Veletrh Dach + Holz International 2012

Nový systém prodeje vstupenek pro vystavovatele a návštěvníky, Forum fasád, nová doba konání veletrhu od úterý do pátku a Evropské mistrovství tesařů je jen několik novinek na Mezinárodním veletrhu Dach + Holz 2012, který se bude konat ve dnech 31. ledna až 3. března 2012 ve Stuttgartu.

Mezinárodní veletrh Dach + Holz (Střecha a dřevo) se koná pravidelně každé dva roky a střídá veletržní prostory mezi Kolínem nad Rýnem a Stuttgartem. Již sám název napovídá mnohé o jeho náplni – zájemci zde najdou vše, co je nového v oblasti výrobků a služeb určených pro stavby na bázi dřeva, střešní systémy včetně izolační a klempířské techniky a pláště budov. V polovině září bylo registrováno již 495 společností z 24 zemí. Veletrh je orientován na odbornou veřejnost – tesaře, pokrývače, stavební klempíře, architekty, projektanty a inženýry, kteří zde mohou získat důležité informace a podněty pro vlastní činnost. Trendy a řešení splňují potřeby zákazníků a lze je výhodně využít v každodenní práci.

Doprovodný program

Veletrh Hach+Holz nabízí rozsáhlý doprovodný program. Ve středu 1. února 2012 se bude konat Den bytového hospodářství, který je určen řemeslníkům, stavebním firmám zabývajícím se bytovou výstavbou, developerům a správcům domů.

Další den bude ve znamení architektů a projektantů. Na Fóru architektů se očekávají prezentace renomovaných architektů, včetně dřevěných staveb. Poté mají účastníci Fóra architektů možnost účastnit se exkluzivní prohlídky veletrhu přizpůsobené jejich požadavkům.

Všechny otázky týkající se obvodového pláště budovy se budou řešit na Fóru fasád v hale 7. Po celou dobu konání veletrhu mohou odborníci získat nové informace např. o izolacích nebo fasádních prvcích. Fórum bude doprovázeno odbornou výstavou fasádních modelů.

Zlatým hřebem pro vystavovatele, návštěvníky a média bude nepochybně Evropské mistrovství tesařů. Po šestnácti letech se tato evropská profesní soutěž vrací zpět do Německa. Po tři dny (od 31. 1. do 2. 2. 2012) budou soutěžit tesaři, a ti nejlepší budou v pátek oceněni.

Veletrh je zlatým hřebem tohoto odvětví v roce 2012 sahající daleko za hranice Německa,” vysvětluje Ulrich Huth, předseda Holzbau (dřevěných staveb) Německo – Svaz německých tesařských mistrů v Centrálním svazu německých stavebních živností. „Reprezentanti nejméně osmi národů přijdou na start, aby získali titul Národa nejlepších tesařů a nejlepšího tesaře Evropy. Jako obvykle to bude hodnocení týmů a jednotlivců. Také pro zkušené tesařské mistry a podnikatele dřevěných staveb to bude zážitek a pro naše mladé odborníky možnost vidět v soutěži opravdové mistry tohoto řemesla.

Další novinky na veletrhu

Nově bude v roce 2012 prodej vstupenek on-line. Pokrývači, tesaři, klempíři, architekti a projektanti si tak mohou objednat vstupenky pohodlně z domova. Od konce září je na stránkách www.dach-holz.de spuštěn obchod se vstupenkami. Pak to znamená: jednoduše se zaregistrovat, vložit požadovaný počet vstupenek do „nákupního košíku” a s vytištěnými vstupenkami přijít na veletrh. Fronty u pokladen patří definitivně minulostí. Pomocí tohoto nového portálu vstupenek mohou také vystavovatelé pohodlně pozvat své zákazníky na veletrh. Společnosti pošlou svým zákazníkům dobropis vstupenky, který zákazníci předem mohou online vyměnit za vstupenku. V tomto systému má vystavovatel také možnost kdykoliv si prověřit, který z dobropisů zaslaných online byl již jeho zákazníky zaplacen. Tyto informace pomáhají firmám předem s klienty navázat kontakt, aby si domluvily termíny schůzek.

Dále je zde další služba pro ty, kteří přijíždí do Stuttgartu autobusem. Před halou č. 9 bude vlastní autobusový terminál se zabudovaným Check-in počitadlem, aby cestujícím autobusu byl zajištěn rychlý přístup do areálu výstaviště.

Autor:
Foto: Archiv Dach+Holz International