Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Uzin Utz AG zavádí novou značku UFLOOR Systems

Dne 7. září 2006 proběhla v městě Ulm (Německo) mezinárodní tisková konference. Na ní vedení společnosti koncernu Uzin Utz AG oficiálně představilo novou rozšiřující značku – UFLOOR Systems. Proč značka vznikla a co znamená popíšeme v tomto článku.


UFLOOR Systems zastřešuje 5 obchodních značek

V celosvětovém měřítku jde o první kompetenční značku v oblasti podlahové techniky. Zastřešuje obchodní značky UZIN, Pallmann, Wolff, Sifloor a Qeshfloor. Ty pod značkou UFLOOR Systems nabízejí výrobky, služby a inovace. Zkrátka vše, co se týká podlah. O jednotlivých značkách více.

WOLFF

WOLFF nabízí ve svém programu silné stroje a prvotřídní speciální nářadí pro podlaháře a parketáře. „Balíček síly” Vám usnadní každodenní práci spojenou s přípravou a pokládkou podlah a zároveň Vám šetří čas a náklady. Investice vložená do techniky se často vrátí již na první stavbě.

PALLMANN

Kvalitu PALLMANN můžete plně využít teprve tehdy, když tmely, základní a vrchní laky perfektně zkombinujete. Proto PALLMANN definuje kombinace systémů W3 a W2 ve vztahu k různým požadavkům, které jsou na povrchovou úpravu dřevěných parket kladeny. Například, je-li požadováno provedení lakování během jednoho jediného dne. Výrobky systému W3 obsahují méně než 15 % rozpouštědel. Ať již se jedná o tmely, základní či vrchní laky: systém W2 se vyznačuje mimořádnou zdravotní nezávadností. Obsah rozpouštědel všech produktů tohoto systému je menší než 5 %. Ekologické oleje a vosky poskytují dřevěným podlahám přírodní zabarvení. Nejnovější inovace PALLMANN, kterou představuje výrobek Magic Oil 2K, dodává povrchu rovnoměrné sametově matné zabarvení. Rychlá doba schnutí umožňuje provádění renovací v co nejkratším čase i v prostorách s extrémně silným zatížením. PALLMANN nabízí rovněž klasické systémy s obsahem rozpouštědel a velké množství čistících a ošetřovacích prostředků.

QESHFLOOR

QESHFLOOR nabízí bezrozpouštědlové výrobky k výrobě vysoce funkčních ochranných nátěrů průmyslových podlah. Výrobky s označením Qeshfloor nabízejí vysokou kvalitu, šetrný vztah k životnímu prostředí, bezpečnou aplikaci a ochranu zdraví. Podlahový systém Qeshfloor nabízí řešení pro podlahy různého uživatelského určení a zároveň se vyznačují velmi snadnou zpracovatelností. Výhody poskytované systémem Qeshfloor umožňují jejich aplikaci prakticky ve všech oblastech s vysoce zatěžovanými podlahami. Požadavky na systém povrchové ochrany průmyslových podlah jsou mimořádně různorodé. Použitím Qeshfloor máte vždy jistotu, že jste zvolili správně – a nezáleží je-li kladen důraz na chemickou odolnost, pochozí bezpečnost a protiskluznou stabilitu, vodivost nebo optické zabarvení podlahy.

SIFLOOR

SIFLOOR je zárukou vývoje, výroby a prodeje vysoce kvalitních systémů suchého lepení. Jako moderní profesionální podlahář můžete těmito systémy provést pokládku podlahových krytin dle přání vašich zákazníků, a to nejenom velmi rychle, ale i čistě a za příznivé ceny. Používáním SIFLOOR se zařadíte mezi špičkové a pokrokové odborníky podlahářského řemesla. Patentovaná suchá lepidla SIFLOOR s názvem sigan nastavují zcela nová měřítka pro techniku zpracování podlah, kterou můžeme stručně charakterizovat jako pokládku podlahových krytin při úspoře nákladů a budoucí renovaci spojenou s odstraněním položené krytiny, aniž by došlo k poškození původního podkladu. To dokáže pouze sigan! Veškerá suchá lepidla SIFLOOR jsou bez zápachu a neobsahují žádná rozpouštědla, pryskyřice či změkčovadla.

Spojením těchto 5 značek vzniká řada výhod, které je možné v bodech shrnout následovně:

  • prvotřídní know-how díky propojení jednotlivých kompetenčních značek,
  • velmi široký, perfektně vzájemně sladěný sortiment výrobků,
  • poskytování kompetentního odborně-technického poradenství,
  • osobní účast příslušných odborných poradců při řešení problému na místě stavby,
  • odborné semináře vedené specialisty UFLOOR Systems,
  • spolehlivost a konkurenceschopnost díky silné společnosti.

Co se vše pod názvem UFLOOR Systems skrývá?

Písmeno U bylo na začátku názvu zvoleno hned ze 4 důvodů.

1. U vysloveno anglicky (jú) vyjadřuje oslovení „You”, tedy přeloženo „ty” resp. „Vy”. Tímto chce společnost Uzin Utz AG vyjádřit, že osobním oslovením cítí a nese zodpovědnost ke každému člověku, který se značkou UFLOOR Systems nejen pracuje, ale i který se po podlahách tvořených UFLOOR Systems každodenně prochází.

2. U také symbolizuje anglický výraz „unite” (spojit se, sloučit se), který v případě společnosti Uzin Utz AG symbolizuje propojení všech jejich výrobních značek, a tím ucelenou systémovou kompetenci v oblasti podlah.

3. U reprezentuje počáteční písmeno jména Utz, příjmení původního zakladatele rodinné firmy.

4. U dále zastupuje počáteční písmeno německého města Ulm, místa, kde společnost vyrostla.

Floor (česky podlaha) pojmenovává zaměření kompetence. Díky společnému know-how pěti silných výrobních značek společnost v celosvětovém měřítku vytvořila jedinečnou a nejkomplexnější nabídku produktů a služeb v oblasti podlah.

Systems vyjadřuje skutečnost, že nabídka není nabídkou izolovaných produktů, ale představuje promyšlený systém výrobků, techniky a strojů pro podlahářské a parketářské práce.

Z tiskové konference (zleva - Klaus Stolzenberger, ředitel marketingu; Dr. H.Werner Utz, předseda představenstva; Thomas Müllerschön, člen představenstva; Maarten jan Leppink, člen představenstva)
Pohled na závod v Ulmu
Vyjížďka lodí po řece Dunaj

Po tiskové konferenci nás čekala prohlídka závodu, vyjížďka lodí po řece Dunaji s výkladem o historii města Ulmu a říční plavby na největší evropské řece. Večer zorganizovali pořadatelé společenské setkání s novináři a zástupci společnosti Uzin Utz AG.

1 Ing. Vladimír Kouba, marketingový ředitel společnosti UZIN s.r.o.
2 Redakčně zpracovala Mgr. Helena Hejhálková
Autor:
Foto: Archiv firmy