Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Tří-střelkový zámek MACO Protect Z-TF

Tří-střelkový dveřní zámek MACO ZT-F s multifunkčními střelkami pro vchodové, terasové a boční dveře je ideálním řešením pro spotřebitele očekávající maximální komfort, nadstandardní bezpečnost a vynikající tepelně izolační vlastnosti.

Zatímco většina běžných zámků nabízí utěsnění a zabezpečení dveří pomocí jedné střelky, nový zámek MACO Z-TF poskytuje spolehlivé zajištění třemi multifunkčními střelkami, kombinovanými navíc s masivní dveřní zástrčí a dvěma až třemi (dle výšky dveří) válečkovými i.S. bezpečnostními čepy – dohromady tedy až šesti body pro účinné těsnění a ochranu proti vloupání.

Každé dveře těsní

V novém řešení zámku Z-TF nabízí MACO opravdu dokonalé utěsnění dveří. Ihned po uzavření se dveřní křídlo i bez uzamčení spolehlivě fixuje pomocí jedné hlavní a dvou přídavných multifunkčních střelek. Tyto tři body působí optimálním stálým tlakem po celé výšce dveří. Z energetického hlediska zajišťují multifunkční střelky díky zvýšené těsnosti lepší ochranu proti hluku a vyšší tepelnou izolaci.

Bezpečnostní uzávěry pro i.S. bezpečnostní čep (levá polovina), multifunkční střelka s uzávěry střelky (pravá polovina obr.)

Bezpečnost především

Dveře lze uzamknout pomocí dvou až tří i.S. bezpečnostních čepů a masivní dveřní zástrče, podložené vyztuženou ocelovou deskou pro zvýšenou odolnost. Integrovaná pojistka zpětného zatlačení se při uzamknutí automaticky přizpůsobí vůli drážky a zabraňuje zpětnému stlačení multifunkčních střelek. Plynulý a lehce regulovatelný přítlak je umožněn především díky automatické nastavitelnosti i.S. čepů o 10–14 mm podle mezery ve falci.

Snadná montáž

Samotná montáž zámku Z-TF je co do technické i časové náročnosti velmi snadná, protože na osazení uzávěrů není potřeba žádného frézování. Přítlak křídla lze regulovat pomocí nastavitelných uzávěrů multifunkčních střelek. Zámek je zkonstruován tak, aby jej bylo možné namontovat oboustranně, což přináší našim partnerům logistickou výhodu v redukci potřebného skladového prostoru.

Nový tří-střelkový zámek MACO Protect Z-TF

Výhoda pro investora i konečného spotřebitele

Mezi běžně používanými automatickými zámky vyniká MACO Z-TF zejména jedinečnou zámkovou převodovkou, která garantuje nehlučný chod a naprosto přesné ovládání střelek a bezpečnostních čepů. Střelky pracují výjimečně lehce a potichu. Stačí jemně zatlačit a dveře se svezou téměř nehlučně do zámku. V zavřeném stavu lze dveře obsluhovat zevnitř pomocí kliky a zvenku pomocí klíče. Spektrum vlastností zámku Z-TF optimálně doplňuje možnost volby vysoce antikorozní povrchové úpravy TRICOAT.

Zámek MACO Protect Z-TF je kompatibilní s běžně dostupnými (symetrickými) elektrickými otvírači dveří. Tímto způsobem lze vstupní dveře domu s více bytovými jednotkami otvírat pohodlně z každého bytu pouhým stisknutím tlačítka.

Autor: Ing. Lubomír Kaplan
Foto: Archiv firmy