Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Nová tvář větrání - iCON

Firma Airflow představila na českém trhu svoji novinku v oblasti větrání uzavřených prostor – ventilátory řady iCON. Ventilátory této řady se vyznačují zajímavým desingem, malou zástavbovou výškou a tichým chodem díky kuličkovým ložiskům. Díky konstrukčnímu řešení se vyznačují vysokou životností a je lze montovat do zóny 2, 12 V DC i do zón 1, 0.

Firma AIRFLOW LUFTTECHNIK GmbH přichází na trh s novou řadou ventilátorů iCON určených k větrání koupelen, toalet, spižíren, kuchyní a dalších prostor vyžadujících odvětrávání. Řadu iCON tvoří tři základní modely: iCON15, iCON30 a iCON60 s ventilačními výkony 76 m3/hod, 118 m3/hod a 260 m3/hod. Maximální tlak, dosažitelný uvedenými modely, je 30 Pa, 80 Pa a 135 Pa. iCON Podstatně vyššího pracovního tlaku u modelů iCON30 a iCON60 je dosaženo díky kombinovanému oběžnému kolu (axiálnímu a radiálnímu). U modelu iCON15 je použito pouze axiální oběžné kolo. Svým kruhovým tvarem a malou zástavbovou výškou představuje řada iCON elegantní a současně nenápadný, prvek tvořící součást moderního interiéru.


Zvláště při „zapuštěné montáži“ se projeví nadčasový design řady iCON. Motory vybavené kuličkovými ložisky umožňují tichý chod ventilátoru. Díky konstrukci umožňuje řada iCON bezproblémovou montáž na stěnu i na strop. Ventilátory iCON se vyznačují vysokou životností. Standardně je u nich nabízena záruka 6 měsíců.
Kruhový design zajišťuje snadnou montáž na odvodní kruhové potrubí o průměru 100 mm nebo 150 mm. Patentovaný třílistý kruhový uzávěr, jedná se o patent Airflow Developments Ltd., zabraňuje zpětnému proudění vzduchu a tím pronikání pachů do místnosti a současně snižuje hluk. Ventilátory mají dvojitou izolaci, krytí IPX4 a lze je tedy montovat do zóny 2.


Všechny modely je možné osadit doplňkovými moduly z volitelného příslušenství, díky nimž je možné ze základního ventilátoru vytvořit komfortnější řešení větrání daného prostoru. Moduly jsou vybaveny elektronikou, umožňující automatický chod ventilátoru za určitých podmínek, např. při dosažení určité vlhkosti vlhkosti v místnosti nebo při pohybu osob v místnosti. Dále lze nastavit časový doběh ventilátoru po vypnutí, případně jej vybavit dvouotáčkovým režimem chodu. Ke standardnímu vypínačem ovládanému ventilátoru lze dodat provázkový (tahový) vypínač.
Použití modulů zjednodušuje jejich stejná velikost, díky níž je lze jednoduše vložit do již vestavěného a zapojeného ventilátoru. Tato možnost velmi usnadňuje případnou modernizaci ventilátorů iCON. Moduly lze použít ke všem ventilátorům, což představuje výhodu při značné variabilitě v nabídce řady iCON.

Modely iCON15 a iCON30 jsou vyráběny i v bezpečném provedení 12 V DC, včetně transformátoru a příslušných modulů. Jedná se o typy iCON15S a iCON30S. Tyto modely lze potom použít i v zónách 1 resp. 0. Více informací o výrobcích AIRFLOW najdete na adresách uvedených v kontaktních údajích.
Autor: Roman Janoušek
Foto: Archiv firmy