Veletrh Střechy Praha 2015 – informace pro návštěvníky

Ve dnech 22. – 24. 1. 2015 proběhne 17. ročník veletrhu Střechy Praha v PVA EXPO PRAHA Letňany. Zároveň s veletrhem Střechy Praha se zde uskuteční veletrh obnovitelných zdrojů a úspor energií Solar Praha, veletrh Řemeslo Praha a For Pasiv.

První ročník veletrhu Střechy Praha se uskutečnil v roce 1999. Od té doby se stal největší přehlídkou střešních krytin, nosných konstrukčních systémů, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, výrobků pro půdní vestavby a obvodových plášťů. Návštěvník zde kromě toho také nalezne potřebné nářadí, nástroje a osobní pracovní vybavení či realizační firmy s nabídkou pokrývačských, klempířských a tesařských prací.

Střechy Praha jsou místem setkání předních odborníků, architektů, stavebních inženýrů, techniků, investorů, studentů vysokých škol, představitelů veřejné správy, stavebních firem, majitelů domů, bytových družstev a široké veřejnosti.

Praktické informace

Letošní ročník veletrhu se uskuteční ve dnech 22. – 24. 1. 2015, tzn. od čtvrtku do soboty. Ve čtvrtek a v pátek bude areál otevřen od 10 do 18 hodin, v sobotu do 17 hodin.

Místem konání je již zmíněné PVA EXPO PRAHA Letňany (adresa: Beranových 667, 199 00 Praha 9-Letňany). Nejpohodlnější doprava do areálu PVA je linkou metra C do stanice Letňany. Pro dopravu do PVA slouží i pravidelné linky MHD do autobusové stanice – Výstaviště Letňany. Více informací o tom, jak je možné se na Výstaviště dostat, naleznete na oficiálních stránkách veletrhu Střechy Praha, kde je k dispozici rovněž plánek PVA.

Pro návštěvníky bude připraven také katalog veletrhu, jehož cena je 20 Kč. Kromě toho každý veletržní den vychází veletržní noviny Střechy dnes, které jsou zdarma.

Vstup na odborné přednášky je bezplatný, registrace předem není nutná.

Vstupné a parkovné

  • Plné vstupné: 100 Kč.
  • Zlevněné vstupné: při registraci po internetu 50 Kč.
  • Důchodci, studenti: 50 Kč.
  • ZDARMA: držitelé průkazu ZTP, studenti skupinově, děti do 15 let.
  • Parkovné: 150 Kč/den.

Na co se mohou návštěvníci těšit

Na návštěvníky především čeká řada atraktivních vystavovatelů, mezi nimiž jsou renomované firmy jako ASKO, BESK, BRAMAC, Büsscher a Hoffmann, FAKRO, Fatra, HaasFertigbau, HPI, JUTA, KM Beta, Linzmeier, Kingspan, Mediterran PRVNÍ CHODSKÁ, ROTO, SEMA, Tegola, TONDACH, Ursa, VELUX a mnoho dalších.

Samozřejmě nebude chybět ani zajímavý doprovodný program. Přichystáno je mnoho konferencí, přednášek i praktických ukázek různých řemesel v rámci projektu Řemeslo Praha. Kromě toho mohou letos návštěvníci využít poradenství zdarma ve všech oblastech výstavby a úspory energií.

Autor: Mgr. Zuzana Fajfrová
Foto: Archiv firmy