Vnitřní stěny Aluprof – komplexní řešení pro firmy

Jednotná vizuální identifikace firmy se skládá z mnoha prvků – počínaje odlišujícím se typem loga přes funkčnost webových stránek po vzhled sídla, do kterého přicházejí klienti. Pro každou organizaci by tedy měla být velmi důležitá estetika kanceláře nebo prodejny. Proto také Aluprof nabízí svým klientům systémy interiérových stěn umožňující tvoření moderních a funkčních prosklených konstrukcí, které se určitě stanou reprezentativní vizitkou každé firmy.

V České republice vzniká čím dál víc moderních kanceláří a obchodních center, které jsou navrhovány v souladu s koncepcí otevřené architektury. Zcela běžné se stávají veřejné budovy, ve kterých byly použity skleněné fasády, umožňující tvoření velkých prosklených konstrukcí, díky kterým do interiérů objektů proniká mnohem více slunečního světla. Tento trend nalézá svůj odraz také v navrhování interiérů v objektech, což vytváří poptávku po dělicích příčkách různého druhu. Na trhu je dostupná bohatá nabídka výrobků, které umožňují utvářet užitnou plochu a přizpůsobit ji individuálním potřebám firmy, a také, bude-li třeba, jednoduchou reorganizaci.

V naší nabídce máme řešení, díky nimž firmy přizpůsobí každý kancelářský nebo prodejní prostor svým potřebám. Díky použití našich systémů je možné tvořit univerzální dělicí stěny. Jejich pomocí lze postavit vkusné interiéry kanceláří zhotovené mimo jiné z bezpečnostního skla nebo také stylové výlohy prodejen, které určitě přidají na prestiži každé firmě, nezávisle na charakteru činnosti.

Jednoduchá adaptace a modifikace

Ke konstruování skleněných dělicích stěn v prostranných konferenčních a kancelářských prostorech lze použít systém MB-45 OFFICE.

Stěny MB-80 OFFICE se zvláště doporučují v objektech, kde je vyžadována dokonalá zvuková izolace. Jsou to lehké a zároveň velmi odolné konstrukce, ve kterých může být nosným prvkem bezpečnostní sklo. Výrobek umožňuje tvořit trvanlivé stěny, se zřetelně označenými otvíravými nebo kyvnými dveřmi. Navíc jeho funkčnost umožňuje měnit uspořádání interiéru demontáží spojů a jejich opětovnou montáží, díky čemuž lze změnit úhel vestavby nebo její funkce.

V kancelářských prostorech, kde je nutné odhlučnit interiér, stojí zato namontovat stěny MB-80 OFFICE s dvojsklem, novinku v nabídce firmy, kde lze použít jako výplň sklo, nábytkové panely nebo sádrokartonové desky. Hloubka a konstrukce systému umožňuje vložit mezi skla žaluzie, což navíc umožní vyčlenit část prostoru od zbývajícího interiéru. Kromě toho toto řešení umožňuje umístit do stěny kabely a namontované elektrické zásuvky a spojit ji s obyčejnou stěnou ze sádrokartonu o tloušťce 75 mm. V praxi je možnost jejich použití na komerčních plochách téměř neomezená rovněž vzhledem k tomu, že úhel zalomení stěny může činit 90 až 180 stupňů. Umožňuje to libovolně tvarovat vestavbu do maximální výšky 5,5 metru. Dělicí stěny MB-80 OFFICE se zvlášť doporučují v objektech, kde je vyžadována vysoká akustická izolace.

Estetika a bezpečnost

Další novinkou v sortimentu dělicích stěn je řešení protipožárních průhledných příček na základě systému MB-78EI. Tyto prvky umožňují vytvářet vnitřní prosklené dělicí stěny bez viditelných svislých příček; kromě toho se vyznačují velmi dobrou požární odolností. Lze to provést díky použití výplně z ohnivzdorného bobtnajícího materiálu a nehořlavého silikonu v drážkách mezi skleněnými tabulemi, které činí pouze 4 mm. Za účelem barevného sladění výplně je silikon dostupný ve třech barevných verzích: černé, šedé a bílé. Systém strukturálních požárních stěn MB-78EI umožňuje navrhovat přepážky, jejichž výška může dosahovat dokonce až 3,6 m a moduly dosahují šířky 1,8 m. Požární zkoušky provedené v Institutu stavební techniky (ITB) zahrnovaly model přepážky s tzv. volnou hranou, což znamená, že neexistuje omezení maximální délky konstrukce stěny. Systém strukturálních požárních stěn MB-78EI umožňuje svobodné projektování a konstruování velmi velkých vnitřních ploch dělicích stěn. Průsvitné moduly umožňují vytvářet konstrukce, které opticky zvětšují interiér budovy. Kromě toho tento systém, díky svým ohnivzdorným vlastnostem zajišťuje bezpečnost a umožňuje uspořádat v budovách požární úseky a tímto zajišťuje vhodné podmínky pro evakuaci osob.

Prodejní výlohy na vysoké úrovni

Při aranžérii prostorů s použitím skleněných dělicích stěn, ve kterých jsou dveře zhotoveny ze skla, budou nápomocny systémy MB-EXPO a MB-EXPO MOBILE. Charakteristickou vlastností prvního systému je skutečnost, že nosným prvkem konstrukce je bezpečnostní sklo upevněné ve svorkových profilech. Výrobek umožňuje vytvářet zástavby, které dosahují maximální výšky asi 4 m a šířka křídel činí asi 140 cm. U druhého řešení může maximální výška dveřního panelu činit také 4 m, šířka do 1,5 m. V rámci obou řešení lze použít bezpečnostní sklo s tloušťkou 8, 10 a 12 mm. Navíc systém MB-EXPO umožňuje finální úpravu povrchu hliníkovými dekoračními profily z obou stran vestavby (tzv. dvoubarevnost). Systémy umožňují také jednoduchou reorganizaci prostorů a nové rozdělení plochy interiéru. Ve výsledku bude možné zhotovit konstrukce pevných celoprosklených stěn, otvíravých a kyvných dveří a také segmenty skládacích a harmonikových dveří, které nacházejí použití v prodejnách, obchodních centrech, na tržnicích a v kancelářských prostorech. Systémy MB-EXPO a MB-EXPO MOBILE jsou velmi lehká a elegantní řešení, jejichž hloubka profilu je pevná bez ohledu na tloušťku zasklení. Kromě dobré funkčnosti a odolnosti se tyto systémy vyznačují také vysokou estetikou, mimo jiné díky neviditelnému zasklívacímu těsnění.

Záruka kvality a funkčnosti

Dělicí stěny jsou neodmyslitelným prvkem každé moderní kancelářské budovy nebo obchodního centra. Nejednou se z hlediska jejich estetiky posuzuje renomé firmy. Proto by také firmy měly používat výrobky, které jim zajistí příslušnou kvalitu provedení, estetiku a vysokou úroveň funkčnosti. Výrobky Aluprof zajišťují všechny tyto vlastnosti a také poskytují nesčetné možnosti jejich adaptace různorodým potřebám a požadavkům firem.

Autor: Božena Ryszka
Foto: Archiv firmy