Uzin Utz AG na BAU v Mnichově

Mezinárodní koncern Uzin Utz AG, který jako jediný na světě nabízí kompletní produktové a systémové řešení pro pokládku podlah, je již tradičním účastníkem mezinárodního stavebního veletrhu BAU v bavorském Mnichově. Své obchodní značky Uzin, Wolff, Pallmann, Arturo a Codex představil v hale 6, stancích 502 a 503, kam jsme se také vypravili.

Stánky nás upoutaly nejen svojí rozlohou, ale i architektonickým a dispozičním řešením, které každé ze zmíněných značek poskytl vlastní prostor a přitom zdůraznil jejich vzájemné úzké propojení pod jednou střechou. Díky „strategickému” umístění stánku – přímo u hlavního vstupu do haly – nemohla být rozsáhlá expozice doplňovaná pravidelnými praktickými komentovanými ukázkami nikým přehlédnuta. Samozřejmě jsme se ukázek zúčastnili, abychom se o novinkách dozvěděli více. Předvedena tu byla například nejrychlejší sádrová stěrkovací hmota na světě – UZIN NC 112 Turbo. Dále jsme s vedením firmy UZIN (stánky nás provedl Steffen-Jens Kallus, ředitel mezinárodního obchodu UZIN) prošli jednotlivé značky, abychom se dozvěděli více.

Uzin – nový standard rychlosti pro stěrkovací práce

A jak jsme se již zmínili, z podlahové stavební chemie UZIN se těšily mimořádnému zájmu stěrkovací hmoty nové generace (GENERATION S), které se vyznačují rychlým vázáním záměsové vody spolu s výrazným zkrácením doby schnutí. Stěrkovací hmota na bázi sádry UZIN 112 Turbo a cementová stěrkovací hmota UZIN NC 170 LevelStar NEU díky novému složení pojiv a inovativní kombinaci aditiv umožňuje zkrácení doby zrání pro následnou pokládku podlahových krytin až na pouhých 6 hodin. UZIN NC 112 s přívlastkem TURBO představuje absolutní světovou novinku v závodu s časem. Díky nové, reaktivní kombinaci pojiv a inovativním aditivům mohl být zvýšen podíl záměsové vody, který je vázán stěrkovací hmotou a není uvolňován do okolí a podkladu. Díky tomu UZIN NC 112 Turbo je při tloušťce vrstvy 5 mm již za pouhých šest hodin vyzrálá pro pokládku podlahové krytiny a ustanovuje pro sádrové stěrkovací hmoty zcela nový standard pro chápání rychlosti – UZIN NC 112 Turbo je nejrychlejší sádrová stěrkovací hmota na světě!

Druhá jmenovaná stěrkovací hmota UZIN NC 170 LevelStar NEU je garantem maximální jistoty při pokládce podlahovin. Technologie Level Plus Effect tohoto prémiového produktu byla vylepšena na stupeň Level Plus Effect S. Původní vynikající vlastnosti, jakými jsou extrémně dobrý rozliv, vynikající savost i přes vysokou pevnost a velmi hladký povrch zůstávají samozřejmě zachovány, ale zrychlila se doba vytvrzování (při tloušťce vrstvy 5 mm již za 6 hod.), zvýšila se jistota pokládky a výsledná pevnost.

Obě zmíněné stěrkovací hmoty jsou představiteli progresivní technologie, která se nazývá „GENERATION S” – vyjadřující německé přívlastky: sicher – schnell – stark (v překladu: jistota – pevnost – rychlost).

Více informací naleznete na stránkách www.uzin.cz.

WOLFF – novinky pro dokonalé vysávání podlah

U této značky se nám věnoval především pan Jürgen Rehmann, jednatel firmy. Z našeho pohledu člověk pro věc zapálený a nesmírně znalý.

Přední výrobce profi-nářadí pro podlaháře a parketáře rozšířil svůj sortiment průmyslových vysavačů o další dva velmi výkonné stroje: Vacuclean 2, který odděluje hrubé nečistoty a jemný prach. Vysavač Vacuclean 2LP disponuje navíc zařízením pro komfortní přepravu a systémem Longopac pro bezpečné jímání a odstraňování prachu.

Značka WOLFF je synonymem pro odstraňovače starých podlahových krytin při rekonstrukčních pracích s obchodním názvem Stripper. Na veletrhu představili zástupci výrobního závodu nové příslušenství v podobě speciálního ozubeného nože pro Strippery (Robo-, Turbo- a Extro), kterým lze ještě efektivněji odstraňovat lepené vícevrstvé a masivní parkety, linoleum a nopkové pryžové podlahové krytiny.

