Vlakové nádraží v Českém Brodě

V Č. Brodě chystají nový kruhový objezd u nádraží místo nepřehledné křižovatky

Český Brod (Kolínsko) 6. června (ČTK) - Český Brod na Kolínsku pokročil s přípravou stavby nové okružní křižovatky nedaleko nádraží, která nahradí nepřehlednou křižovatku ulic Krále Jiřího a Zborovská. Město má od konce května platné stavební povolení. Majiteli silnic jsou město i kraj, vybudování křižovatky s pěti rameny bude jejich společnou investicí. Předpokládaná výše nákladů je 20 milionů korun, odhad ale zpřesní dokumentace, řekl dnes ČTK starosta Tomáš Klinecký (Lepší Brod).

"Kruhový objezd tady výrazně pomůže plynulosti a bezpečnosti dopravy, zejména ve směru od nádraží je nyní najíždění pro auta a autobusy velmi náročné," řekl Klinecký. V létě by podle něj měla být hotová prováděcí dokumentace s rozpočtem. "Následně začneme s krajem, který bude zadavatelem stavebních prací, jednat o dalších krocích," doplnil starosta.

Páté rameno, které povede do areálu bývalého ZZN, propojí křižovatku s Kollárovou ulicí. Součástí budou tři přechody s bezpečnostními ostrůvky, směrem k náměstí a k nádraží budou místa pro přecházení a zvýšené prahy.

Autor: ČTK
Foto: ŠJů, zdroj: www.wikipedia.org