Úspěšné veletrhy fensterbau/frontale a HOLZ-HANDWERK 2010

Ve dnech 24 až 27. března 2010 se konaly v Norimberku veletrhy fensterbau/frontale a HOLZ-HANDWERK. „Davy lidí se na stánky jen hrnuly“, tak lze stručně popsat tuto akci. Výstavní centrum bylo zcela zaplněné, představilo se 1 273 vystavovatelů z 35 zemí. Oba veletrhy si přijelo prohlédnout 103 974 odborných návštěvníků.

Duo evropských veletrhů potvrdilo opět svoji jedinečnost. V porovnání s minulou akcí v roce 2008 byl počet vystavovatelů shodný, počet návštěvníků dokonce mírně vzrostl.

Hodnocení veletrhů

Dr. Klaus Huntebrinker, výkonný ředitel společnosti ISOLAR-Glas-Beratung GmbH, člen výboru výstavy a vystavovatele fensterbau/frontale k návštěvnosti na tomto veletrhu řekl: „Ve čtvrtek, ale zvláště potom v pátek, kdy v jednom dni přišlo přes 30 000 lidí, se do hal a na jednotlivé stánky valily davy lidí. Lidé chtěli získat co nejvíce informací o nových produktech a inovacích, seznámit se s vystavujícími firmami, popřípadě přímo potřebné věci na veletrhu objednat či koupit. Zkrátka vypadalo to tu, jako by byl na veletrhu Den otevřených dveří.

Před vchodem „Ost“

fensterbau/frontale

Na veletrhu vystavovalo 758 vystavovatelů z 33 zemí a ti si pochvalovali nejen množství lidí, které dorazilo, ale nešetřili chválou nad odborností návštěvníků. Během průzkumu, který se na konci veletrhu prováděl, devět z deseti vystavovatelů bylo spokojeno s návštěvností, dvě třetiny řekly, že veletrh byl velmi dobrý, 97 % z vystavovatelů zaznamenalo na svých stáncích mezinárodní návštěvníky. Devět z deseti vystavovatelů na veletrhu představilo nový produkt či inovaci. Tři čtvrtiny vystavovatelů hodnotily veletrh jako velmi dobrý a pochvalovaly si, že jejich stánek navštívili přesně ti návštěvníci, které potřebovaly. Přímo obchod uzavřela na veletrhu fensterbau/frontale 43 % vystavovatelů, 90 % na veletrhu získalo nové obchodní kontakty a 90 % jich již na konci veletrhu prohlásilo: „V roce 2012 tu budeme opět!

Novinky ROTO na veletrhu fensterbau
Pan Peliš nám ukázal řadu novinek firmy ROTO

HOLZ-HANDWERK

Tento veletrh dosáhl se svými 515 vystavovateli ze 17 zemí stejné velikosti jako v roce 2008. Nejvíce vystavovatelů pocházelo z Německa. 87 % vystavovatelů uvítalo návštěvníky ze zemí mimo Německa, a to zejména z Rakouska, Itálie, Francie, zemí Beneluxu, Polska, České republiky atd. Také na tomto veletrhu byli spokojeni jak vystavovatelé, tak návštěvníci. Celý veletrh probíhal v duchu maximálního využití dřeva jako výrobní suroviny.

SAPELI a M&T na veletrhu fensterbau
České firmy SAPELI a M&T nejen spolupracují, ale měly i stánky vedle sebe

Co nás zaujalo

Také zástupci naší redakce na těchto významných veletrzích nesměli chybět. Už při příjezdu před vstupní bránu „Ost” jsme se setkali s perfektním chováním organizátorů. Už první dojem byl výborný. Jako novináři jsme bez problémů zaparkovali přímo u hlavního vchodu a vešli. Při vstupu do hal bylo všude plno stánků a lidí, a přesto tu nebyla cítit nervozita. Jak z vystavovatelů, tak i z návštěvníků čišel optimismus. Pozitivní nálada tu měla zkrátka zelenou.

INTERNORM na veletrhu fensterbau
U maskota firmy INTERNORM – zleva František Svoboda, Helena Hejhálková, Konstantin Svoboda

Během dvou dnů jsme viděli řadu novinek, navštívili množství vystavovatelů (nevynechali jsme ani jednu českou vystavující firmu) a měli možnost se pobavit s desítkami návštěvníků.

Názory vystavovatelů byly shodné. Jsme spokojeni, veletrh předčil naše očekávání, získali jsme zde řadu důležitých kontaktů, dojednali jsme na místě obchody a určitě zde za dva roku budeme vystavovat znovu. Rovněž návštěvníci byli spokojeni.

VP TREND na veletrhu fensterbau
Česká firma VP TREND zaujala krásnými dveřními výplněmi

Nezbývá tedy, než se těšit na další fensterbau/frontale a HOLZ-HANDWERK. Duo těchto veletrhů se bude konat opět ve veletržním centru v Norimberku a to od 21. do 24. března 2012.

REHAU na veletrhu fensterbau
Na stánku REHAU
VEKA na veletrhu fensterbau
Stánek firmy VEKA
1 Použito tiskových zpráv NürnbergMesse
Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Helena Hejhálková