Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

TTK CZ nabízí více než jen kvalitní okna

Ryze česká firma TTK CZ s.r.o.® je známa v České republice, ale i v sousedních zemích především výrobou dřevěných a dřevohliníkových oken. V její nabídce jsou vchodové dveře, zimní zahrady, posuvné a skládací stěny, okenice a doplňky.

O firmě TTK CZ s.r.o.® jsme psali v mnoha článcích, například [1], [2], [3] a [4]. Dalo by se říci, že bylo vše řečeno. Ovšem tato firma překvapí každým rokem něčím novým. Pravidelně ji vídáme na všech prestižních veletrzích v ČR, kde se prezentuje vkusným stánkem, ale i výrobky, které jdou s dobou (například okna pro nízkoenergetické a pasivní domy, kombinovaná okna - dřevohliníková). Sleduje konkurenci, investuje nemalé finanční prostředky do nejmodernějších výrobních technologií, do reklamy, pravidelně aktualizuje svoje webové stránky www.eurooknattk.cz a dále rozšiřuje síť obchodních míst.

V posledních dvou letech firma nejvíce prostředků investovala do projektu dřevohliníkových oken a dveří. Cílem projektu bylo nabídnout zákazníkovi opět něco navíc a připravit zcela nové, moderní a čím dál víc žádané výrobky, kterými dřevohliníková okna a dveře bezesporu jsou. Projektu předcházela návštěva managerů firmy v zahraničí, hlavně v Německu a Rakousku, kde se detailně seznamovali s konstrukcí, používaných materiálech (AL profilů, skel, kování, barev atd.), výrobou a samotném použití těchto výrobků. Na základě získaných informací byl vypracován projekt, který byl přihlášen do Operačního programu OPPP Rozvoj. Projekt byl schválen, a tak díky přispění evropského fondu pro regionální rozvoj a ministerstvu průmyslu a obchodu ČR nakoupila firma nejmodernější výrobní zařízení, nástroje a veškeré vybavení potřebné pro výrobu dřevohliníkových oken a dveří.Ukončení projektu bylo v prosinci 2005. V současné době se firma právem pyšní realizací značného množství zakázek na dřevohliníková okna a dveře.

Obr. 1: Rodinný dům, provedení TTK Klasik

Okna

TTK Klasik - okna pro každou stavbu

Jde o nejrozšířenější typ eurooken. Tepelné vlastnosti jsou v souladu s požadavky ČSN 730540 část 2. Nechybí jim moderní design Softline. Cenově jsou dostupná. Třívrstvá lepená lamela může být vyrobena z dřeviny - smrk, borovice, meranti a dub. Povrchová úprava se provádí ekologickou, vodou ředitelnou tlustovrstvou lazurou, včetně hloubkové impregnace. Je možné si vybrat z odstínů vzorníku TTK nebo dle standardu RAL. Dokonce je možné mít dvoubarevnou kombinaci. Standardně jsou okna dodávána ve vyšší bezpečnostní třídě s bezpečnostním kováním MACO včetně mikroventilace, s tepelně izolačními dvojskly součinitel prostupu tepla Ug = 1,1 Wm-2K-1 s teplým meziskelním nerezovým rámečkem. Rámová a křídlová velkoobjemová prodloužená okapnice je vyrobena z eloxovaného hliníku. Z mnoha okenních doplňků za zmínku určitě stojí žaluzie uvnitř izolačního skla, nebo elektronické ovládání oken MACO Tronic, které umožňuje komfortní obsluhu oken pomocí dálkového ovládání. Luxusnější verze MACO Tronicu umí navíc díky dešťovému senzoru reagovat i na nepřízeň počasí.

Okno TTK Rustikal vhodné pro starší a historické budovy

Tento druh okna je určen především pro renovaci budov v historických částech měst, neboť věrně napodobuje kdysi vyráběná okna. Navíc však splňuje dnešní nároky na tepelně izolační vlastnosti. Nechybí bohatě profilované hrany, klapačky, poutce a příčky. Povrchová úprava, kování, sklo, doplňky atd. jsou možné jako u okna TTK Klasik.

