Východočeské stavební výstavy

Společnost KJ výstavnictví pořádá každoročně jarní odborné a kontraktační stavební výstavy v Pardubicích a v Hradci Králové. Také v letošním roce to bude již sedmnáctý ročník Pardubické stavební výstavy, která se bude konat ve dnech 1.–3. 3. 2012 ve výstavním centru IDEON a jubilejní patnáctá Hradecká stavební výstava Stavba a zahrada 2012, jež se bude konat ve dnech 23.–25. 3. 2012 v Kongresovém centru ALDIS.

Na obou výstavách se představí např. výrobci stavebních materiálů, dodavatelé stavebních hmot, výrobci ekologických prvků (čistírny odpadních vod, nádrže), dodavatelé úsporných způsobů vytápění (tepelná čerpadla, sluneční kolektory, fotovoltaické články, různé typy úsporných kotlů apod.), stavební firmy zabývající se komplexní realizací staveb, firmy řešící dodatečné hydroizolace zdiva a objektů různými technologiemi, firmy, které dodávají zahradní prvky a realizují architekturu zahrad .

Návštěvníci těchto výstav budou mít možnost setkat se s odborníky a stavebními specialisty u stánků prezentujících se firem.

Prezentace partnerů i škol

Dlouholetým generálním partnerem výstav zůstává Pivovar Pardubice a.s. Na obou výstavách společnost STATING s.r.o., Kostelec nad Orlicí představí novinku – sledování průběhu stavby on-line.

Pořadatelé nezapomínají ani na odborné školství a na výstavách umožní prezentaci: Střední odborné škole stavební a Střednímu odbornému učilišti stavebnímu v Rybitví, Střednímu odbornému učilišti plynárenskému v Pardubicích a Střední odborné škole a Střednímu odbornému učilišti stavebnímu v Hradci Králové.

Na každé výstavě obdrží již tradičně tři firmy, které vybere odborná komise, čestná uznání.

Pardubická stavební výstava

Výstava se za dobu svého působení stala největší odbornou stavební výstavu ve Východních Čechách. Loňského ročníku se zúčastnilo na 200 firem a snahou pořadatelů je tento počet udržet a případně i navýšit. V letošním ročníku se předpokládá opět maximální využití prostor výstaviště. Otevřeno bude denně od 10.00 do 18.00 hodin, poslední den (sobota) do 17.00 hodin.

Generálním partnerem výstavy je Pivovar Pardubice, a.s., hlavním odborným partnerem výstavy společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., České Budějovice, generálním partnerem hlavní ceny se stala společnost ABPLAST s.r.o., Pohodlí u Litomyšle, hlavním mediálním partnerem je vydavatelství VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., Deník Východní Čechy a partnerem výstavy společnost ABF, a.s., Praha.

Na výstavě bude vyhodnocen VI. ročník „Soutěže o nejlepší ročníkovou práci ze systému Liapor”, která je určena studentům středních odborných škol. Tato soutěž získala záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Vítězné projekty budou ke zhlédnutí v prostorách výstaviště IDEON a též na Hradecké stavební výstavě „Stavba a zahrada.” Soutěž pořádá firma RUTO s.r.o. Heřmanův Městec spolu se společností Lias Vintířov, lehký stavení materiál, k.s.

V sobotu 3. 3. 2012 v 16.00 hodin budou losovány ceny pro návštěvníky. Hlavní cenu věnuje firma ABPLAST, s.r.o., Pohodlí u Litomyšle, a to domovní čistírnu odpadních vod. Další zajímavou cenou je též architektonická studie pro stavbu rodinného domu v hodnotě 25 000 Kč od firmy STATING, s.r.o. Kostelec nad Orlicí. Dále se bude losovat o ruční nářadí, stavební materiály a o cenu generálního partnera – Pivovaru Pardubice, a.s.

Stavba a zahrada

Letošní jubilejní ročník Hradecké stavební výstavy proběhne od pátku (23. 3.) do neděle (25. 3. 2012). Otevřeno denně od 10.00 hodin do 18.00 hodin, v neděli od 10.00 do 16 .00 hodin.

Na předchozím ročníku se prezentovalo na 160 firem a počet firem má vzrůstající trend.

Kromě firem zaměřených na stavebnictví, jak je již uvedeno v úvodu společném pro obě akce, se zde představí i firmy zabývající se vybavením a realizací zahrad a výrobků s tím souvisejících. Na výstavě bude bezplatná poradna zahradního architekta.

Stejně jako v Pardubicích je Generálním partnerem výstavy Pivovar Pardubice, a.s., hlavním odborným partnerem výstavy společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., České Budějovice, generálním partnerem hlavní ceny se společnost ABPLAST s.r.o., Pohodlí u Litomyšle, hlavním mediálním partnerem je vydavatelství VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., Deník Východní Čechy a partnerem výstavy společnost ABF, a.s., Praha.

Losování cen pro návštěvníky proběhne v neděli v 15.00 hodin. Zajímavími cenami do losování jsou např.: architektonická studie pro stavbu rodinného domu, cena Pivovaru Pardubice, a.s., elektrické ruční nářadí, zahradní nářadí, stavební materiály. Počet cen se průběžně doplňuje a upřesňuje.

Doprovodný program.

Potřetí je doprovodným programem výstavy „Soutěžní přehlídka řemesel – SUSO”. V rámci tohoto programu se uskuteční regionální kolo 16. ročníku Soutěžní přehlídky řemesel SUSO. Soutěží dvoučlenné týmy mladých řemeslníků o postup do celorepublikového finále, které se bude konat při 23. ročníku stavebního veletrhu FOR ARCH 2012 v Praze. Při závěrečném vyhodnocení proběhne autogramiáda.

Moje stavba on-line

STATING s.r.o., rodinná stavební společnost, spouští od března 2012 unikátní službu „Moje stavba on-line”, kde všichni klienti mají možnost zdarma sledovat průběh celé stavby rodinného domu na internetu 24 hodin denně. A to i po kolaudaci.

Služba „Moje stavba on-line” poskytuje informace o průběhu stavby v několika rovinách.

Moje stavba on-line společnosti STATING s.r.o.

V první řadě základní informace, které jsou nutné k realizaci rodinného domu – průběžné čerpání dohodnutého rozpočtu, dodržování stanoveného harmonogramu, stavební dokumentace, denní zápisy ve stavebním deníku, provedené kontroly atd. To například znamená: dozví se, že právě byly osazeny dveře, stály tolik Kč a dokumenty k případným reklamacím jsou tam a tam.

Dlouhodobě se snažíme přesvědčit klienty, že i v českém stavebnictví mohou být firmy, které jsou spolehlivé a při tom nejsou dražší. Proto chceme, aby náš klient měl co nejvíce informací o svém projektu, aby viděl, co se na stavbě právě dělá a že dodržíme to, co jsme si dohodli,” říká majitel Ing. Pavel Hurych

Další skupinou poskytovaných informací je část dokumentační, kde klienti vidí průběh stavby, prohlíží si fotografie a sledují stavbu on-line. Zde je platforma pro komunikaci mezi klientem a stavební firmou – vznášení dotazů, připomínek, přání. Klienti mají přístup do služby z libovolného počítače nebo chytrého telefonu např. iPhonu.

Jak dodává majitel firmy Ing. Pavel Hurych: „...kolaudací domu práce stavební firmy nekončí. V rámci záručního a pozáručního servisu komunikujeme s klienty a navazující služba Majordomus je upozorňuje na potřebné kontroly a servisní prohlídky. Podle nás by spolehlivost a kvalita měly být standardem a ne za příplatek.

Autor:
Foto: Archiv firmy