Komenského náměstí v Dobříši.

V Dobříši na Příbramsku se blíží k závěru oprava Komenského náměstí

V Dobříši na Příbramsku se blíží k závěru oprava Komenského náměstí. Na ploše někdejšího parkoviště vznikla klidová oblast pro setkávání, trhy a kulturní akce. Práce za 34 milionů korun začaly na jaře a hotové by měly být do půlky prosince.

V pondělí na náměstí začala výsadba stromů, pro něž jsou v podloží vytvořeny speciální podmínky. Se slavnostním otevřením se počítá začátkem příštího roku, informovala dnes ČTK Denisa Havlíčková z radnice.

Rekonstrukce začala bouráním starých dlažeb, asfaltů a obrub. Dělníci vybudovali rozvody pro pohodlné připojení na elektřinu. Využijí ho hlavně pořadatelé regionálních trhů, koncertů, kulturních akcí a dalších veřejných setkání. Náměstí má nový povrch, osvětlení a lavičky. Vrátit by se na něj měl ještě památník obětem první světové války, který na něm kdysi stával.

Komenského náměstí v Dobříši.

Dnes dopoledne na náměstí začala výsadba stromů. Podle radnice tu používají při sázení novou metodu, která v ČR ještě nebyla použita. Nejdříve dělníci v podloží vytvořili dostatečný prostor pro kořeny a zajistili, aby stromy byly co nejvíc zásobovány dešťovou vodou, která spadne přímo na náměstí. Díky technologického mostu a propojení výsadbových míst budou kořeny téměř pod celým náměstím, což podle radnice přispěje k lepšímu růstu stromů.

Fotogalerie

Autor: ČTK
Foto: archiv města Dobříš