Tepelná technika se značkou De Dietrich

Společnost BDR Thermea (Czech republic) s. r. o. uvedla na trh v České republice několik novinek ze sortimentu předního francouzského výrobce systémů vytápění a přípravy TV De Dietrich. Jedná se o dvě typové řady tepelných čerpadel vzduch-voda a dále o malý plynový kondenzační kotel Naneo.

Skupina BDR Thermea, která sdružuje přes 20 výrobců tepelné techniky, je zastoupena celkem v sedmdesáti zemích po celém světě. Nedodává jen tepelnou techniku s vysokou účinností, ale zabývá se také vývojem nových technologií pro vytápění. Do České republiky dováží zejména plynové kotle a solární systémy BAXI, z nabídky značky DE DIETRICH jsou to plynové a olejové kotle malých i velkých výkonů, tepelná čerpadla a komplexní solární systémy. K veškerému svému sortimentu zajišťuje kvalitní celoplošný značkový servis.

Plynový kondenzační kotel Naneo (6,1 až 35,7 kW)

Kotle řady Naneo patří mezi nejmenší kondenzační kotle z nabídky De Dietrich. Se svými rozměry (výška 55 cm, šířka 37 cm, hloubka 36 cm) a velmi nízkou hmotností (25 kg) je lze umístit téměř kdekoli a přitom se vyznačují všemi přednostmi kondenzačních kotlů – vysokou účinností, hospodárným provozem a spolehlivou přípravou teplé vody.

Kotle se vyrábí ve více variantách, aby přesně vyhovovaly potřebám konkrétní instalace. Lze si vybrat model určený pouze pro vytápění s možností doplnění o akumulační přípravu teplé vody zásobníkovým ohřívačem či model kombinující vytápění a průtokovou přípravu teplé vody.

Díky kondenzační technologii Naneo dosahuje účinnosti 109 %. Navíc v porovnání s klasickým kotlem dosáhnete až 30% úspory energie.

Plynový kondenzační kotel Naneo se zásobníkem

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Podle určení se tepelná čerpadla De Dietrich dělí do dvou typových řad. V řadě EASY LIFE pro základní instalace s jedním topným okruhem a ohřevem TV se nazývají Alezio. V řadě ADVANCE, vhodné i pro nejsložitější možnosti použití, pak HPI. Široká paleta variant s velkým výkonovým rozsahem umožňuje zvolit optimální variantu pro každý dům, pro každého zákazníka.

Aerotermika – Tepelné čerpadlo vzduch-voda
Vnitřní a venkovní jednotka tepelného čerpadla HPI

Jedná se o stroje v konfiguraci „split” (s děleným chladicím okruhem), u nichž tedy odpadají problémy se zamrzáním částí umístěných mimo dům. Dále se vyznačují použitím frekvenčního měniče, díky němuž lze měnit výkon kompresoru v rozsahu 30 až 100 %. Nedochází tak k příliš častému zapínání/vypínání (taktování) kompresoru a to bez nutnosti použití akumulační nádrže. Tím se zlepšuje účinnost i spolehlivost celého stroje. Nejnovější technologie „power inverter” tak dociluje ideálního poměru cena/výkon/spolehlivost.

Tepelné čerpadlo Alezio má kompaktní rozměry: výška 67 × šířka 40 × hloubka 39,5 cm (vnitřní modul). Příprava teplé vody je zajištěna pomocí nového zařízení Alezio V220 se zabudovaným zásobníkem na 220 litrů (výška 196,8 × šířka 60 × hloubka72 cm). Tepelné čerpadlo má velmi tichý chod: pouze 36 dBA. Alezio je již z výroby plně vybaveno, proto má snadno ovladatelnou regulaci i jednoduchou instalaci.

Vnitřní jednotka TČ Alezio V220
Tepelné čerpadlo Alezio AWHP II
Tepelné čerpadlo Alezio V220 se zabudovaným zásobníkem

Produktová řada HPI (HP Inverter) s modely s výkonem v rozmezí od 4 do 27 kW, koeficientem výkonu (COP) až 4,4 a schopností ohřát velkokapacitní zásobník teplé vody umožňuje dosáhnout až 70 % energetických úspor. Novinkou je možnost ohřevu až na 60 °C. Rozměry vnitřního modulu jsou: výška 90 × šířka 60 × hloubka 50 cm. Díky kompresoru a ventilátorům s řízenými otáčkami dosahuje nízkých hodnot hlučnosti od 36 dBA. U modelů s výkonem 11 kW a více je TČ v provozu až do –20 °C.

Systém Power Inverter umožní získat až 30 % úspor navíc (v porovnání s běžnými tepelnými čerpadly) díky svému modulačnímu kompresoru (otáčky řízené frekvenčním měničem). Reverzibilní systém HPI umožňuje vytápění, chlazení nebo klimatizaci.

Podrobné informace o všech produktech získáte na webové stránce www.dedietrich.cz.

Autor: Olga Jindrová
Foto: Archiv firmy