Větrání koupelen, toalet, kuchyní… značky iCON od firmy AIRFLOW

Dostatečné větrání interiérů, zejména koupelen a kuchyní, je nutné jak pro zdravé vnitřní prostředí, tak i pro stavbu samotnou. Skutečnost, že ventilátor může vedle své funkce být i vkusným či vtipným doplňkem , prokazuje firma Airflow Lufttechnik GmbH svojí řadou ventilátorů iCON.

Nová tvář větrání - iCON

Firma Airflow v loňském roce uvedla na český trh novou řadu ventilátorů iCON, které jsou určeny k větrání koupelen (viz obr. 1), toalet, spižíren, kuchyní, atd.

Obr. 1: iCON 15 – standardní provedení

Tři základní modely

iCON15, iCON30 a iCON60 s rozsahy 76 m3/hod, 118 m3/hod resp. 260 m3/hod. Maximální tlak uvedených modelů je 30 Pa, 80 Pa resp. 135 Pa. Motory s vysoce kvalitními kluznými ložisky umožňují bezproblémovou montáž na stěnu i na strop při zachování vysoké životnosti ventilátoru. Standardní záruka je 36 měsíců.

Obr. 2: RedDot Awards 2005

Vždy elegantní

Svým tvarem je iCON elegantní a současně nenápadný, zvláště při zapuštění montáži do stěny. Nadčasový design byl oceněn prestižní mezinárodní cenou RedDot Awards 2005 (viz obr. 2) a čestným uznáním za nejlepší exponát AQUA THERM 2005 (viz obr. 3). Standardní řadu ledově bílých matných ventilátorů doplňují barevné alternativy: stříbrný, zlatý a antracitový. Nejen jedinečným designem, ale i barvou můžete doladit Vaší koupelnu tak, aby odpovídala přesně Vašim potřebám.

Obr. 3: Čestné uznání AQUA THERM 2005

Design na přání

Kdyby ani to nestačilo, nabízí firma Airflow dodání iCON ventilátorů ve Vámi navržených barvách a kombinacích. Zde je však podmínkou minimální množství 50-ti kusů. Jako nejaktuálnější novinku nabízíme „Footy” - fotbalový design ventilátoru iCON15 (viz obr. 4).

Obr. 4: iCON15 „Footy“

Doplňková výbava

Všechny iCON ventilátory lze osadit doplňkovými moduly (volitelné příslušenství), které tak povýší základní ventilátor na komfortnější řešení větrání daného prostoru. Moduly mohou reagovat a zapínat ventilátor automaticky např. při dosažení určité vlhkosti v místnosti nebo při pohybu osob v místnosti. Dále lze nastavit časový doběh ventilátoru po vypnutí. Ke standardnímu vypínačem ovládanému ventilátoru lze dodat rovněž stále populární provázkový (tahový) vypínač. Alternativ je opravdu hodně a jednoduché vložení modulu např. i do již vestavěného a zapojeného ventilátoru umocňuje fakt, že všechny nabízené moduly jsou velikostně shodné a lze je tudíž vložit do libovolné velikosti ventilátoru iCON.

Více informací na www.airflow.cz

1 Redakčně upravil Per Volf
Autor: Ing. Roman Rybín
Foto: Archiv firmy Airflow Lufttechnik GmbH