Silnice 11 na Hlavní třídě v Havířově, směr Ostrava. V pozadí je viditelný velký kruhový objezd.

V Havířově se bude opravovat kruhový objezd na silnici I/11 v Bludovicích

Havířov (Karvinsko) 21. května (ČTK) - V Havířově na Karvinsku se bude příští týden opravovat kruhový objezd na silnici I/11 v Bludovicích. Řidiči tam musejí od úterý do soboty počítat s dopravním omezením i objížďkami. ČTK to dnes sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Miroslav Mazal. Rekonstrukci povrchu frekventované křižovatky provede přibližně za 2,8 milionu korun firma Strabag.

Práce začnou v úterý 28. května zhruba v 08:00 frézováním živičného povrchu silnice. Od středy do soboty pak budou stavbaři pokládat ložné a obrusné asfaltové vrstvy. Na silnici I/11 (Těšínská ulice) budou dopravu řídit kyvadlově semafory, zatímco vedlejší silnice, ulice Padlých hrdinů a Na Záguří, budou pro dopravu s výjimkou autobusů uzavřeny.

Omezení se dotknou i autobusových linek. Od středy do pátku například autobusy číslo 411 a 420 nepojedou na zastávku Havířov, Bludovice, U Kasperčoka. Linky 402 a 413 budou jezdit po objízdné trase od pátku do soboty a v havířovské části Životice nepojedou na zastávky U Křížů, Památník a Přátelství.

Autor: ČTK
Foto: Petr Michalik, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikimedia Commons