Rekonstruovaný objekt VP1 ART zahrnující hotel, galerii i restauraci

V Dolní oblasti Vítkovic (DOV) otevřen hotel s galerií

Další bohulibý čin renomovaného, nebojíme se říci dvorního architekta DOV, Ing. arch. Josefa Pleskota, je hotov. Jde o rekonstruovaný objekt pod názvem VP1 ART. Zahrnuje hotel, galerii i restauraci. Nachází se naproti již dříve obnovenému objektu, změněném taktéž na hotel, pod názvem VP1.

Zatímco VP1 je pětipodlažní, VP1 ART pouze dvoupodlažní, nicméně zvláštní dle výše uvedené trojkombinace. Dříve zdravotnické středisko pro zaměstnance Vítkovických železáren a strojíren K. G. tímto doznalo popisované změny. Hotelová část vyhovuje i rodinám s dětmi, prosklená restaurace, krytá falcovaným plechem, pojme až 60 strávníků. Třetí část hotelu, galerie, nabízí návštěvníkům kolekci 78 fotografií Jindřicha Štreita, dále grafické dílo Heleny Salichové a grafiky i kresby humoristy Jiřího Slívy.

Došlo i k rozšíření ubytování a gastro služeb, takže k dosavadním 148 lůžkám hotelu VP1 přibylo šest apartmánů, jedenáct standardních pokojů a šest studií v hotelu VP1 ART. To využívají turisté i návštěvníci expozic a kulturních akcí národní kulturní památky celé Dolní oblasti Vítkovic.

O tom, že oba hotely jsou nedílnou součástí industriálních staveb DOV, svědčí i záběry z možných i nemožných úhlů. Zamýšlené pohledy na střechy i fasády jsou ovlivněny přehršlí stožárů, trub a trubek. Buďme ale vděčni i za tyto možnosti zveřejnění úvodní informace zejména pro ty čtenáře, kteří DOV ještě nenavštívili osobně. V opačném případě by se připojili k více než milionu osob ročně.

Fotogalerie

Autor: Mgr. Zdeněk Svoboda
Foto: Mgr. Zdeněk Svoboda