Ilustrační foto

Turnov zahájí opravu povrchu atletického stadionu a rozšíření zimního stadionu

Turnov (Semilsko) 31. května (ČTK) - Turnov v nejbližších dnech zahájí opravu povrchu atletického stadionu a rozšíření zimního stadionu. Za obě stavby zaplatí radnice zhruba 18 milionů korun. Část nákladů uhradí město z dotace od Libereckého kraje a opětovně žádá i o podporu z programu Národní sportovní agentury (NSA), loni neuspělo. Novináře o tom dnes informoval starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok).

Na atletickém stadionu bude mít nový povrch běžecký ovál i sektory pro skok do výšky, hod oštěpem či skok do dálky, což si vyžádá asi 5,5 milionu korun. Kraj na to přispěje 1,5 milionu korun. Oprava povrchů by měla skončit do konce října, což ale ohrožuje konání letošního ročníku nejslavnějšího závodu na stadionu. Mezinárodní mítink Memoriál Ludvíka Daňka je plánovaný na začátek září. Podle starosty chtějí, aby se i letos konal. "Jsou možné různé scénáře celé akce. Na první pohled se sice zdá, že se to nemůže povést, ale třeba se to nějak vymyslí," řekl Hocke.

Čas podle něj tlačí město i u dostavby zimního stadionu, který je v areálu Maškovy zahrady, kde je zároveň venkovní koupaliště s tobogany a dalšími atrakcemi. Starosta uvedl, že potřebují, aby zemní práce byly hotové ještě před tím, než začne hlavní koupací sezona.

Přístavba by zimnímu stadionu měla vyřešit problém s nedostatkem šaten. Turnovský krytý stánek se střechou ve tvaru listu je v Libereckém kraji nejnovější. V provozu je od roku 2015 a kvůli velkému zájmu se od začátku potýká s nedostatkem míst pro převlékání, přestože počet šaten už za krátkou dobu své existence navýšil ze čtyř na sedm. V přístavbě stadionu bude pět dalších šaten, toalety a sprchy. Na stavbu za 12,5 milionu korun přispěje kraj třemi miliony korun.

Autor: ČTK
Foto: Oleksii Sidorov, zdroj: Shutterstock