Okno TTK Alu (dřevo/hliník)

- elegantní a zároveň vysoce odolné

Jedná se o dřevohliníková okna. Zevnitř je příjemný přírodní materiál, zvenku hliníkové opláštění vysoce odolné proti povětrnosti. Systém zasklení bez použití silikonu. Na přání je možné dodat izolační trojsklo, případně izolační sklo až Ug = 0,56 Wm-2K-1, kdy je tepelná izolace posílena odrazivou fólií Heat Mirror. Venkovní opláštění je provedeno předsazeným hliníkovým profilem MIRA v široké paletě barevných odstínu. Povrchová úprava, kování, sklo, doplňky atd. jsou možné jako u okna TTK Klasik.

Okno TTK Alu therm (dřevo/hliník se zateplením) - pro pasivní domy

Jedná se o luxusní model dřevěného okna, z venku chráněného hliníkovým pláštěm MIRA THERM s vnitřní termoizolační vrstvou. Okno má špičkové tepelně izolační vlastnosti, pro které je vhodné do nízkoenergetických a pasivních domů. Součinitel prostupu tepla celého okna TTK Alu therm dosahuje hodnoty Uw = 0,95 Wm-2K-1. S výrobou těchto oken začala firma v roce 2005. Poptávka po těchto oknech neustále roste.


Obr. 2: Okno TTK Alu therm – řez, profil 68 + venkovní opláštění hliníkem s termoizolační vrstvou – stavební šířka 114 cm. Součinitel prostupu celého okna Uw = 0,95 Wm-2K-1

Zimní zahrady

Samostatnou kapitolou jsou zimní zahrady, které se vždy řeší individuálně dle požadavků zákazníka.

Okenní příslušenství

Okenice

Okenice plní funkci izolační a bezpečnostní (chrání před deštěm, krupobitím, sluncem, sněhem a chladným počasím, před zvědavými pohledy a ztěžuje případné pokusy o vloupání). Jsou však i okrasou domu. Okenicové kování je vyráběno v barevném provedení černé, bronzové a bílé povrchové úpravě, opticky velmi dobře ladící s každým povrchem a typem okenic. Dělí se dle montáže na dva typy - okenice montované na rám okna nebo na zeď. Používají se jak u novostaveb, tak v rekonstrukcích. Pro současné bydlení, kde je kladen důraz na vysoký komfort při minimálních výdajích za energie, se stávají nepostradatelným prvkem každé stavby.

Posuvné a skládací stěny

Standardní posuvné stěny

jsou konstrukčně shodné s balkónovými dveřmi. Tloušťka rámu u těchto stěn je 68 mm (EURO 68). Při zavření je posuvná i pevná část v jedné linii. Při otevření vyjíždí posuvná část cca 80 mm před část pevnou. Ve spodní části se překračuje cca 100 mm. Tuto verzi nelze zhotovit s nízkým prahem.

Speciální posuvné stěny

mají konstrukci zcela odlišnou od standardního provedení EURO 68. Na tuto skutečnost je nutné pamatovat pokud mají být tyto stěny usazovány poblíž okna, případně balkónových dveří. Používají se při požadavcích na co možná největší šíři otvíravých částí. Tyto stěny lze dodávat i v provedení se sníženým prahem.

Skládací stěny

Špičkové kování nabízí u těchto stěn mnoho variant otvírání. V okamžiku tak máte z uzavřené místnosti plně otevřený prostor. Jedná se o luxusní výrobky určené pro náročné zákazníky. Maximální výrobní šíře jednoho křídla je 900 mm. Stěny se dodávají s prahem výšky cca 100 mm. Na přání je možné zhotovit verzi se sníženým prahem (cca 20 mm).

Důležitou součástí okenního příslušenství jsou i okapnice, ventilace, okenní kování, příčky, povrchová úprava, parapety, žaluzie, rolety atd. (více na stránkách www.eurooknattk.cz).

