Ilustrační foto

V Pohořelicích se má na poli stavět 22hektarový logistický areál

Pohořelice (Brněnsko) 18. září (ČTK) - V Pohořelicích na Brněnsku se má příští rok začít stavět další velký logistický areál, a to mezi dálnicí D52 a Brněnskou ulicí. Jeho rozloha bude 22 hektarů a mají na něm stát dvě logistické haly a jedna menší pro maloobchod. Dosud na pozemcích hospodaří zemědělci, ale územní plán pětitisícového města zde umožňuje vznik druhého rozlehlého průmyslového a logistického areálu, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA.

V Pohořelicích vznikl v posledních 20 letech rozsáhlý průmyslový areál na jihu města u Vídeňské ulice, rozlohou zaujímá zhruba třetinu velikosti rezidenční části obce. Na severovýchodě města mezi dálnicí a Brněnskou je prostor pro podobně velký areál. Investorem záměru je společnost Garribba z Nových Bránic na Brněnsku. Skladovací haly mají mít rozlohu 60.000 a 20.000 metrů čtverečních, maloobchodní jednotka 4500 metrů čtverečních. Počítá se s denním provozem téměř 1200 osobních aut a téměř 500 nákladních, v areálu má pracovat 550 lidí.

Firma plánuje, že stavba bude hotová v roce 2027. Stavba však může začít vznikat až ve chvíli, kdy bude v Brněnské ulici kruhový objezd, jenž však není součástí projektu. Na opačné straně Brněnské ulice navíc stojí další průmyslový areál, který využívá knihtiskařská společnost CPI Moravia Books.

V bezprostředním sousedství v cípu mezi Brněnskou a dálnicí už se měl stavět areál pro firmu Zoši holding, zatím se ale nestaví. Na sedmi hektarech dosud zemědělsky využívané půdy chce společnost postavit dvě haly. Jedna bude sloužit jako sklad a druhá jako opravárenská hala pro kamiony a sklad zemědělských strojů, nářadí a náhradních dílů, pracovat zde má 150 lidí.

Autor: ČTK
Foto: Fotokostic, zdroj: Shutterstock