Vše od stavebních základů až po vybavení nábytkem

Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF a Mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX.

Návštěvou veletrhů tak získáte informace potřebné jak ke stavbě či rekonstrukci bydlení, tak i inspiraci, jak si vhodně vybavit interiér. K hlavním tématům veletrhů patří více než aktuální problematika rekonstrukcí panelových bytů s primárním zaměřením na domácí kutily. Veletrh MOBITEX se pak bude věnovat poradenství v oblasti výběru kvalitního nábytku a představení českých výrobců nábytku.

Nejnovější trendy ve vybavení interiérů

Vystavovatelé veletrhu MOBITEX představí novinky a trendy ve vybavení interiérů, bytových doplňcích a osvětlení. Inspiraci nabídne projekt Inspirativní interiéry, který představuje reálnou ukázku toho, jak je možné pracovat s prostorem a jednotlivými exponáty vystavovatelů. Nabídku vystavovatelů doplňuje poradenství interiérových architektů v poradenském centru Architekt, umístěném přímo na výstavní ploše mezi expozicemi jednotlivých vystavovatelů. Další poradenská centra se budou věnovat výběru kvalitního nábytku a jeho zdravotní nezávadnosti. Špičkovou audiovizuální techniku jako součást moderního interiéru představí projekt Technologie&Design.

Přestavby a rekonstrukce dostupné pro každého

Vystavovatelé Mezinárodního stavebního veletrhu IBF představí komplexní nabídku produktů ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov. Poradenství se bude věnovat také vnitřním rekonstrukcím panelových bytů se zaměřením na přestavby svépomocí a řešení nevyhovujícího bydlení. Součástí budou také tipy, triky a inspirace pro pohodlné vybavení interiéru. Poradenská centra se zaměří nejenom na teoretická východiska a rady, stranou pozornosti nezůstanou ani praktické ukázky. Rozšíření o nový sortiment se dočká také tematický celek zahrada a hobby.

Vše pro vaši zahradu

Na více než tisíci metrech čtverečních přinese oblíbený tematický celek zahrada a hobby nejenom inspiraci z praktických ukázek či připravených případových studií, ale i širokou nabídku letniček, trvalek, dřevin, ale i doplňků do zahrad. Samozřejmostí jsou také ukázky různých dřevěných staveb či dětských hřišť, které letos rozšíří nabídka dřevěného nábytku na zahrady a verandy. Každý kutil či zahradník si tak určitě přijde na své, neboť si zde bude moci vystavený sortiment zakoupit a zkrášlit tak svoji zahradu!

Hlasujte v anketě Střecha roku 2014

Která značka betonových nebo pálených tašek je nejlepší? Které střešní okno slouží nejlépe? Která tepelná izolace zaizoluje nejlépe střechu? U kterého z prodejců je nejlepší nakupovat? Tyto a mnohé další dotazy si klade každý investor před výběrem své střechy.

Vždyť jen výrobců střešních krytin je více než 50 a další stovky firem pak nabízejí doplňkové střešní materiály! Anketa Střecha roku určí, vyhodnotí a ocení nejlepší značky střešních materiálů v jednotlivých kategoriích tak, aby každý z investorů před stavbou střechy a výběrem střešních materiálů věděl, které značky střešních materiálů patří v dané kategorii mezi nejkvalitnější a zároveň cenově dostupné, a mohl se tak na základě těchto výsledků lépe rozhodovat. Slavnostní vyhlášení a doprovodný seminář proběhnou v dubnu na Mezinárodním stavebním veletrhu IBF. Hlasovat můžete již nyní na www.strecharoku.cz.

Zajímáte se o dřevostavby? Navštivte veletrh DSB!

Druhý ročník veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno se uskuteční opět souběžně s Mezinárodním stavebním veletrhem IBF. I nadále je jediným takto zaměřeným veletrhem na Moravě a koná se za odborné podpory Asociace dodavatelů montovaných domů. Problematice dřevěných a montovaných domů se věnuje skutečně komplexně – nabídku vystavovatelů doplňuje doprovodný program veletrhu, poradenské centrum a výstava hotových dřevěných montovaných domů ve Stavebním centru Eden 3000 v blízkosti brněnského výstaviště.

Prodloužená otevírací doba veletrhů

Nejenom pro návštěvníky je připraveno mnoho zajímavých novinek, které přispějí ke zvýšení jejich spokojenosti. Ať už se jedná o zkrácení doby konání veletrhu z pětidenní akce do čtyřdenního formátu, tedy od středy do soboty, nebo změnu otevírací doby veletrhu a to od 10.00 do 19.00 hodin tak, aby byla umožněna plnohodnotná odpolední návštěva i po pracovní době. Návštěvníky jistě potěší také zvýhodněná cena vstupného ve všední den od 15.00 a po celou sobotu.

Více informací na www.ibf.cz nebo na www.mobitex.cz.

Autor: Ing. Jana Tyrichová
Foto: Helena Hejhálková