a wellness, kde ladně splývají s harmonií orientálního prostředí.

Fabiony vytvořené z fólie DPS jsou jeden od druhého k nepoznání. Právě Český rukáv dal bezchybnou tvář fabionům lemující zdi. Marně byste na nich hledali robustní spoje a nevzhledné konstrukce. Stejně hladké a čisté linie spatříte i na hlavicích sloupů. Jednoznačně hravě zvládají podhledy DPS obrácený tvar trychtýře a jsou tak efektním prvkem světlíků.

Pozvánka na Výrobek roku 2011

Určitě právem se Český rukáv od společnosti DPS design s.r.o. hlásí o své uznání nejen jako designový prvek ale i jako technologicky zajímavé a vyspělé řešení. Uvedení tohoto prvku na český trh jistě bude přínosem nejen pro společnost DPS design s.r.o. ale i jejich klienty a náročné architekty. Více informací se dozvíte a představení zmiňovaného prvku uvidíte v Národním stavebním centru (NSC) v Brně, kde jako každoročně proběhne soutěž Výrobek roku 2011, a společnost DPS design s.r.o. na ní se svou novinkou nebude chybět.

Autor: Míla Muzikantová
Foto: Archiv firmy