Víceúčelové a rotační stroje = dobrá investice

První vydávané číslo našeho časopisu s letopočtem 2001 je tématicky věnováno i pažení, bednění a lešení. Zalistujte, doporučte, porovnávejte a vyberte si! Právě pro vás, to »pravé ořechové«. Vždyť dodavatelé různých systémů se prezentují jeden vedle druhého v tomto vydání. Jako »hodný strýček« se k této početné rodince může zařadit i firma Schwamborn. Co nám může nabídnout?

SCHWAMBORN!

Toto slovo je odborné veřejnosti dostatečným a jasným vysvětlením. A snad je i 40ti letá zkušenost německé firmy Schwamborn Baumaschinen GmbH s vývojem a výrobou rotačních strojů na údržbu a čištění bednění dostatečnou zárukou kvality a především jistotou dobré investice.

Víceúčelové rotační stroje Schwamborn

Využití rotačních strojů je však mnohostranné, nezaměřují se pouze na údržbu a čištění bednění. Záběr jejich pracovní využitelnosti je široký. Mohou se používat na čištění podlah, odstraňování nerovností, hlazení betonů, plastbetonů, k broušení terasa, či nanášení nebo zapracování impregnačních hmot, nátěrů a potěrů. Stroje se dají skvěle využít i k spárování či čištění dlažby, leštění mramoru nebo také k odstraňování prorostlé trávy v zámkové dlažbě. Mnohostranné použití víceúčelových rotačních strojů STR tkví především v zaměnitelných nástavcích. Z více než 40 různých pracovních nástrojů, tvoří široký výběr brusných kotoučů různé zrnitosti pro broušení betonu, dřeva, ocele i plastů a neméně pestré řady kartáčů a dalších nástrojů. Ležet a zabírat místo u těchto strojů nepoznáte, mají využití při betonáži podkladních betonů, přípravy podkladů až po finální úpravu veškerých podlah. Zákazník si vždy může dokoupit pouze nástroj, který právě potřebuje. Vhodnost jeho použití může samozřejmě konzultovat přímo se zástupci firmy.

Vraťme se ale k bednění, již jsme se zmínili o tom, že se snadno a rychle, díky rotačním strojům Schwamborn mohou bednicí prvky zbavit ztvrdlých zbytků betonu. Důležité je zdůraznit, že manipulace se strojem je při práci snadná, bezpečná a časové úspory jsou nezanedbatelné. Tato metoda čištění bednění je oproti tradičním až třikrát rychlejší a přitom důkladnější. Jak prodloužit jeho funkčnost? Jak zvýšit jeho životnost? Odpověď na tuto otázku zní pravidelná údržba bednicích dílců a ošetření voskem! Schwamborn dodává speciální vosk a doporučuje jej pro každé bednění, který lze právě pomocí rotačního stroje a jeho nástavců nanést a rozleštit.

Bednění ošetřené voskem má kromě několikanásobné životnosti i řadu dalších výhod. Pokud prší, není kluzké, pohyb po staveništi je proto bezpečnější. Vosk nevsakuje do betonu, který zůstává naprosto čistý a po demontáži bednění hladký, zaleštěný vosk vykazuje určitou míru otěruvzdornosti, jeho vlastnosti zůstávají i po několikanásobném odbednění. Díky rotačním strojům Schwamborn se při ošetřování, čištění a voskování bednění ušetří více než 90 % pracovního času. Nehraje žádnou roli ani skutečnost, zda se jedná o nové nebo již použité dřevěné bednění. Stejně rychle a dokonale se ošetří i ocelové stoly pro výrobu betonových refabrikátů.

Zákaznický servis

Kromě bezplatného předvedení stroje se vždy firma snaží zákazníkovi vybrat a doporučit optimální verzi stroje a také vhodnou kombinaci nástrojů. Záruční a pozáruční servis je samozřejmostí.

Své obchodní zástupce má Schwamborn v Brně, Ostravě, Olomouci, Havlíčkově Brodě, Praze, Plzni, Liberci a Českých udějovicích.

Jelikož se stroji Schwamborn se můžete setkat po celém světě, jsou nedílnou součástí prezentace výrobků vícejazyčné vebové stránky na adrese www.veletrh.com/schwamborn. Pro přiblížení se zákazníkům celoročně vystavuje na virtuálním veletrhu www.stavebni.veletrh.com, kde si můžete mimo jiné on-line nakoupit požadovaný výrobek, přečíst prezentační články, popř. stroj zapůjčit.

Autor: Petra Zíková
Foto: Archiv firmy