Veletrh Střechy Praha 2015 představil řadu novinek

Další tentokrát 17. ročník veletrhu Střechy Praha je za námi. Poskytl kompletní přehled o současné nabídce materiálů pro stavbu a renovace střech a představeno bylo také mnoho novinek.

Veletrh STŘECHY PRAHA se konal 22. až 24. ledna v Praze v Letňanech. Jedná se o nejvýznamnější středoevropský veletrh v oboru. Současně s ním probíhal také veletrh obnovitelných zdrojů a úspor energií SOLAR PRAHA a veletrhy ŘEMESLO PRAHA a FOR PASIV. Záštitu nad tímto veletrhem převzali Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT), ČVUT v Praze – Fakulta stavební, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Ministerstvo životního prostředí ČR.

Statistiky

Na ploše 4 210 m2 vystavovaly firmy z šesti evropských zemí (Česká republika, Francie, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko). Samotného veletrhu STŘECHY PRAHA se zúčastnilo 147 firem, s dalšími třemi zmíněnými veletrhy to bylo 250. O úspěchu veletrhu vypovídaly mimo jiné zástupy návštěvníků z řad laické i odborné veřejnosti. Celkem jich bylo 17 685.

Vystavovatelé a jejich ocenění

Veškeré firmy, které se veletrhu účastnily, patří k nejvýznamnějším výrobcům a dodavatelům střešních materiálů, konstrukcí, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, fasádních systémů, nízkoenergetických a pasivních domů, nářadí a strojů. Nechyběly ani firmy nabízející solární systémy. Většina těchto vystavovatelů představila své novinky. To se odrazilo v rekordním počtu výrobků přihlášených do soutěže Zlatá taška 2015. Přestože byly všechny výrobky originální a zajímavé, ceny mohly dostat pouze některé. Odborná porota soutěže Zlatá taška 2015 udělila dvě první ceny „Zlatá taška” firmě Bramac střešní systémy spol. s r.o. za soutěžní exponát TEGALIT STAR (betonové tašky) a firmě Roto střešní okna s.r.o. za soutěžní exponát Roto Q. Porota udělila i dvě čestná uznání, a to firmě ABC - American Bohemian Corporation, s.r.o. za produkt LOMANCO Energo – automatické odvětrání střech a firmě VELUX Česká republika, s.r.o. za produkt Střešní balkon GDL CABRIO. Ocenění za celoživotní činnost v oblasti střechařského oboru, dlouhodobý přínos a zvyšování prestiže oboru získal pan Vojtěch Stokláska. Cenu za nejlepší reklamní počin v soutěži „Střechařský inzerát 2014” převzala firma Jakub Kokeš CZ. Cenu za nejpoutavější expozici za rok 2014 získala firma Ruukki CZ.

Program a zajímavé aktivity

Jako každý rok, tak ani letos nechyběl na veletrhu pestrý doprovodný program včetně několika konferencí a bezplatných poraden. Jednou z konferencí byla např. konference s názvem Izolace, jejíž téma se týkalo systémů izolací spodní stavby. Tuto konferenci navštívilo 180 účastníků. Dále měli návštěvníci možnost navštívit např. mezinárodní konferenci Coil-Coatinf či semináře Zateplení kvalitně, Rekonstrukce střech, Zelené střechy a fasády. Zpestřením byly také ukázky různých řemesel (tesaři, pokrývači, klempíři, izolatéři, malíři, kominíci, kamnáři atd.). Příjemným odlehčením byly módní přehlídky pracovních oděvů, které měly velký úspěch. Jednou z novinek v rámci doprovodného programu byl projekt na podporu řemesel v ČR s názvem Fandíme řemeslu, který v roce 2014 zahájila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Prezentován byl formou společné expozice řemeslných cechů, ukázkami prací, poradenstvím a řadou užitečných přednášek na aktuální témata, jako jsou novela Živnostenského zákona, elektronická evidence tržeb či druhotná platební neschopnost.

Více informací o programu, firmách a všech zajímavostech z veletrhu Střechy Praha se můžete dozvědět na stránkách www.strechy-praha.cz.

¹) Zpracováno z tiskových podkladů veletrhu Střechy Praha
Autor: Zuzana Fajfrová
Foto: Archiv redakce