Ilustrační foto

Vodovody a kanalizace Zlín plánují letos investice za 120 mil. Kč, více než loni

Zlín 11. dubna (ČTK) - Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín plánují letos investice v hodnotě 120 milionů korun. Chceme dělat kolem 40 akcí, řekl dnes ČTK předseda představenstva VaK Zlín Svatopluk Březík. Loni byly naplánovány a také realizovány investice za 105 milionů korun, uvedl Březík.

Mezi letošní největší investice podle Březíka patří rekonstrukce 900 metrů potrubí ve Zlíně na Podhoří. V krajském městě se také opravuje potrubí v Kotěrově ulici, která je v části Letná s baťovskými domky. V Napajedlech jde o potrubí v ulici Bartošova, v Luhačovicích v ulici V Drahách.

"V kanalizacích je to například ve Zlíně ulice Bří Sousedíků po křižovatku Březnická, ve Slavičíně rekonstrukce stoky na Mladotickém nábřeží. V roce 2023 pokračujeme v čerpání dotací z ministerstva zemědělství na dva dokončované projekty – rekonstrukce přivaděče vody z vodojemu Malenovice Skalka do vodojemu Díly a druhý projekt je rekonstrukce čistírny odpadních vod v Brumově-Bylnici. Další dotace vyřizujeme," uvedl Březík.

VaK Zlín vlastní vodohospodářskou infrastrukturu, téměř 2500 kilometrů vodovodního a kanalizačního potrubí, asi 200 vodohospodářských objektů. Pitnou vodou zásobuje asi 170.000 obyvatel. Největší podíl majetku ve formě akcií drží ve společnosti města a obce okresu Zlín.

Autor: ČTK
Foto: serato, zdroj: Shutterstock