Současná knihovna v Turnově - Městská knihovna Antonína Marka Turnov

Turnov dostal šest nabídek na stomilionovou výstavbu knihovny

Turnov (Semilsko) 19. ledna (ČTK) - Turnov dostal ve své největší zakázce za posledních osm let, což je výstavba čtyřpodlažní knihovny, šest nabídek. Všechny jsou výrazně pod očekávanou cenou 113,2 milionu korun bez daně, mezi 91,9 až 105,7 miliony, vyplývá z údajů ve věstníku zakázek.

"Cenově to vychází velmi dobře. Pokud by to takto bylo, tak bychom byli spokojení," řekl ČTK starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Podle něj budou teprve vyhodnocovat, zda nabídky, které přišly do soutěže, splňují veškeré podmínky. "Nedokážu předjímat, kdy rozhodneme o vítězi. Když to ale půjde hodně dobře, tak v průběhu února," dodal Hocke.

Novou knihovnu potřebuje město postavit proto, že současná kapacitně nestačí, má nedostatečné hygienické i návštěvnické zázemí, chybí jí společenský sál a objekt navíc není bezbariérový. Na výstavbu nové budovy získal Turnov evropskou dotaci, zhruba 68 milionů korun z programu IROP.

Městská knihovna Antonína Marka v Turnově patří k nejstarším v zemi, příští rok oslaví 205 let od svého vzniku. O jejím stěhování z Jeronýmovy ulice se v patnáctitisícovém městě diskutuje už léta. Nová budova bude o několik set metrů blíž k centru, ve Skálově ulici mezi letním kinem a domem Na Sboře. Na její postavení bude mít vybraná firma 600 dnů od převzetí staveniště. V ideálním případě tak postavenou knihovnu předá městu do konce října 2025.

Autor: ČTK
Foto: MarketJank, zdroj: www.wikipedia.org