VEKRA představuje vyspělé okenní systémy

K výrazným trendům současnosti v oblasti stavebnictví patří tlak na zlepšování tepelně-technických vlastností obvodových plášťů budov, jenž se přenáší do oblasti výplní stavebních otvorů, které jsou součástí obvodových stěn. Kromě vynikajících tepelně-technických vlastností však oceňují uživatelé design, dokonalou funkčnost a dlouhou životnost.

Pro naplnění očekávání uživatelů rozšiřuje společnost VEKRA sortiment profilových systémů, které přináší do její nabídky nový design a nová konstrukční řešení. Jednotlivé profilové řady byly označeny vlastními názvy – CLASSIC, EFECT, TECHNIC a PREMIUM. Rozdíly mezi jednotlivými profilovými systémy jsou v konstrukčním řešení nebo ve vzhledu.

VEKRA CLASSIC – přizpůsobíse Vám

Základním pilířem nabízeného sortimentu je VEKRA CLASSIC. Tento systém se vyznačuje klasickými tvary s lehce zaoblenými hranami. Jedná se o pětikomorový profil se základní konstrukční hloubkou 70 mm, který zajišťuje vysoké izolační hodnoty a snižuje tak náklady na vytápění. Součinitel prostupu tepla rámu a křídla s výztuhou Uf dosahuje hodnoty 1,4 W/m2K.

Obr. 1a, 1b: VEKRA CLASSIC je pětikomorový profil se základní konstrukční hloubkou 70 mm, který zajišťuje vysoké izolační hodnoty

Profily jsou vyztužovány speciálně tva rovanými ocelovými výztuhami, které dodávají prvkům vynikající statické vlastnosti a tvarovou stálost. VEKRA CLASSIC využívá systém s obíhajícím dorazovým těsněním v rámu a křídle, které zajišťuje velmi dobrou těsnost. Hodí se do panelových i rodinných domů. VEKRA CLASSIC Vás potěší příznivou cenou, spolehlivostí a dlouhou životností.

Obr. 2: První novinkou v sortimentu společnosti je VEKRA EFECT

VEKRA EFECT – kvalita s atraktivním designem

První novinkou v sortimentu společnosti je VEKRA EFECT. Pro tento profilový systém jsou charakteristické atraktivní tvary, vyvážené proporce a dynamická optika. Tvar křídlového profilu je výrazně zaoblený, kontury rámu jsou shodné s provedením VEKRA CLASSIC.

Konstrukční řešení a technické parametry této profilové řady rovněž kopírují základní profilovou řadu. Ačkoli má VEKRA EFECT designové tvary, zůstává profilem jednoduchým a snadným pro údržbu. Tuto netradiční novinku lze po řídit o něco málo dráž než základní systém VEKRA CLASSIC.

VEKRA TECHNIC – klasika nové generace

Tvary profilové řady VEKRA TECHNIC jsou shodné se základní profilovou řadou VEKRA CLASSIC, liší se však konstrukčním provedením. Tento profilový systém využívá systém středového těsnění s třemi těsnícími rovinami, které zlepšují tepelně a zvukově izolační vlastnosti výrobku.

Obr. 3a: VEKRA TECHNIC využívá systém středového těsnění s třemi těsnícími rovinami, které zlepšují tepelně a zvukově izolační vlastnosti výrobku

Disponuje dokonalou těsností proti hnanému dešti a hodí se proto všude tam, kde příroda ukazuje svou drsnější tvář. VEKRA TECHNIC se může pochlubit vysokými izolačními hodnotami, hodnota prostupu tepla rámu a křídla s výztuhou Uf činí 1,3 W/m2K. Tepelně izolační vlastnosti celého prvku lze vylepšit použitím izolačního trojskla.

Obr. 3b: VEKRA TECHNIC – řez profilem

VEKRA PREMIUM – dokonalá úspora energie

Druhou novinkou v sortimentu společnosti je profilový systém VEKRA PREMIUM, který splňuje vysoké nároky pro úspory energie. Konstrukce tohoto plastového profilu se 6 komorami a stavební hloubkou 90 mm ideálně využívá izolační vlastnosti vzduchu a dosahuje tak výborných hodnot tepelné izolace. Tepelná izolace rámové konstrukce je podpořena speciální izolační vložkou vloženou do příslušných dutin profilů.

Obr. 4a, 4b: Druhou novinkou je profilový systém VEKRA PREMIUM, který splňuje vysoké nároky pro úspory energie

Vlastnosti profilu spolu s použitým těsnícím systémem se středovým těsněním a třemi těsnícími rovinami zaručují maximální snížení tepelných ztrát budovy a následně významné úspory nákladů na vytápění a snížení emisí skleníkových plynů. Díky kombinaci zvětšené stavební hloubky a izolační vložce v dutině rámového profilu dosahuje VEKRA PREMIUM hodnoty Uf = 1,0 W/m2K při používání běžného ocelového vyztužení v rámu a křídle. Prvky z tohoto systému bude VEKRA nabízet osazené izolačním trojsklem, součinitel prostupu tepla celého prvku Uw se pohybuje kolem 0,8 W/m2K. Díky svým vlastnostem je vhodný zejména do nízkoenergetických domů.

Všechny profily představených řad jsou vyráběny německým výrobcem profilů VEKA AG. Profily mají tloušťku pohledových stěn 3 mm, čímž se řadí do nejvyšší třídy A dle evropské normy ČSN EN 12608. Díky speciálně tvarovaným ocelovým výztuhám dosahují všechny pro filové řady vynikajících statických vlastností a tvarové stálosti. Okna ze zmiňovaných profilových systémů vykazují vyšší odolnost proti násilnému vytržení kování díky prošroubování ocelovou výztuhou a přes více stěn profilu.

Pozvánka na veletrh FOR ARCH

Účastníci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se koná na výstavišti v Praze-Letňanech, se mohou ve dnech 23. až 27. září 2008 těšit na stánek společnosti VEKRA.

Tradičního veletrhu se firma účastní po tříleté odmlce a rozhodně má co nabídnout. Profilové systémy z nabídky společnosti si můžete prohlédnout na stánku VEKRA číslo 11, který naleznete v hale číslo 3, sektoru A.

Autor: Ing. Milena Symůnková
Foto: Archiv firmy