Výhled do března příštího roku aneb veletrh Fensterbau Frontale „za rohem“

Veletrh Fensterbau Frontale 2020 se blíží mílovými kroky. Hostit jej bude opět norimberské výstaviště, mekka odborníků na okna, dveře a fasády, a to už za pět měsíců. Témata veletrhu – komfort, design a udržitelnost – přitom odrážejí celosvětové inovační trendy ve jmenovaných oborech.

Tradice veletrhu je velmi dlouhá. Akce je na výstavišti v Norimberku pořádána pravidelně již od roku 1988. Počínaje rokem 2000 je pak známa pod názvem Fensterbau Frontale a patří k nejvýznamnějším a nejúspěšnějším svého druhu. Architektům, tesařům, výrobcům oken, tvůrcům fasád i obchodníkům budou zde i v roce 2020 zpřístupněny informace o nejnovějších profilových systémech, užití skla v architektuře, upevňovacích technologiích, bezpečnostní technice, strojích, zařízeních a mnohém dalším.

„Nacpané” výstaviště

Nadcházející ročník veletrhu Fensterbau Frontale proběhne ve dnech 18. až 21. března 2020 a své novinky a inovace zde odprezentuje přes 800 vystavovatelů (on-line katalog naleznete na www.frontale.de). Pořadatel očekává přes 111 tisíc odborných návštěvníků, přičemž zhruba polovina z nich dorazí ze zahraničí, zejména z Itálie, Polska, Rakouska, Číny, Francie, Švýcarska, Rumunska, Španělska a Ruska. Na seznamu nechybějí ani čeští vystavovatelé. V hale 7 bude možné se setkat se zástupci společností Stín Kovo a VP trend, hala 2 bude hostit ERBI systems a Rostex Vyškov, v hale 8 se odprezentuje HAPex, v pětce bude k nalezení Metal Trade Comax a v hale 3A zastoupí Českou republiku Vydona.

Pestrý doprovodný program

Návštěvníci se mohou těšit na pestrý doprovodný program, z něhož zmiňme zejména fórum Architektura–Okna–Fasády, Architects' Area, prohlídky s průvodcem věnující se různým tématům, Taste of Windays v režii Berner Fachhochschule, udělování cen MeisterAwards asociace Verband GFF a poprvé také vyhlášení Výrobce oken roku. Hala 3A opět nabídne i přednáškový cyklus, který se na veletrhu prvně etabloval v roce 2018. V březnu 2020 poskytne několik tematicky laděných bloků: Větrání, Komfort bydlení a bydlení odpovídající věku, Fenestration Digital, Digitální zkoušky, procesy, produkty a služby, Aktuální impulzy a požadavky pro odvětví oken, Využití denního světla, Plastová okna a Od řemesla pro řemeslo. Veškeré informace o programu budou dostupné v předstihu na stránkách veletrhu.

Množství informací na internetu

Internetové stránky Fensterbau Frontale nabídnou v sekci novinek množství zajímavostí a relevantních informací již před zahájením veletrhu. Návštěvníci – ale i vystavovatelé – mohou dění sledovat také prostřednictvím sociálních sítí (Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter), které vedle snadného kontaktu s pořadateli umožňují navázat též kontakt s jinými subjekty z oboru. Zájemci si navíc mohou do svých chytrých telefonů stáhnout bezplatnou aplikaci Frontale. Ta usnadní orientaci mezi jednotlivými expozicemi, nabídne seznam vystavovatelů i jejich produktů, zobrazí doprovodný program a další užitečná fakta.

Organizační informace

Veletržní prostory se otevřou každý den v 10.00 dopoledne, od středy do pátku budou přitom přístupné až do 19.00, zatímco v sobotu, poslední den konání, do 17.00. Jednodenní vstupné činí 35 €, permanentní 45 €.

Fensterbau Frontale 2020 v kostce:

 • přes 800 vystavovatelů,
 • 4 veletržní dny napěchované událostmi,
 • 100 000 m2 výstavní plochy,
 • 11 zcela zaplněných výstavních hal.
 • Pozvánka českým zájemcům

  Vydejte se zhlédnout mezinárodní veletrh Fensterbau Frontale i vy. Počet návštěvníků z České republiky každoročně stoupá. A není se čemu divit. Na akci lze spatřit špičky z okenářského, dveřního i fasádního oboru, a navíc je možné se z Prahy do Norimberku dopravit za pouze necelé tři hodiny – vlastním vozem. Využít lze i přímých autobusových linek a ve městě je samozřejmě stanice vlaku, či dokonce letiště. Široké jsou též možnosti ubytování. Přejeme příjemnou cestu i pobyt.

  Autor: Ing. Naďa Lichte 1)
  Foto: Thomas Geiger, NuernbergMesse

  1) redakčně upraveno