Vchodové dveře GFK Entry

Povrchové desky dveřních výplní jsou jedním ze zásadních hodnotících kritérií kvality celého výrobku. Dle použitého materiálu se odvíjí nejen cena, ale hlavně uživatelské možnosti výplně a její životnost. To dobře vědí ve firmě PERITO s.r.o., a proto do své nabídky zařadili zcela novou sérii GFK Entry – dveřní výplně překrývající křídlo dveří.

Společnost PERITO s.r.o. zahájila sériovou výrobu dveřních výplní v roce 1999. Po celou dobu své působnosti nabízí široký sortiment tvarů a typů dveřních výplní s ohledem na moderní vzhled i kvalitu používaných materiálů. Základním kamenem výroby jsou dveřní výplně, jakožto komponenty pro výrobu vchodových dveří z plastových a hliníkových profilů.

Série GFK Entry

Dveřní výplně série Entry představují nejvyšší dosažitelnou kvalitu výplní pro plastové vchodové dveře. Materiál GFK na bázi sklolaminátu splňuje beze zbytku náročné požadavky na pevnost a stabilitu. Většina modelů je určena pro tzv. překrytí křídla dveří, kde lepený spoj o ploše až 0,5 m2 zajišťuje vynikající konstrukční pevnost. Nadčasový design, originální vzhled a vynikající tepelně izolační vlastnosti tak doplňují výbornou charakteristiku vchodových dveří, které jsou pro český trh zatím novinkou, ale v zahraničí již běžně užívaným standardem.

Proti vloženým dveřním výplním má nová série tyto výhody:

  • překrytí rámu křídla,
  • konstrukční pevnost,
  • vynikající tepelněizolační vlastnosti,
  • originální design,
  • snadná údržba a dlouhá životnost.

Vzhledem k výraznému posílení konstrukční pevnosti křídla (díky lepenému spoji) je tato technologie v současnosti nejvhodnější pro plastové vchodové dveře s dveřní výplní. Vzhledem k celkové tloušťce výplně 40 až 75 mm odpovídají hodnoty tepelného prostupu požadavkům na pasivní domy, tedy cca 0,4 až 0,7 W/(m2K).

Technologie GFK

Povrchové desky GFK tvoří speciální sklolaminát určený pro tento typ výroby a použití, jádro je vyrobeno z extrudovaného polystyrenu (XPS) s hustotou cca 35 kg/m³.

Exteriérová deska je silná 3 mm a může být doplněna hliníkovými rámečky, případně tzv. nutami (drážkami), vylitými barvou. Interiérová deska o síle 2 mm je pak hladká, doplněna o nalepený hliníkový, nebo překrývací rámeček. Tento typ překrytí umožňuje případnou výměnu skla při jeho rozbití.

Exteriérová deska je vyrobena ve větším rozměru, nežli deska interiérová. Přesahující deska vytváří kolem jádra výplně límec, kterým se výplň nalepí na křídlo vchodových dveří. Z interiéru se výplň zalištuje. K lepení jsou použita vysokopevnostní dvousložková lepidla a je tak výrazně posílena konstrukční charakteristika dveřního křídla. Nedochází tak k vyvěšování, nebo výrazným deformacím dveřního křídla.

Autor:
Foto: Archiv firmy