VPO Protivanov, a.s. - tradiční výrobce plastových oken

VPO Protivanov, a.s. patří k prvním výrobcům plastových oken v České republice. S výrobou plastových oken bylo v Protivanově započato již v roce 1989. Samostatná firma VPO Protivanov, a.s. vznikla v roce 1993 a svou činností navázala na tradici a zkušenosti při výrobě oken z plastických hmot z minulých let.

VPO - výroba a služby
   Kromě výroby plastových oken z profilového systému německé firmy VEKA AG patří mezi výrobní programy firmy též výroba vchodových dveří s plastovými výplněmi anglické firmy Hurst Plastics Ltd., výroba plastových zimních zahrad, jejichž komponenty jsou dováženy z Velké Británie, a zasklívání lodžií českým systémem Almíra.
   Uvedené plastové výrobky se zákazníkům dodávají prostřednictvím zakázkových středisek v Protivanově, Prostějově, Brně, Blansku, Olomouci, Kroměříži, Svitavách, České Vsi u Jeseníku a v Opavě.
   VPO Protivanov, a.s. patří objemem výroby plastových oken mezi největší firmy v České republice. To znamená, že VPO Protivanov, a.s. jako finančně silná a prosperující firma dokáže udržet kvalitu výrobků i stabilitu cen a rovněž tak dokáže vyjít vstříc rozmanitým potřebám svých zákazníků.
   Pokud se pak týká služeb nabízených zákazníkům, je samozřejmostí, že VPO Protivanov, a.s. pojímá tyto služby komplexně, to znamená od vyhotovení nabídky a zaměření na místě samém, až po dopravu a odbornou montáž.

VPO - plastová okna
   Plastová okna pro tuzemský trh vyrábí VPO Protivanov, a.s. z vysoce kvalitního profilového systému německé firmy VEKA AG. Výhodou plastových oken je především jejich nenáročnost na údržbu, výborné tepelně a zvukově izolační vlastnosti, barevná stálost a vysoká pevnost. Z doplňků nabízených k oknům lze objednat žaluzie v široké škále barevnosti, venkovní i vnitřní parapety anebo venkovní rolety. Plastová okna je možné vybírat z dvaceti druhů barev. Součástí nabídky je možnost obohacení oken o ozdobné příčky, speciální rámy, nerozbitná a kouřová skla a další sortiment doplňků.

VPO - vchodové dveře
   Plastové výplně vchodových dveří z produkce anglické firmy Hurst Plastics Ltd. jsou nabízeny ve 14 základních typech. Tuto nabídku je možné rozšířit dalšími variantami podle počtu a typu prosklení jako je například kovová mřížka na skle, meziskelní příčky, bezpečnostní a bronzové sklo apod. K dodání se též nabízí doplňkové panely a příslušenství k výplním jako například klepadla a poštovní vhozy.

VPO - zimní zahrady
   Zimní zahrada je typový výrobek dodávaný celkem v šesti velikostech z produkce anglické firmy British Home Doors Ltd. Podle přání zákazníka lze upravit počet otvíravých částí a způsob prosklení. Zimní zahrada je pomocí speciálních profilů napojena na stěnu domu a zajištěna proti zatékání. Pořízením zimní zahrady se zvýší standard bydlení, zatraktivní vzhled domu a udrží kontakt s přírodou za každého počasí.

VPO - zasklívání lodžií
   Český zasklívací systém Almíra umožňuje pomocí posuvných skel uzavřít lodžie, balkony i terasy. Zasklení se provádí v obvodovém rámu čirými skly o tloušťce 6 mm v počtu 2 až 8 kusů podle šířky lodžie. Část rámů je zasklená napevno a zbylá část skel je posuvná, což umožňuje přímé větrání otevřením až v 50 % prosklené plochy a mytí jednotlivých skel z obou stran. Posuvná skla je též možné uzamknout přídavnými zámky a zasklená lodžie tak zvýší bezpečnost domu či bytu. 
Autor: Ing. Josef Julínek
Foto: Archiv firmy