Teplo domova řízené počítačem

Společnost DEVI působí v České republice od roku 1992. Současná obchodní síť spolehlivě pokrývá tuzemskou poptávku po produktech této původem dánské firmy, datující svou tradici již od roku 1942.

Společnost DEVI se zaměřuje na vývoj a výrobu komplexního systému podlahového termokabelového vytápění a doplňkových ochranných systémů. Všechny komponenty systému, vyráběného kompletně v Dánsku, jsou speciálně navrhovány pro topnou problematiku s ohledem na jednoduchou instalaci a nízké provozní náklady.

Vytápěcí systém zahrnuje topné kabely deviflexTM, extrémně tenké topné rohože devimatTM, elektronické termostaty deviregTM, vše doplněné vhodným příslušenstvím.

Myslící řídicí systém

Novinkou, přinášející další výrazný pokrok v uživatelském komfortu, je »inteligentní« termostat deviregTM 550. Termostat kontroluje vytápění prostřednictvím adaptivního regulátoru, který vyhodnocuje teplotní gradient místnosti (dobu chladnutí a dobu potřebnou k vytopení). Uživatel nastaví pouze stupně Celsia a časové rozpětí.

Software umí sám odhadnout, kdy je nutné vytápění zapnout, aby bylo co nejhospodárnějším způsobem dosaženo požadované teploty v době, která byla uživatelem určena. Zákazník si podle svých potřeb jednoduše určí týdenní teplotní režimy jednotlivých vytápěných místností.

Systém je doplněn prostorovým a podlahovým teplotním čidlem, časovačem a speciálním programem, umožňujícím sofistikované ovládání pomocí osobního počítače. Propojení počítače s již nainstalovaným »myslícím« termostatem umožní komunikační balíček devicomTM, obsahující CD ROM s instalačním programem a mikroprocesorový modul s propojovacími kabely.

Proč vytápět okap...

Na podobném principu, jako systémy podlahového vytápění, jsou založeny i další produkty společnosti DEVI. Jde především o nabídku vytápěcích komponentů pro ochranu okapů, potrubí a venkovních ploch v zimním období. V horských a podhorských oblastech se tyto výrobky již stávají nezbytnou součástí projektové dokumentace stavby. Odpověď na otázku, položenou v úvodu tohoto odstavce, dokáže zodpovědět každý, kdo se již na svém domě potýkal se sněhovou kalamitou. Zaplněné a zamrzlé okapové svody zapříčiňují zatékání srážkové vody na omítku a následně její poškození.

Zabudovaná čidla teploty a vlhkosti DEVI aktivizují v případě nahromadění sněhu v okapech topný systém, který průchodnost svodů šetrně obnoví. Na stejném samoregulačním principu funguje i ochrana potrubních rozvodů, případně nejrůznějších venkovních ploch, např. garážových nájezdů, zásobovacích ramp, vstupních prostorů do hypermarketů apod.

Autor: Marcel Hrdý
Foto: Archiv firmy