Veletrh Aqua-Therm Nitra 2015

Ve dnech 10.–13. února 2015 na výstavišti Agrokomplex v Nitře se letos již po sedmnácté otevřou brány veletrhu Aqua-Therm Nitra, mezinárodního odborného veletrhu vytápění, ventilace, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky. Již tradičně jsme se zeptali zástupce pořadatele p. Michala Drážďanského na detaily z příprav a na plánované novinky.

Sedmnáctý ročník přináší mnoho novinek. Především je pro všechny návštěvníky připravena elektronická registrace vstupenek bez omezení počtu, a to bezplatně na oficiálním webu veletrhu. Nově jsme také omezili, stejně tak jako na podobných veletrzích v zahraničí, přímý prodej drobného zboží a účast firmám nesplňující nomenklaturu veletrhu ve výstavních halách, abychom tak zachovali odbornou úroveň veletrhu. Naši vystavovatelé jistě ocení i posílení reklamy, především ve zvýšení počtu billboardů po celém Slovensku a hlavně navázání užší spolupráce s TV TA3, a to především ve formě reportáží přímo z konání veletrhu. Připravujeme toho mnohem více, ale to si necháme pro návštěvníky jako překvapení.

Jaké jsou reakce na další ročník a budou v doprovodném programu nějaké žhavé novinky například ze slovenské legislativy?

Aqua-Therm Nitra je klíčový veletrh TZB na Slovensku již mnoho let a jsme velmi rádi, že i letos jsme během diskusí o situaci v oboru výstav a veletrhů slyšeli vždy na Nitru pozitivní hodnocení, a to ve velkém i od zahraničních firem. Znamená to, že s Nitrou se počítá, a to samozřejmě rádi slyšíme a velký dík patří jak našim vystavovatelům a návštěvníkům, tak i všem odborným partnerům veletrhu. Zvykem na všech odborných veletrzích je reagovat v rámci doprovodných konferencí jak na aktuální témata v oboru, tak i nastínit možnou budoucnost – to bude platit i na Aqua-Thermu Nitra 2015. Na návštěvníky čeká mnoho odborných přednášek a seminářů, ale samozřejmě mnoho témat a prezentací bude určených i široké veřejnosti. V centru pozornosti bude zejména energetická účinnost zejména v souvislosti s novým zákonem o energetické účinnosti, který přinese mnoho novinek. Klíčové téma bude určitě podpora malých zařízení na využívání obnovitelných zdrojů energie v domácnostech a čerpání dotací z Evropských investičních a strukturálních fondů prostřednictvím Operačního programu kvalita životního prostředí. Jelikož se budou podporovat sluneční tepelné kolektory, tepelná čerpadla, kotle na biomasu, fotovoltaické panely a větrné turbíny, dá se tedy předpokládat, že letošní nabídka vystavovatelů bude orientována právě tímto směrem. A nezapomeneme ani na legislativu především v souvislosti se zmíněným novým zákonem o energetické účinnosti a otázky související s plynem – tedy s různými scénáři závislosti na dodávkách plynu z Ruska.

Koho na veletrhu v roce 2015 potkáme a na co se můžeme těšit?

K dnešnímu dni jsou všechny haly plně obsazené, za což jsme nesmírně rádi, a veletrh tak bude opět větší než v roce minulém. Seznam letošních vystavovatelů již dnes najdete na webových stránkách veletrhu. Za sebe mohu říci, že se těším jak na tradiční a nové vystavovatele, tak na nové produkty a podle mých informací se bude opravdu na co dívat a o čem na veletrhu mluvit. Pevně věřím, že odborná i laická veřejnost opět ve velké míře veletrh navštíví a za všechny vystavovatele, partnery a kolegy Vás mohu ujistit, že Aqua-Therm Nitra 2015 opět splní své předsevzetí, a to prezentaci toho nejlepšího, co obor TZB na Slovensku dnes nabízí.

Děkujeme a těšíme se v Nitře na veletrhu od 10. do 13. 2. 2015.

Více informací naleznete na stránkách www.aquatherm-nitra.com.

Autor: Mgr. Michal Drážďanský
Foto: Archiv firmy