Úspora nákladů na vytápění díky dokonalé izolaci BramacTherm

Společnost Bramac je známá především jako tradiční výrobce kvalitní střešní krytiny. Bramac však nabízí i vysoce kvalitní nadkrokevní tepelnou izolaci. Produktová řada nadkrokevní izolace nese označení BramacTherm.

Zahrnuty jsou v ní produkty BramacTherm Pro určené pro novostavby a rekonstrukce, BramacTherm Kompakt pro rekonstrukce střech, BramacTherm Top pro realizaci novostaveb a BramacTherm Floor pro zateplení stropních konstrukcí.

Nadkrokevní tepelná izolace BramacTherm představuje vysoce účinný a propracovaný systém zateplení. Novinkou pro letošní rok je BramacTherm Basic. Tato izolace je určena například pro šikmé střechy komplikovaných tvarů a pro ploché střechy.

BramacTherm Basic

Základním principem produktové řady BramacTherm je nadkrokevní tepelná izolace bez tepelných mostů. Díky vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem materiálu – PIR pěny – mají desky oproti jiným tepelně izolačním materiálům malou tloušťku. Nadkrokevní systém zvětšuje prostor pod střechou a umožňuje využít zajímavého působení dřevěného krovu jako estetického prvku v interiéru podkroví.

BramacTherm Floor je určen pro zateplování stropů. Jde o tepelně izolační prvek na bázi BramacTherm Top (deska PIR oboustranně opatřená hliníkovou fólií) určený pro zateplení stropních konstrukcí nad vytápěným prostorem. Vhodný je tedy především pro půdní a podkrovní prostory. Díky shora nakašírované dřevotřískové vodorovné desce o tloušťce 13 mm získáte pochozí plochu bez vytvoření tepelných mostů. Předností tohoto produktu jsou výrazně lepší tepelně – izolační vlastnosti než u minerální vlny, jednoduchá montáž a malý součinitel tepelné vodivosti, který umožňuje konstrukci s minimální tloušťkou tepelného izolantu. BramacTherm Floor je vhodný pro novostavby i rekonstrukce starších objektů.

Montáž BramacTherm Floor

Novinka pro šikmé a ploché střechy

Novým výrobkem je nadkrokevní tepelná izolace BramacTherm Basic, která je určena především pro šikmé střechy komplikovaných tvarů s mnoha nárožími a úžlabími. Řezané desky BramacTherm Basic lze totiž díky symetričnosti otočit a znovu využít. U komplikovaných střech je tak možné výrazně ušetřit finance a to díky menšímu prořezu. BramacTherm Basic nalezne uplatnění rovněž u plochých střech, zateplení fasád apod.

Servis a poradenství

Kompletní nabídku nadkrokevní izolace zastřešuje servis a poradenství v této oblasti. Bezplatně vám na základě projektové dokumentace navrhnou optimální řešení nadkrokevní tepelné izolace nebo vám pomohou vybrat optimální materiál pro vaši střechu.

Více informací na internetové stránce www.bramac.cz.

Autor: Lucie Marková
Foto: Archiv firmy