TOKOZ PROfessional – řešení pro rodinné a bytové domy i firmy

Firma TOKOZ přišla s vlastní patentovanou cylindrickou vložkou s unikátním zamykacím systémem na principu otočných lamelových stavítek. Tento systém zamykání je odborníky považován za jeden z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších na světových trzích. Samotná vložka je vysoce odolná proti působení prachu, mrazu, vody i mastnoty, zkrátka nabízí vysokou životnost i v náročném prostředí.

Vložka jako celek vykazuje mimořádnou odolnost proti všem běžným způsobům vloupání, jako je odolnost proti planžetování a vyhmatání, proti bumpingu či běžnému odvrtání. Produkty TOKOZ jsou vhodné jak pro zabezpečení bytů a rodinných domů, tak pro firemní a průmyslové objekty.

Všechny produkty je možné zapojit do systémů klíčů, kde je pak možné kontrolovat přístupová práva daných osob. Cílem firmy je vyrábět produkty nejvyšší kvality, které splňují požadavky pro třídy 3. a 4. Tyto třídy určují nejen odolnost proti různým metodám překonání, ale také životnost, tedy dobu, po kterou musí produkt kvalitně a spolehlivě fungovat i při velkém namáhání.

Cylindrické vložky TOKOZ PRO patří mezi nejbezpečnější uzamykací systémy na českém i světovém trhu.

Řešení pro rodinné domy

Uvedené skutečnosti uživatelé ocení zvláště u hlavních dveří bytů a domků nebo ve firmách, které se několikrát denně zamykají a odemykají. Důkazem je i pětiletá záruka na produkty TOKOZ PRO. V případě domácností každý ocení již zmíněnou stoprocentní odolnost proti různým způsobům překonání. Tento systém je speciálně vyvinut pro náročné klimatické prostředí, kde se střídá prach, voda a mráz, ale i mastnoty nebo oleje. Tedy do míst, kde ostatní produkty mohou snadno selhat. Shrňme si jejich přednosti:

  • bezpečnostní cylindrické vložky jsou certifikované podle harmonizované normy ČSN EN 1303, ČSN 1627 a podle Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ),
  • mechanismus je uzamčen pomocí otočných stavítek,
  • komponenty uzamykacího systému jsou z nerezového materiálu,
  • modulární konstrukce – snadná přestavba různých délek umožňuje stěhování vložky do dveří s různou tloušťkou a rychlou výrobu na míru,
  • možnost sjednocení na společný uzávěr a možnost hlavního a generálního klíče se všemi výrobky TOKOZ PRO.
Řešení pro rodinné domy: 1 – TOKOZ PRO 400, 2 – TOKOZ PRO 300, 3 – UZ PRO 240, 4 – X safety BOX III, 5 – GAMA 50 CS, 6 – KONTI PRO
Jednotlivé komponenty systému

Zabezpečení pro firmy, bytové domy a průmyslové objekty

Plné kapsy klíčů vás již nebudou tížit. Stačí jeden klíč a dostanete se všude,” obrací se firma TOKOZ na další možné zákazníky, tentokrát z řad bytových družstev, SVJ nebo firem. Tyto subjekty spravují bytové domy, administrativní nebo průmyslové objekty s množstvím uzamykatelných dveří s různými přístupovými právy, často hierarchicky řazenými.

Jde o systém tzv. generálního klíče. Jeho účelem je vytvořit soustavu nadřazených a vlastních klíčů podle přístupových práv. Tím je myšleno, že například majitel bude mít jeden klíč a ten otevře všechny zámky v daném objektu. Zaměstnanci budou mít také jeden klíč, ale odemknou pouze ty prostory, ke kterým budou mít oprávnění. Systémem generálního klíče je tak vyřešena bezpečnost v celé společnosti.

Tuto výhodu přináší firma TOKOZ i pro bytové komplexy. Majitelé bytů mohou jedním klíčem odemknout jen vchodové dveře svého domu, sklep, schránku, popelnice a dveře od svého bytu. Samozřejmě, díky nastavení v systému klíčů se nikdo jiný do prostor uvnitř domu nedostane a majitel klíče otevře jen svůj byt, nikoliv sousedův. Správce komplexu se může svým klíčem dostat např. do všech spravovaných domů a jejich sklepů nebo jiných společných prostor, ne však do bytů. Pro případ nouze či havárie může krom toho existovat klíč, kterým lze odemknout každé dveře spravovaného komplexu.

Kvalitu i bezpečnost celé produktové řady TOKOZ PRO dokazuje i pětiletá záruka, která je na ni poskytnuta.

Řešení pro firmy, bytové domy a průmyslové objekty: 1 – TOKOZ PRO 400, 2 – TOKOZ PRO 300, 3 – UZ PRO 240, 4 – X safety BOX III, 5 – EXTREME PRO, 6 – GAMA 60 CS, 7 – KONTI PRO
Řešení pro bytové domy: 1 – TOKOZ PRO 400, 2 – TOKOZ PRO 300, 3 – GAMA 50 CS, 4 – KONTI PRO, 5 – KÓDOVANÝ LANKOVÝ ZÁMEK

Krátce o firmě

Historii firmy začal psát Jaroslav Rousek (*1901), železář z Prahy, když roku 1920 koupil areál zkrachovalé Továrny na zápalky a umístil do něho svou Továrnu na kovové zboží, založenou o rok dříve. Ta je dnes nejstarší prosperující firmou na Žďársku, která zaměstnává na 500 lidí. V oblasti zabezpečovacích mechanismů působí TOKOZ již přes 90 let. V České republice nejvíc a dlouhodobě znám jako specialista na výrobu visacích zámků, dnes je jejich největším českým výrobcem. Zavedený sortiment byl a stále je rozšiřován; postupně přibyly zabezpečovací prvky jako závory a petlice nebo stavební a nábytkové kování, zámky, speciální přídavné zabezpečovací mechanismy a doplňky.

Zajištění bezpečnosti Vašeho domu či firmy je jednoduché. Stačí zavolat do společnosti Tokoz na tel. číslo 724 632 713. My se obratem ozveme.

Autor:
Foto: Archiv firmy