Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Veletrh FOR ARCH 2013 a oceněné výrobky

Letošní mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, který byl zaměřen na rekonstrukce a revitalizace, navštívilo rekordní množství návštěvníků. Ve dnech 17. až 21. září 2013 prošlo branami výstavního areálu PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech 71 290 lidí, tedy o tři procenta více než vloni. Rozrostla se však i výstavní plocha, kde se prezentovaly nejnovější trendy a technologie ve stavebnictví a přidružených oborech.

Současně s veletrhem FOR ARCH proběhly akce FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA, FOR WASTE a FS Days. V pořadí již 24. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH se zúčastnilo celkem 809 vystavovatelů, z nichž 46 na tuto významnou událost ve stavebnictví přijelo ze zahraničí.

Oceněné výrobky a expozice

Jako každoročně se na veletrhu oceňovaly nejlepší výrobky Grand Prix FOR ARCH a expozice v soutěži TOP EXPO.

Grand Prix FOR ARCH získaly tyto firmy a exponáty:

• Společnost ALUKOV HZ, spol. s r.o. za unikátní zastřešení teras CORSO GLASS.

Unikátní zastřešení teras CORSO GLASS

Originální řešení zasklení teras, předzahrádek restaurací či kaváren využívá nejkvalitnější materiály v provedení kov a sklo. Systém je unikátní především svou variabilitou a mobilitou při změně počasí.

Firma ATTACK, s.r.o. za zplyňovací kotel ATTACK DPX ve verzi Lambda.

Expozice firmy ATTACK, s.r.o.

Zplyňovací kotel na kusové dřevo moderní konstrukce s vysokou účinností, s kvalitní technickou dokumentací a podporou navrhování. Kotle jsou vybaveny sofistikovanou měřicí a regulační technikou pro zajištění vysoké účinnosti provozu.

• Společnost Beton Brož s.r.o. za LiCrete, patentovaný stavební materiál tvořený z betonu a průhledných členů.

Inovativní řešení interiérů formou dělicích příček a pochozích prvků spojených s jejich prosvětlením a využitím denního světla. Jedná se o zcela nový originální český výrobek chráněný patentem, který lze použít jako bezpečnostní prvek v interiérech.

LiCrete, patentovaný stavební materiál tvořený z betonu a průhledných členů

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. za EPD pro pálené cihly HELUZ.

Pokrokový způsob hodnocení LCA cihlářských výrobků metodou EPD třetí stranou na pálené cihly vyrobené v České republice. V současné době unikátní metodika umožňující zmapování environmentálních dopadů při použití tradičních stavebních materiálů.

• Společnost POPP s.r.o. za poloautomatické výklopné čelo zastřešení bazénu, řada Prestige, model P7.

Mechanizmus, který vyřešil odvětrávání bazénového zastřešení, je výjimečný jednoduchým a velmi komfortním způsobem ovládání. K otevírání čela do polohy větrací nebo otevřené využívá plynové vzpěry.

Poloautomatické výklopné čelo zastřešení bazénu

Společnost TECO a.s. za řídicí systém Tecomat Foxtrot.

Variabilní a univerzální řídicí systém otevřený pro řízení technologií budov, dopravy, strojů a procesů využívá mezinárodní standard PLC s integrovaným webovým serverem. Umožňuje zákazníkovi vytvořit řešení na míru.

TOPINFO s.r.o., portál tzb-info.cz za kalkulátor cen energií TZB INFO, kalkulator.tzb-info.cz.

Nezávislý kalkulátor, který využívá svým rozsahem jedinečnou databázi aktuálních cen energií většiny dodavatelů na českém trhu. Volně přístupný softwarový nástroj umožňující analýzy vývoje cen i porovnání nákladů na energie.

• Společnost VIADRUS a.s. za nástěnný kondenzační kotel NAOS.

Energeticky úsporný kondenzační plynový kotel ojedinělé moderní konstrukce s netradičním řešením pláště na bázi plastu ve výjimečném designovém provedení. Předností tohoto nástěnného kotle je i široký rozsah regulovatelnosti výkonu.

Čestná uznání FOR ARCH

Čestná uznání získaly tyto firmy:

Bazénplast Bělá za čistírny odpadních vod EKO SBR BIO.

Celoplastová čistírna odpadních vod s úsporou nákladů na elektrickou energii, sníženými nároky na obsluhu a údržbu, fungující na bázi technologií SBR BIO. Předností je mimo jiné využití pro rekreační objekty, které nejsou trvale obývané.

KÁMEN ENGINEERING s.r.o. za zdivo a střešní krytinu z přírodní ruly.

Zdivo z hrubých štípaných haklíků a střešní krytina z masivních štípaných desek z přírodní ruly jsou významným architektonickým prvkem, který zachovává krajinný ráz. Jedná se o přírodní mrazuvzdorný a ekologický materiál, který je možné opakovaně používat a při likvidaci nemá žádný negativní vliv na životní prostředí.

ŠTORC TZB s.r.o. za Renovent Excellent 300, kompaktní větrací jednotku.

Kompaktní větrací jednotka se systémem zpětného získávání tepla je vybavená moderním způsobem protimrazové ochrany a tichými ventilátory. Jednotka, která také vyniká nízkou spotřebou, je určena pro řešení výměny vzduchu v bytech, úsporných domech a menších objektech.

VERNER a.s. za interiérový kotel VERNER 13/10.2 – nadstandardní krbová kamna s výměníkem.

Moderní interiérový kotel netradiční konstrukce v kombinaci s funkcí krbových kamen s výhodným poměrem topného výkonu do otopné vložky a prostředí, kde je kotel umístěn. Předností je nezávislost na dodávkách elektrické energie a mechanizmus regulace přívodu spalovacího vzduchu umožňující dlouhý interval mezi přikládáním.

Jubilejní 25. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2014 proběhne ve dnech 16.–20. 9. 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA. Po letošním úspěchu budou hlavními tématy opět rekonstrukce a revitalizace.

Autor:
Foto: Hana Solařová