Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Velký malý Small+

Častým problémem majitelů bytů v ČR je moderně vybavit malou koupelnu. Na tuto potřebu zareagovala společnost Ideal Standard inovovanou kolekcí Small+. Nejzajímavějším prvkem celé série je dvojče klozet/bidet.

Svět kolem nás se neustále mění a vyvíjí. Mění se životní styly, ale i trendy. Do popředí zájmu se tak dostávají například malé koupelny, které byly dříve po stránce designu zcela opomíjeny. Skutečností je, že s malými koupelnami se můžeme setkávat nejen u tradičních panelákových bytů, ale rovněž u novostaveb v případě malometrážních bytů, ale také u velkých rodinných domů, kde malá koupelna slouží jako místo pro hygienu určené pro hosty. Ve všech případech požadují jejich uživatelé nejen kompletní funkčnost, ale také styl a propracovanost.

V letošním roce představila společnost Ideal Standard inovovanou kolekci Small+, jejímž autorem je designér Franco Bertoli. Ve svém návrhářském studiu vytvořil na první pohled jednoduchou a přitom detailně promyšlenou kolekci, která dokáže svojí lehkostí nadchnout každého uživatele. Nová série Small+ je tvořena řadou umyvadel, klozetů a bidetů, navíc je doplněna atraktivním koupelnovým nábytkem včetně nezbytných doplňků a elegantních zrcadel s vyklápěcími dvířky.

Základem kolekce je umyvadlo hluboké 42,5 cm, dodávané v několika tvarových a rozměrových variantách. Největší umyvadlo s odkládacími plochami je široké 90 cm, je dodáváno také v levé nebo pravé verzi s možností instalace do rohu místnosti. V nabídce jsou také umyvadla široká 79 cm a 68 cm. Všechna umyvadla lze doplnit polosloupem případně kruhovým držákem na ručníky vyrobeným z tmavého kovu. Součástí kolekce jsou rovněž umývátka (šířka 51 cm, respektive rohové 34 x 34 cm). Keramiku doplňují klozety a bidety ve stacionárním nebo závěsném provedení. U klozetu je v nabídce nový typ sedátka s automatickým sklápěcím mechanismem, které výrazně zvyšuje uživatelský komfort. Ojedinělou specialitou je však spojený TWIN klozet a bidet v jednom kusu keramiky. TWIN klozet/bidet o celkové až neuvěřitelné šířce 68 cm umožňuje použít oba prvky i ve velmi malé koupelně.

Netradiční je poměrně široká nabídka koupelnového nábytku, která se skládá nejen ze skříněk pod umyvadlo, ale rovněž i z velmi atraktivních postranních skříněk. Skříňku pod umyvadlo si může zákazník vybrat hned z několika variant. Kromě klasického provedení s dvířky je k dispozici i model s praktickým výsuvným kontejnerem či policemi. Podle typu a uspořádání jsou šířky skříněk 50, 70, 81 a 90 cm. Povrch nábytku může být vyroben z elegantní tmavé dýhy odstínu Wenge, nebo světlé dýhy imitující dubové dřevo, či může být opatřen lesklým bílým lakem. Doplňujícími prvky jsou postranní skříňky včetně praktického rohového provedení, či modelu opatřeného kolečky. Klasické zrcadlové skříňky nad umyvadlo šířky 90, 79 a 68 cm mají moderně řešená výklopná zrcadla.

Součástí kolekce je také sprchový kout a keramická vanička rozměru 90 x 90 cm.

Autor: Ing. Ivan Sklenář
Foto: Archiv firmy