Tepelná čerpadla Samsung

Samsung Electronics rozvíjí své působení nejen v oblasti klimatizací, ale také v segmentu tepelných čerpadel vzduch – voda, kde představil tzv. systém EHS (Eco Heating System), jenž s sebou přináší řadu příjemných výhod.

EHS je energeticky vysoce účinné a ekologické tepelné čerpadlo pro vytápění i chlazení splňující nejpřísnější evropské normy. Modelová řada EHS Split je držitelem EHPA certifikátu, splňuje Ecodesign směrnici a je registrována v dotačním programu Nová zelená úsporám. Samsung portfolio EHS pak doplňují další modelové řady EHS Mono a EHS TDM.

Samsung EHS Split a EHS Mono

Samsung EHS Split a EHS Mono jsou nejnovější systémy navržené tak, aby splňovaly topné i chladicí nároky moderních domácností. Systém vzduch – voda poskytuje vynikající komfort i při extrémních venkovních teplotách a dosahuje vysoké sezónní účinnosti (třída účinnosti A+++). S koeficientem COP až 5,1* se řadí mezi lídry ve své kategorii, přičemž koncovému uživateli nabízejí požadovaný komfort, úsporu nákladů a nadstandardní funkce.

Pokrytí tepelných ztrát

EHS Split a EHS Mono jsou vhodným zdrojem pro pokrytí tepelných ztrát systému podlahového vytápění i radiátorů a ohřevu teplé vody malých i středně velkých rezidenčních projektů.

Kompatibilnost

Samsung nabízí modely EHS Split ve jmenovitých topných výkonech venkovních jednotek od 4 do 16 kW a dvěma hydro jednotkami o výkonech 9 a 16 kW. Modely EHS Mono (hydromodul je integrovaný ve venkovní jednotce) poté ve výkonových verzích od 5 do 16 kW. Od jmenovitého topného výkonu 9 kW je i ve třífázovém provedení. Hydro jednotka nebo Mono řídicí modul má širokou kompatibilitu s dalšími regulačními prvky – termostatem, oběhovým čerpadlem, oběhovým čerpadlem pro solární systém, dvoucestným ventilem, trojcestným ventilem, zásobníkem TUV, záložním kotlem a nově i se směšovacím ventilem pro dva rozdílné teplotní okruhy (např. radiátory a podlahové vytápění).

Vysoce spolehlivé

ESH Split a EHS Mono se vyznačují vysokou spolehlivostí s garancí 90 % topného výkonu při venkovní teplotě –10 °C, přičemž provozní rozsah vytápění je až do –25 °C venkovní teploty. Spolehlivost zařízení v extrémních podmínkách garantuje i odporové vyhřívání kondenzátní vany venkovní jednotky (namontováno z výroby pro jednotky 9 až16 kW), (pro jednotky 4, 5 a 6 kW jako příslušenství). Spolehlivost a vysoká účinnost je dosažena dvojitým rotačním BLDC kompresorem Samsung, a to efektivním snížením kolísání točivého momentu a vibrací (75% zlepšení) a vysoce účinným výměníkem tepla typu Multiple-teeth Screw Pipes (8 mm), který navyšuje teplosměnnou plochu o 30,8 %.

S nízkou hladinou hluku

Venkovní jednotky se vyznačují nízkou hladinou hluku 47 dB(A)**. Pro komfortní a klidný noční provoz disponují režimem Silent Mode (tichý noční režim), který umožňuje nastavení útlumu ve třech krocích, o tři, pět a sedm dB.

Ovládání pomocí Smart Wifi modulu

Převratným benefitem v tomto segmentu je možnost ovládaní tepelného čerpadla prostřednictvím Smart Wifi modulu. Stačí si stáhnout a nainstalovat aplikaci Smart Home a své zařízení si můžete přidat mezi ostatní domácí zařízení Samsung a ovládat a monitorovat své tepelné čerpadlo odkudkoliv a kdykoliv. Smart Wifi funkce Vám umožňuje jednoduché ovládání jak prostorového vytápění (On/Off, výběr režimu, nastavení teploty, status – pokojová teplota, venkovní teplota, teplota topné vody), tak i ovládání režimu ohřevu TUV (On/Off, nastavení teploty, On/Off záložního zdroje). Dále je možné nastavit si týdenní nebo denní plánovací časovač, zobrazit poruchy a monitorovat celý systém (vývoj teplot, průběh provozu, chybové hlášení) včetně historie.

ESH Split a EHS Mono modely využívají unikátní komunikační protokol NASA, což umožňuje zařízení vzdáleně ovládat prostřednictvím řešení nadřazeného řízení (DMS2.5, BACnet, LonWorks, KNX, Modbus protokolu).

Zajistí bezproblému ohřev/chlazení vody

Oba modely jsou schopné dosáhnout max. teploty topné vody až 55 °C, stejně tak jsou ideálním zdrojem chladicí vody s min. teplotou až 5 °C pro fan-coil jednotky nebo stropní chlazení.

A další výhody

EHS TDM systém podporuje vytápění i chlazení vzduch – vzduch i vzduch – voda použitím jen jedné venkovní jednotky, hydro jednotky, chladivového rozbočovače, sady expanzních ventilů a maximálně čtyř klimatizačních jednotek (nástěnné a kanálové) pro obě funkce. Samsung nabízí modely EHS TDM ve jmenovitých topných výkonech venkovních jednotek od 7 do 16 kW a dvěma hydro jednotkami o výkonech 8 a 16 kW pouze v jednofázovém provedení. Systém EHS TDM umožňuje i ohřev TUV.

Tepelná čerpadla Samsung tak splňují požadavky na vytápění a chlazení domácností v jednom zařízení.

Více informací naleznete na stránkách www.samsung.cz.

Autor: Erika Nosková
Foto: Archiv firmy