Ilustrační foto

Vítězem soutěže TOP stavební firma za rok 2022 se stala společnost Swietelsky

Praha 9. června (ČTK) - Vítězem soutěže TOP stavební firma za rok 2022 se stala rakouská společnost Swietelsky. Na druhou příčku odsunula stavební společnost Strabag, která cenu získala minulých osm ročníků po sobě. Třetí místo v soutěži obsadila firma Chládek a Tintěra Pardubice. Výsledky ankety společnosti CEEC Research byly vyhlášeny při Setkání lídrů českého stavebnictví na Pražském hradě, která žebříček zpracovala na základě hodnocení několika stovek veřejných zadavatelů.

"Tohoto ocenění si ceníme především proto, že ho získáváme přímo od samotných uživatelů našich staveb, kteří s výsledky naší práce přichází dennodenně do kontaktu, a jsou tak pro nás nejbližšími partnery," řekl jednatel společnosti Swietelsky stavební Jiří Kozel po předávání cen z rukou ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti).

Moritz Freyborn, předseda představenstva Strabag, přiznal, že minulý rok byl pro Strabag kvůli situaci na stavebním trhu mimořádně náročný. "Potýkali jsme se s výpadky dodávek materiálu i zcela nepředvídatelným vývojem cen. Těší mě, že i přes veškeré potíže, které museli moji kolegové na stavbách operativně řešit, zůstávají veřejní investoři s naší prací stále spokojeni a přisoudili nám již po jedenácté medailovou pozici," dodal Freyborg.

Letošní ročník byl vyhodnocován v dubnu a květnu 2023 a hodnoceny byly zakázky společností realizované v minulém roce. Nominovány byly největší české stavební společnosti zhotovující veřejné zakázky. Veřejní investoři u nich hodnotí kvalitu stavby, rychlost realizace, dodržení lhůty a dohodnuté ceny. Jednotlivé firmy pak hodnotí známkami jako ve škole od jedničky do pětky.

Tabulka nejlépe hodnocených firem

PořadíFirmaPrůměrná známka
1.SWIETELSKY stavební1,61
2.STRABAG1,63
3.Chládek a Tintěra, Pardubice1,70
4.PORR1,88
5.Skanska1,89
6.COLAS CZ1,89
7.EUROVIA CS1,94
8.M – SILNICE1,98
Autor: ČTK
Foto: alphaspirit.it, zdroj: Shutterstock