Jak řešit parkování u rodinného nebo bytového domu? Odpověď je TEGA.

Mezi vůdčí společnosti tuzemského trhu s hotovými garážemi patří už déle než jedenáct let společnost TEKAZ, která se jako jedna z nejvýznamnějších v tomto oboru ve střední Evropě specializuje na výrobu hotových garáží a prostorových pre- prefabrikátů fabrikátů z liaporbetonu.

V uplynulých letech byl v České republice nastartován stavební boom, který kopíruje růst ekonomiky. Součástí růstu stavební výroby je i masivní výstavba rodinných domů a bytových domů. Vzhledem k veliké poptávce se na trhu uplatňují vedle sebe stále stavby klasické koncepce, vycházející z poznatků stavitelství v 80. – 90. letech minulého století, s vysoce moderními koncepcemi.

TEGA – evropský způsob garážování osobních vozů

V oblasti garážování se například setkává drahý a nezdravý způsob umístění garáže do objektu rodinného nebo bytového domu, s moderním, v západní Evropě (zejména v Německu a zemích Beneluxu), velmi oblíbeným a výhodným řešením bezpečného parkování osobních i užitkových vozů v samostatných garážích. Hotová garáž je v Evropě fenomén. Je to, na rozdíl od České republiky, znak kvalitního a bezpečného garážování osvědčeným způsobem za využití moderních materiálů i výrobních postupů.

Architekti a stavební firmy reagují na potřeby majitelů vozů, kteří se za pomoci garážování snaží svůj automobil ochránit a prodloužit jeho životnost a tak jej ochránit nejen před povětrnostními vlivy a kyselými dešti, ale také před zvědavými pohledy sousedů či zlými úmysly vandalů. Upřednostňovány mezi zákazníky (stavebními firmami i jednotlivými stavebníky) jsou zejména dodávky na klíč, několikaleté záruky i nové materiály, se kterými výrobci garáží přicházejí. Mezi vůdčí společnosti tuzemského trhu s hotovými garážemi patří už déle než jedenáct let společnost TEKAZ, která se jako jedna z nejvýznamnějších v tomto oboru ve střední Evropě, specializuje na výrobu hotových garáží a prostorových prefabrikátů z liaporbetonu. Obchodní značkou je název TEGA, která je více jak 11 let vnímána zákazníky v ČR, Německu, Belgii či Švýcarsku.

Tega – zdravý a levnější způsob garážování

Praktické umístění hotových garáží TEGA vedle domů, jež firma nabízí, je rozhodně výhodnější, než-li garáž postavená v rámci půdorysu domu. I odborníci se shodují, že se jednoznačně vyplatí umístit garáž mimo vlastní dům. Důvody jsou především ekonomické a zdravotní. Prostor na zaparkování auta, který si zákazník nechá postavit uvnitř domu, přijde po finanční stránce ve vztahu k obestavěnému prostoru na totéž, co například obývací pokoj nebo ložnice. Navíc pouze v ojedinělých případech je možné dokonale zabránit tomu, aby do ostatních místností domu pronikaly výpary ze zaparkovaného nebo startujícího vozidla. U novostaveb se výrobce garáží TEGA nebrání úzké spolupráci s architektem, která umožňuje dosáhnout opravdu působivého výsledku sladění vzhledu garáže s celkovou podobou rodinného domku, firemního sídla nebo bytového domu.

Tega – garáže z liaporbetonu

Liaporbeton (beton lehčený plnivem z lehkého kameniva liaporu – keramických perel), ze kterého jsou garáže TEGA, výrobce TEKAZ s.r.o. Cheb, na moderním výrobním zařízení zhotovovány, je vyhledáván hlavně díky svým výborným izolačním vlastnostem. Složení a vlastnosti liaporbetonu, ze kterého jsou zhotoveny stěny garáže, dokáží zabránit tomu, že se na nich sráží voda, což bývalo donedávna nevýhodou garáží vyrobených z klasického betonu. Garáž z liaporbetonu při teplotách kolem nuly nepromrzá a v létě naopak udržuje příjemně chladivé klima.

Tega – garáž za jednu hodinu

Flexibilitou nabídky se firma umí přizpůsobit nejrůznějším požadavkům svých zákazníků. Garáž může například dodat kompletně na klíč včetně zhotovení základů a nájezdu nebo si zákazník může podle dodané výkresové dokumentace zajistit základy i nájezd sám. Samotná výstavba garáže pak trvá maximálně jednu hodinu. Pro klienty tento způsob výstavby také znamená, že už i v den montáže mohou svůj vůz zaparkovat pod střechou. Výhodou instalace prefabrikované garáže je i možnost ji kdykoliv a kamkoliv v budoucnu přemístit podle potřeby.1 Tomáš Peták, obchodní ředitel firmy T E K A Z, s.r.o.
Autor: Tomáš Peták
Foto: Archiv firmy