Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Výhled do března příštího roku aneb veletrh Fensterbau Frontale „za rohem“

Veletrh Fensterbau Frontale 2020 se blíží mílovými kroky. Hostit jej bude opět norimberské výstaviště, mekka odborníků na okna, dveře a fasády, a to už za pět měsíců. Témata veletrhu – komfort, design a udržitelnost – přitom odrážejí celosvětové inovační trendy ve jmenovaných oborech.

Tradice veletrhu je velmi dlouhá. Akce je na výstavišti v Norimberku pořádána pravidelně již od roku 1988. Počínaje rokem 2000 je pak známa pod názvem Fensterbau Frontale a patří k nejvýznamnějším a nejúspěšnějším svého druhu. Architektům, tesařům, výrobcům oken, tvůrcům fasád i obchodníkům budou zde i v roce 2020 zpřístupněny informace o nejnovějších profilových systémech, užití skla v architektuře, upevňovacích technologiích, bezpečnostní technice, strojích, zařízeních a mnohém dalším.

„Nacpané” výstaviště

Nadcházející ročník veletrhu Fensterbau Frontale proběhne ve dnech 18. až 21. března 2020 a své novinky a inovace zde odprezentuje přes 800 vystavovatelů (on-line katalog naleznete na www.frontale.de). Pořadatel očekává přes 111 tisíc odborných návštěvníků, přičemž zhruba polovina z nich dorazí ze zahraničí, zejména z Itálie, Polska, Rakouska, Číny, Francie, Švýcarska, Rumunska, Španělska a Ruska. Na seznamu nechybějí ani čeští vystavovatelé. V hale 7 bude možné se setkat se zástupci společností Stín Kovo a VP trend, hala 2 bude hostit ERBI systems a Rostex Vyškov, v hale 8 se odprezentuje HAPex, v pětce bude k nalezení Metal Trade Comax a v hale 3A zastoupí Českou republiku Vydona.

Pestrý doprovodný program

Návštěvníci se mohou těšit na pestrý doprovodný program, z něhož zmiňme zejména fórum Architektura–Okna–Fasády, Architects' Area, prohlídky s průvodcem věnující se různým tématům, Taste of Windays v režii Berner Fachhochschule, udělování cen MeisterAwards asociace Verband GFF a poprvé také vyhlášení Výrobce oken roku. Hala 3A opět nabídne i přednáškový cyklus, který se na veletrhu prvně etabloval v roce 2018. V březnu 2020 poskytne několik tematicky laděných bloků: Větrání, Komfort bydlení a bydlení odpovídající věku, Fenestration Digital, Digitální zkoušky, procesy, produkty a služby, Aktuální impulzy a požadavky pro odvětví oken, Využití denního světla, Plastová okna a Od řemesla pro řemeslo. Veškeré informace o programu budou dostupné v předstihu na stránkách veletrhu.

Množství informací na internetu

Internetové stránky Fensterbau Frontale nabídnou v sekci novinek množství zajímavostí a relevantních informací již před zahájením veletrhu. Návštěvníci – ale i vystavovatelé – mohou dění sledovat také prostřednictvím sociálních sítí (Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter), které vedle snadného kontaktu s pořadateli umožňují navázat též kontakt s jinými subjekty z oboru. Zájemci si navíc mohou do svých chytrých telefonů stáhnout bezplatnou aplikaci Frontale. Ta usnadní orientaci mezi jednotlivými expozicemi, nabídne seznam vystavovatelů i jejich produktů, zobrazí doprovodný program a další užitečná fakta.

Organizační informace

Veletržní prostory se otevřou každý den v 10.00 dopoledne, od středy do pátku budou přitom přístupné až do 19.00, zatímco v sobotu, poslední den konání, do 17.00. Jednodenní vstupné činí 35 €, permanentní 45 €.

Fensterbau Frontale 2020 v kostce:

 • přes 800 vystavovatelů,
 • 4 veletržní dny napěchované událostmi,
 • 100 000 m2 výstavní plochy,
 • 11 zcela zaplněných výstavních hal.
 • Pozvánka českým zájemcům

  Vydejte se zhlédnout mezinárodní veletrh Fensterbau Frontale i vy. Počet návštěvníků z České republiky každoročně stoupá. A není se čemu divit. Na akci lze spatřit špičky z okenářského, dveřního i fasádního oboru, a navíc je možné se z Prahy do Norimberku dopravit za pouze necelé tři hodiny – vlastním vozem. Využít lze i přímých autobusových linek a ve městě je samozřejmě stanice vlaku, či dokonce letiště. Široké jsou též možnosti ubytování. Přejeme příjemnou cestu i pobyt.

  Autor: Ing. Naďa Lichte 1)
  Foto: Thomas Geiger, NuernbergMesse

  1) redakčně upraveno