Ulice Přemyslovců v Ostravě

V Ostravě se chystá rozsáhlá rekonstrukce ulice Přemyslovců

Ostrava 14. března (ČTK) - V ulici Přemyslovců a severní části ulice 1. máje v ostravském městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky se připravuje rozsáhlá rekonstrukce kanalizace a vodovodu. Renovace za 105 milionů korun bez DPH potrvá do podzimu příštího roku. Řidiči se musí připravit na dopravní omezení. Novinářům to dnes sdělila mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.

Práce na rekonstrukci kanalizace a vodovodu začnou příští týden. Po jejich dokončení se bude upravovat i silnice a okolí lokality. Dělníci práce zahájí v ulici 1. máje v úseku od ulice 28. října po Martinskou. "V tomto úseku si práce vyžádají úplnou uzavírku jízdního pruhu ve směru na Vítkovice. Délka uzavírky bude 135 metrů. Tato fáze bude ukončena po téměř dvou měsících," uvedla Pokorná.

Práce pak budou pokračovat rekonstrukcí kanalizace a vodovodu v ulici Přemyslovců. Také v tomto místě se řidiči musí připravit na postupné uzavírky jednotlivých úseků, kde se bude pracovat. "Těchto úseků bude celkem deset a práce začnou od kruhového objezdu, který se nachází na ulici Novoveská. V celkem pěti etapách se bude rekonstruovat pravý jízdní pruh ve směru k ulici 28. října, následovat bude obdobných pět etap v opačném jízdním pruhu," řekla Pokorná.

Při uzavírkách všech deseti úseků bude fungovat stejný dopravní režim. "V daném pracovním úseku bude celková uzavírka pro individuální automobilovou dopravu, vjezd či průjezd bude povolen v kyvadlovém režimu pouze integrovanému záchrannému systému, rezidentům a podnikatelům po nezbytné předchozí domluvě se stavbou a městské hromadné dopravě, která tedy zůstane po celou dobu stavby v plném provozu," doplnila Pokorná.

Objízdné trasy povedou přes ulice Novoveská, Sokola Tůmy a 28. října a v opačném směru po ulicích 28. října, Novinářská a Novoveská. "S ohledem na skutečnost, že rekonstrukce vodovodu a kanalizace zasáhne ulici Přemyslovců v celé délce i šíři, rozhodli jsme využít této příležitosti pro její celkovou rekonstrukci," uvedla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (dříve ANO).

Dodala, že zlepšit by se měly podmínky pro pěší i cyklisty. Od úřadu po Novoveskou ulici vzniknou samostatné cyklopruhy v obou směrech. V lokalitě přibudou parkovací místa a obnoví se zeleň. V místě se počítá také se snížením povolené rychlosti na 30 kilometrů za hodinu, a to od městského úřadu až po Mariánské náměstí. Autobusová zastávka Korunní bude přesunuta blíže k úřadu a zastávky budou bezbariérové.

Autor: ČTK
Foto: Adam Kalous, zdroj: www.mapy.cz