Nejúspěšnější realizace

Firma TTK CZ se může pochlubit realizacemi jak z oblasti novostaveb i rekonstrukcí rodinných domů, bytových domů, škol, obchodů, penzionů, hotelů, průmyslových objektů atd. Bližší informace naleznete na www.eurooknattk.cz.

Obr. 3: Rekonstrukce hotelu Praha v Deštném v Orlických horách

Uvažujete-li o pořízení oken z firmy TTK CZ, potom doporučujeme následující postup:

  1. Zjistěte si rozměr výrobků nebo otvorů (v x š, měříme od zdi ke zdi), jejich geometrický tvar a počet kusů.
  2. Zašlete cenovou poptávku, nebo navštivte www.eurooknattk.cz
  3. Zde do poptávkového nezávazného formuláře vyplňte potřebné údaje. Tzn. z jakého materiálu - dřeva, požadujete výrobky vyrobit (smrk, borovice, exotické meranti z Indonézie, dub), je nutné se rozhodnout pro odstín barvy, vědět jakou hodnotu součinitele prostupu tepla (případně hluku) požadujete pro zasklení. Chcete-li příčky v oknech, je třeba určit i druh příček. Nakonec je nutné napsat požadavky na další doplňky - např. venkovní rolety nebo okenice.
  4. Do několika dnů Vám přijde cenová nabídka. Pokud bude vyhovavat, zavolejte do firmy a domluvte se, kdy k Vám má přijet technik.
  5. Přímo u Vás doma domluvíte, zda si chcete zajistit stavební práce sami, nebo požadujete, aby Vám je zajistila firma TTK CZ. Rozhodnete-li se pro tzv. full servis (úplné služby od firmy TTK CZ, které představují dopravu, demontáž starých oken, osazování oken do stavby, dodávky venkovních i vnitřních parapetů, dodávky venkovní rolet, dodávky vnitřních žaluzií a drobné zednické práce), což dělá stále více zákazníků, stačí jen domluvit termín.
  6. Sepíšete smlouvu a 30 dnů před dodáním zboží zaplatíte 50 % smluvní ceny.
  7. Rozhodnete-li se pro full servis, potom Vás čeká jen v daný termín umožnit přístup firmě a následně převzít hotovou zakázku.
  8. Po převzetí zakázky zaplatíte do 10 dnů zbylou cenu.
Obr. 4: Novostavba RD, provedení TTK Klasik

U firmy TTK CZ nehledejte nejnižší ceny výrobků a ani nejkratší dodací termíny. Kvalitu výrobků zde totiž neudává nejnižší cena a rychlé dodání. Kvalitu zde především určuje profesionální a solidní přístup k požadavkům zákazníků, sledování nejmodernějších trendů v oblasti oken a dveří, používaný materiál, perfektní zpracování a záruční a pozáruční servis. Motto této firmy jsou kvalitní výrobky a spokojený zákazník. A o tom, že její výrobky jsou kvalitní, svědčí především reference a v neposlední řadě i skutečnost, že každý den přibývá spokojených zákazníků nejenom u nás v ČR, ale i v Německu, Rakousku, Holandsku, na Ukrajině, v Dánsku, Norsku, Švédsku a na Islandu.

Obr. 5: Rekonstrukce RD v Hradci Králové
Obr. 6: Zimní zahrada u RD v Pardubicích

Použitá literatura:

[1] Okno TTK Alu therm pro pasivní domy, http://www.stavebnictvi3000.cz/c1609
[2] TTK PASSIV - okna s nejlepšími izolačními vlastnostmi?, http://www.stavebnictvi3000.cz/c1303
[3] Okno - brána do Vašeho domu, http://www.stavebnictvi3000.cz/c1031
[4] Rozhovor s generálním ředitelem Mnichovských veletrhů,, http://www.stavebnictvi3000.cz/c901
Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Archiv firmy