Termostatické hlavice Living by Danfoss šetří energii

Společnost Danfoss uvedla na trh unikátní řadu nových radiátorových termostatických hlavic, které mohou snížit spotřebu tepla až o 23 %!

Sofistikovaná inteligence termostatické hlavice myslí za svého uživatele a nabízí mu řadu předinstalovaných programů, které pružně reagují na jeho denní respektive týdenní režim. Například v okamžiku otevření okna dojde v místnosti k náhlému poklesu teploty a hlavice se proto po tuto dobu automaticky uzavře (funkce „otevřené okno”). V době nepřítomnosti uživatelů domu je připraven zase program „dovolená”. Kromě instalovaných programů má každý uživatel možnost připravit si program vytápění přesně podle jeho potřeb.

Způsoby ovládání

Jako první uvedl Danfoss na trh hlavici living connect®, kterou je možné navíc řídit za pomocí bezdrátového systému Z-Wave. Všechny tyto hlavice lze v případě potřeby ovládat v domě z jednoho místa prostřednictvím centrální jednotky Danfoss Link™ CC. K tomuto zařízení lze navíc výhodně připojit i ovládání dalších elektronických zařízení.

Vedle hlavice living connect® uvede Danfoss na trh také living eco®, což je hlavice, která pracuje na stejném principu programování, ale v systému vytápěného domu funguje samostatně, tedy není dálkově řízena centrální jednotkou. I v tomto případě nabízí living eco® zmíněné programy i vlastní uživatelské nastavení.

Komfort a maximální úspora

Hlavice living by Danfoss mají shodně k dispozici další „uživatelsky příjemné” nadstandardy, jako je například podsvícený displej, indikátor stavu baterie (výdrž baterií je dva roky), dětskou pojistku, funkci rozhýbání ventilů, ochranu proti mrazu a další. Všechny technické aplikace nových termostatických hlavic living by Danfoss mají jediný cíl: komfort a maximální úsporu.

Více informací se dozvíte na webových stránkách www.danfoss.com/living nebo www.cz.danfoss.com.

Autor: Ing. Ivan Sklenář
Foto: Archiv firmy