Veletrh AMPER 2014

Společnost Terinvest, organizátor veletrhu AMPER 2014, Vás zve k účasti na největší odborné události v oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace, ICT, osvětlení a zabezpečení, která se bude konat v termínu 18. až 21. 3. 2014 na brněnském výstavišti.

Přípravy na 22. ročník mezinárodního veletrhu AMPER 2014 jsou v plném proudu. Každým dnem pořadatelé rozšiřují portfolio národních i mezinárodních vystavovatelů. Vzhledem k dosavadní frekvenci zpracovaných přihlášek se očekává přes 600 zúčastněných subjektů z více než 20 zemí světa.

Na co se můžeme těšit

V největší a nejmodernější hale P brněnského výstaviště se bude prezentovat okolo 350 významných společností spadajících do nomenklaturních oborů elektroenergetika, vodiče a kabely, elektroinstalační technika a inteligentní elektroinstalace, výkonová elektronika a osvětlovací technika.

V hale V se návštěvníci budou moci seznámit s aktuálními příležitostmi a trendy v oborech automatizace, měření a regulace. V hojném počtu zde bude zastoupená technika pro automatizaci, řízení a regulaci, programovatelné automaty (PLC) a jejich příslušenství, mikrosystémy, roboty, automaty a manipulátory, platební a pokladní systémy a jiné. Speciální sekce bude věnována firmám z oblasti zabezpečovací techniky. Vyšší počet vystavovatelů zaznamenává i sektor Informační a komunikační technologie, který letos bude zastupovat přibližně 40 firem.

Moderní hala F brněnského výstaviště nabídne atraktivní expozice firem z oborů Elektronických součástek a modulů, Výrobních zařízení a komponentů pro elektroprůmysl a Optické a fotonické techniky.

Doprovodný program

Neodmyslitelnou součástí veletrhu je doprovodný program tvořený odbornými přednáškami, semináři, konferencemi, specializovanými fóry a setkáními. Pro letošní ročník se počet těchto vzdělávacích akcí ještě zvýšil – návštěvníci se tak mají možnost zapojit do více než 35 tematicky zaměřených akcí. Témata seminářů se budou dotýkat bezpečnosti v automatizaci, požární bezpečnosti, budoucnosti v energetice a elektronice, perspektiv v automatizaci, ostrovním, hybridním a free grid řešením, modernizaci měst a obcí, inteligentních budov a osvětlení, plošným spojům, elektronickým součástkám a elektromobilitě.

Speciální pozornosti se dostane exponátům přihlášených do již tradiční soutěže ZLATÝ AMPER. Jde o soutěž o nejpřínosnější exponáty veletrhu, které svými parametry reflektují současné trendy v oboru.

Moderní řešení pro elektromobilitu pokrývají širokou škálu dopravních prostředků od elektrokol, užitkových vozidel až po infrastrukturu, která je nedílnou součástí tohoto oboru. Letošní AMPER MOTION představí nejnovější trendy z oblasti elektromobility. Jedním z hlavních podporovatelů v rámci ČR je již tradičně společnost ČEZ, která vystaví portfolio svých elektrovozidel. Veřejnost tak bude mít možnost seznámit se s různými způsoby nabíjení, standardy a technickým využitím v praxi. Z kategorie menších užitkových elektrovozidel budou zastoupeny menší elektromobily vhodné pro samosprávu, úpravu parků, odpadové hospodářství apod.

Podrobné informace naleznete na www.amper.cz.

Autor: Kateřina Chovancová
Foto: Archiv firmy