Veselí nad Moravou

V jižní části Veselí nad Moravou asi do tří let vznikne obchodní centrum

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) 10. července (ČTK) - V jižní části Veselí nad Moravou na Hodonínsku zřejmě do tří let vznikne obchodní centrum, jehož součástí bude supermarket s potravinami a další prodejny. Centrum se bude skládat ze dvou budov, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. Stavbu plánuje zlínský developer ProjektInvest. Podle starosty Petra Koláře (Společně pro Veselí) by mělo nákupní centrum v tomto místě logiku, řekl ČTK. Záměr výstavby centra je podle něj starý už zhruba 20 let.

Jedno nákupní centrum už ve městě funguje poblíž středu města a vzniklo teprve nedávno. Veselí má přibližně 11.000 obyvatel a Vnorovy, které na jihu na Veselí navazují, 3000 obyvatel. Nové obchodní centrum má být umístěné v Masarykově ulici ve směru na místní část Zarazice mezi čerpací stanicí a železniční tratí, kde je zatím pole. Zabírat bude 12.000 metrů čtverečních. Před stavbou musí ještě investor zažádat o vynětí půdy ze zemědělského půdního fondu.

"Sice máme jen 11.000 obyvatel, ale spádová oblast je poměrně velká. Vždycky to zatím ztroskotalo na majetkových poměrech, protože v území bylo více vlastníků," řekl Kolář. Vlastníků má pole více podle katastru nemovitostí doposud. Navíc bude podle Koláře složité, vymyslet dopravní napojení a logistiku s ohledem na sousedství železniční tratě.

Investor již v dokumentaci uvádí konkrétní názvy obchodů-nájemců. Vedle supermarketu mají v centru fungovat především diskontní prodejny s textilem, bytovými doplňky, hračkami a potřebami pro domácí zvířata, dále zde má být lékárna, elektro a drogerie. Některé prodejny si budou svým sortimentem částečně konkurovat.

Autor: ČTK
Foto: Veselinadmoravou, zdroj: www.wikipedia.org