Nemocnice Pardubice

V Pardubické nemocnici se pracuje na interiérech centrálního urgentního příjmu

Pardubice 19. května (ČTK) - V Pardubické nemocnici stavbaři pracují na interiérech objektu budoucího centrálního urgentního příjmu. Dokončení stavby se plánuje na konec listopadu. Přístrojové a další vybavení by se do budovy mělo začít stěhovat postupně do konce roku.

"Od příštího roku by měl začít zkušební provoz. Všechny potřebné technologie jsme již vysoutěžili," řekla ČTK náměstkyně hejtmana zodpovědná za zdravotnictví Michaela Matoušková (STAN). Společnost Nemocnice Pardubického kraje na dodávky vloni vypsala soutěž s předpokládanou cenou zhruba půl miliardy korun.

Budova centrálního urgentního příjmu bude sloužit pro spádovou oblast s 260.000 obyvateli pro základní a specializovanou péči a s přibližně 520.000 obyvateli pro specializovanou péči. V osmipodlažním objektu se dvěma křídly bude chirurgie, cévní nebo dětská chirurgie, traumatologie, ortopedie nebo třeba kardiologie či neurochirurgie, ale také operační sály a lůžka ARO. V přízemí osmipatrové budovy bude umístěn tzv emergency, vyšetřovny a ambulance, na střeše bude heliport. Stavba je největší investicí v historii Pardubického kraje.

Soutěž na výstavbu centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici vyhrálo sdružení Geosan a PKS Stavby s nabídkou 1,652 miliardy korun včetně DPH. Stavba byla zahájena v květnu 2021. Kvůli růstu cen bylo později dohodnuto, že výsledná cena může být navýšena až o 137,6 milionu korun.

Pardubický kraj také nechá dodatečně dostavět vytápěný propojovací nadzemní koridor, který spojí budovaný centrální urgentní příjem s okolními budovami. Předpokládané náklady dosáhnou podle zpracované studie téměř 50 milionů korun včetně DPH. Stavba by měla začít v prvním čtvrtletí příštího roku.

Minulý rok Pardubický kraj dokončil výstavbu centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici. Otevřen byl na podzim, stavební část vyšla na 485 milionů korun.

Autor: ČTK
Foto: Nadkachna, zdroj: www.wikipedia.org