Z bdquo;drobných”, ale pro podlaháře/parketáře významných expozičních novinek, byly představeny aktivně „dýchající” kolenní chrániče Knieschoner 200 Pro. Maličkost, která výrazně uleví kolenům a je nezanedbatelným příspěvkem ke zdraví řemeslníků.

Více informací naleznete na stránkách www.wolff-tools.cz.

PALLMANN – dominant v nabídce 2K parketových laků

Specialista na parketové laky měl rozsáhlou expozici s prezentací ucelené kolekce dvousložkových parketových laků v čele s králem PALL-X 98 GOLD s mimořádnou odolností proti mechanickému a chemickému zatížení. Zaslouženému zájmu veřejnosti se těšila novinka PALL-X Pure, která poskytuje dřevěným podlahám „neviditelnou ochranu” ve speciálním matu. Výsledkem je efekt nenalakované surové podlahy, který odpovídá současnému trendu.

Kolorování dřevěných podlah umožňuje 2K základní lak na bázi oleje PALL-X 333 Color, který v kombinaci s příslušnými dvousložkovými parketovými laky PALLMANN a dvousložkovým parketovým olejem MAGIC OIL 2K poskytuje barevnou dřevěnou podlahu podle přání zákazníka.

Velkému zájmu se těšila parketová bruska SPIDER, která má velmi široké uplatnění – od hrubého broušení až po jemné broušení dřevěných podlah a mezibroušení laku a to v jedno i tříkotoučové alternaci. Nově představeným příslušenstvím byly kartáčové kotouče pro drásání dřevěných podlah.

Více informací naleznet na stránkách www.pallmann.cz.

Jedna z předváděcích akcí, které se účastnily vždy desítky diváků

ARTURO – nové povrchové laky do průmyslových prostor

Nejenom na průmyslové podlahy, ale i do podnikatelských a privátních prostor jsou určeny dva nové ochranné parodifůzně otevřené laky. Tenkovrstvý barevný lak Arturo EP3010 disponuje vynikajícími krycími vlastnostmi. Je určen pro nové lakování a renovace lehce až středně zatěžované podlahy v průmyslových a výrobních prostor, skladů, sklepů, soukromých garáží a prostor technického zázemí. Vedle barevného laku rozšířil sortiment laků i lak bezbarvý EP7610 s matnou optikou, který poskytuje vysokou ochranu proti opotřebení průmyslových podlah.

Více informací naleznete na stránkách www.arturoflooring.cz.

Codex – nová generace spárových hmot

Ze své široké produkce představila značka codex například novou generaci spárovacích hmot v podobě barevné cementové spárovací malty codex X-Star, rychleschnoucí spárovací malty codex X-Tec a třísložkovou designovou spárovací maltou codex X-Fusion. Barevná spárovací hmota codex X-Star je optimální pro tmelení spár o šířce od 1 do 10 mm a je vhodná pro všechny obklady a dlažbu z přírodního kamene. Její použití je možné i ve velmi vlhkých prostorech a v prostorech s velkými výkyvy teplot. Flexibilní tmel codex X-Tec je svými vlastnostmi vhodný pro velkoformátové obklady. Navíc odpuzuje vodu a je mrazu odolný. Třetí z představených spárovacích hmot nové generace: codex X-Fusion je barevná spárovací malta na bázi reaktivních pryskyřic pro lepení a spárování keramických krytin, především např. v bazénech a wellness. Výrobek je mimořádně odolný proti agresivním čisticím prostředkům a chemikáliím.

Z expozice codex nesmíme opomenout ani flexibilní maltu pro tenké lože codex Power CX4. Hydraulicky tvrdnoucí synteticky zušlechtěná malta se vyznačuje dlouhou dobou zpracovatelnosti a je vhodná pro pokládku keramických krytin na stěny a podlahy.

Více informací naleznete na stránkách www.codex-x.cz.

Závěr

Co říci o vystoupení firmy Uzin na veletrhu BAU? Šlo o dokonalé propojení kompetencí, ukázkovou přehlídku obchodních značek Uzin, Wolff, Pallmann, Arturo a Codex, ale především o úžasné vystoupení lidí z této firmy, které své výrobky na veletrhu BAU dokázali představit odborně a celým svým srdcem.

Autor:
Foto: Archiv autorů