VEKA představila revoluční povrchovou úpravu plastových okenních profilů VEKA SPECTRAL

Společnost VEKA představila na konci června v showroomu obchodního partnera OKNOTHERM novou technologii povrchové úpravy okenních profilů VEKA SPECTRAL. Díky ní získá plastový povrch zvýšenou odolnost vůči poškrábání i vlivům počasí, schopnost odpuzovat nečistoty, a především elegantní matný vzhled. Novou technologií společnost VEKA reaguje na preference zákazníků, kteří dlouhodobě volají po větší barevné rozmanitosti u plastových okenních profilů.

Důvod oblíbenosti a vyšší poptávky po plastových okenních profilech různých barev je fakt, že koncoví zákazníci i developeři mají zájem o rozmanitější barevnost fasád svých projektů. A výsledný efekt chtějí logicky podtrhnout vzhledově jedinečnými okny.

Bílá plastová okna jsou klasika, ale trendy hovoří jasně – developeři, architekti, projektanti i koncoví zákazníci žádají barevnou různorodost. Obzvlášť elegantní matné barvy tmavších odstínů jsou v módě. Proto přicházíme s technologií VEKA SPECTRAL, která kromě mimořádné odolnosti dodává plastovému oknu působivý design, ” říká Milan Klepsa, hlavní zástupce společnosti VEKA pro ČR a SR.

Na českém trhu bude VEKA SPECTRAL k dispozici ve třech barevných provedeních – šedá, antracitová a umbra (odstín hnědé) – od června 2017.

Důraz na tmavší, matné barvy a různé odstíny šedi vnímáme u VEKA SPECTRAL jako velkou výhodu. Na plastová okna se náročnější klientela a architekti často dívají skrz prsty kvůli vzhledu, který v řadě případů nepasuje do designové fasády. SPECTRAL je ovšem zajímavá odpověď výrobce plastových profilů. Nabízí totiž vzhledově unikátní alternativu pro klienty, kteří hledají kvalitní, ovšem finančně dostupnější alternativu k hliníkovým oknům,” prozrazuje Jiří Stříbrný, výkonný ředitel společnosti OKNOTHERM, která je partnerem VEKA a okna s povrchovou úpravou VEKA SPECTRAL již má ve své nabídce.

Řada výhod povrchové úpravy VEKA SPECTRAL

Kromě elegantního matného vzhledu se ovšem VEKA SPECTRAL vyznačuje i jinými pozitivními vlastnostmi, včetně zvýšené odolnosti proti povětrnostním vlivům, vlhkosti a odolnosti proti poškrábání. Uvedené vlastnosti byly na vzorcích oken s povrchovou úpravou VEKA SPECTRAL prověřeny komplexními a časově náročnými testy, včetně testu zatížení spojů při vysoké teplotě, vysoké vlhkosti v klimatické komoře, působení UV záření i simulovaného deště.

Z toho klíčové výhody jsou:

  • Elegantní matná povrchová úprava, kterou konkurenti v segmentu plastových okenních profilů nenabízejí.
  • Unikátní povrch odpuzující špínu, který maximálně usnadňuje údržbu.
  • Povrch odolný proti poškrábání, otěru i proti UV-paprskům a povětrnostním vlivům.

O společnosti VEKA

Německá společnost VEKA se od svého založení v roce 1969 vyvinula z malého regionálního podniku v předního světového výrobce profilových systémů pro plastová okna a dveře. Dnes tato (nadále rodinná) firma z Vestfálska působí na čtyřech kontinentech prostřednictvím 38 dceřiných společností, 42 prodejních zastoupení a zaměstnává 5 400 zaměstnanců. Roční obrat společnosti v roce 2016 dosáhl poprvé více jak 1 miliardy EUR. Hlavní zásadou společnosti VEKA je vynikající kvalita produktů a zodpovědný přístup k životnímu prostředí prostřednictvím výběru surovin, dodržování výrobních postupů a rozsáhlých recyklačních aktivit.

Firma VEKA sází na nejvyšší kvalitu výrobků, kompletní servis a především na seriózní a partnerské jednání se zákazníky a dodavateli. Firma VEKA jako jeden z předních světových výrobců plastových profilů vyrábí výhradně okenní profily nejvyšší jakostní třídy A podle ČSN EN 12608, tzn. tloušťka stěny u profilových systémů je 3 mm (tolerance ±0,2 mm). Více informací o společnosti VEKA v České republice najdete na www.veka.cz a www.veka-kvalitniprofil.cz.

O společnosti OKNOTHERM

OKNOTHERM byl založen v roce 1992 Jiřím Krbou v jihočeském městečku Kaplice a na svém začátku zaměstnával pouhých 7 lidí. Byl ovšem jedním z prvních výrobců plastových oken na českém trhu a navzdory své velikosti se dokázal prosadit i na náročném německém a rakouském trhu. Po čtvrt století své existence je OKNOTHERM nadále rodinnou firmou se sídlem v Kaplici, ovšem významně se rozrostl. Zaměstnává 180 lidí a patří mezi pět největších hráčů na českém trhu v oblasti výroby otvorových výplní. Kromě plastových oken vyrábí i hliníková okna, dveře, stěny a protipožární systémy a od roku 2009 i dřevěná okna a dveře. Své produkty vyváží do celé řady států Evropy a světa včetně Norska, Švédska, Itálie, Švýcarska a USA. Dokonce OKNOTHERM dodal svá okna i do nejsevernější části Evropy a Norského království – na ostrovy Špicberky. Více informací o společnosti, jejích produktech i obchodních zastoupeních najdete na www.oknotherm.cz.

O showroomu OKNOTHERM

Jeden z největších showroomů v České republice se specializací na okna, dveře a stínící techniku, byl otevřen v Pomněnicích u Benešova v březnu 2016. Na ploše 420 m2 se nachází 30 okenních a dveřních prvků zabudovaných do stavby, 30 rohů a řezů okenních profilů, široký výběr klik, madel, skel i ukázky nadstandartních provedení, které například demonstrují účinnost bezpečnostních skel a kování či útlum proti hluku. Zákazník získá komplexní přehled o produktech více než 20 značek díky proškolenému personálu i díky faktu, že vystavené produkty vidí reálně zasazené či instalované v interiéru. Více informací najdete na www.oknotherm.cz/showroom/.


Fotogalerie

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy