Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Výběr z novinek střešního příslušenství

Pro letošní rok připravila společnost HPI-CZ, spol. s r.o., v nabídce střešního příslušenství několik zajímavých novinek ze sortimentu firmy Klöber, jejíž produkty jsou součástí nabídky hpi-cz.

Jejich zařazení nám umožňuje nejen oboustrannou výměnu zkušeností pro vývoj nových materiálů, ale i rozšíření našeho portfolia o velmi zajímavé výrobky, které se úspěšně prodávají především na západních trzích.


Obr. 1: Venduct® univerzální střešní průchodka DN 125 umožňuje prostup o průměru 125 mm

Prostupový systém a těsnicí manžeta

Prvním z nich je univerzální střešní prostupový systém Venduct® DN125 (obr. 1). Funkčně je blízkým příbuzným osvědčeného prostupového systému TOP-AIR PROGRAM, který zajišťuje bezpečnou a vodotěsnou montáž antén a sanitárního odvětrání. Na rozdíl od něj však díky průměru prostupu 125 mm umožňuje, společně s adaptérem, také montáž komínu turbokotle. Další výhodou je tvar prostupové univerzální průchodky, který je vhodný do všech typů tvarovaných krytin, proto se dá využít i u méně frekventovaných tvarů střešních tašek, pro které TOP-AIR PROGRAM nenabízí řešení prostupu přímo „na míru”. Komplet prostupu Venduct® se skládá z univerzální střešní průchodky s možností kombinace s odvětrávací rourou, anténním nástavcem nebo již zmiňovaným adaptérem pro odkouření turbokotle (obr. 2). Nabízíme i variantu s prostupem 100 mm. Velmi užitečným výrobkem z hlediska bezpečné montáže prostupu střechou je speciální těsnicí manžeta. Je vhodná k utěsnění prostupu jak z vnější strany proti zatékání dešťové vody, tak z vnitřní strany k utěsnění prostupu par z interiéru parobrzdou nebo parozábranou do izolace (obr. 3).

Obr. 2: Řešení prostupu odkouření turbokotle šikmou střechou

Pro větší bezpečnost na střechách

Systém pochůzích a protisněhových prvků pod názvem Trapac® doplňuje nabídku tohoto typu střešního příslušenství z oceli s povrchovou úpravou zinkováním a komaxitovým nástřikem v barvě střešních tašek (obr. 4). Patří sem nové typy držáků mříže sněholamu, kulatiny a držáky stoupací plošiny. Podle typu uchycení jsou vhodné pro tvarované respektive hladké krytiny. Další novinkou této řady jsou střešní nášlapy o šířce 18 nebo 28 cm (obr. 5) a kompletní sada pro montáž stoupací plošiny v šířkách 40 a 80 cm včetně montážního materiálu.

Obr. 3: Prostup sanitárního odvětrání střešním souvrstvím s využitím těsnící manžety a systémových pásek

Naše společnost klade velký důraz na bezpečnost. Z tohoto pohledu je nezbytným prvkem na každé střeše Trapac® bezpečnostní střešní hák sloužící k upevnění žebříků, je vybaven upínacím okem pro pojistný postroj (obr. 6). Speciální hřebíky pro upevnění ke střešní konstrukci jsou součástí výrobku. Tvar uchycení bezpečnostního háku je uzpůsoben typu krytiny.


Obr. 4: Držáky stoupací plošiny Trapac® pro tvarované a hladké krytiny

Vedle tradiční nabídky difúzních fólií se v letošním roce poprvé setkáte v katalogu střešního příslušenství s ucelenou řadou vysoce difúzních vícevrstvých střešních membrán Permo® a parobrzd Wallint® se systémovými spojovacími a těsnícími páskami a tmelem.


Obr. 5: Univerzální nášlap Trapac® pro tvarované krytiny

Informace o kompletní nabídce příslušenství pro rok 2008 získáte v nových katalozích, které jsou volně ke stažení na našich internetových stránkách, případně od našich regionálních obchodně-technických poradců.


Obr. 6: Bezpečnostní střešní hák Trapac® pro zavěšení žebříku a uchycení pojistného postroje
Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy